Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Sausis
    2022     
 

Tarptautinis bendradarbiavimas – tai ne oficialiai pasirašyta sutartis, o realūs darbai

Bendradarbiavimas tarp Telšių ir Šteinfurto apskričių tęsiasi beveik 15 metų. Šis  dar 2005 metais atsiradęs partnerystės tiltas visuomet pasižymėjo ne tik oficialaus ryšio palaikymu, bet ir praktiniais darbais, vizitais, gerosios patirties pasidalijimais bei bendrais projektais įvairiose srityse. Šią savaitę šią tarptautinę draugystę papuošė dar vienas nuoširdus įvykis - Telšių rajono įstaigos sulaukė paramos iš šio miesto partnerio.

Per 15 bendradarbiavimo metų šių dviejų apskričių gyventojų, organizacijų ir valdžios istitucijų dėka įgyvendinta daug įvairių darbų skirtingose srityse:

 • Sporto:
 1. Telšių jaunieji futbolininkai du kartus dalyvavo Šteinfurto apskrityje futbolo turnyruose; 
 2. Šteinfurto apskritis organizavo seminarą Telšių futbolo treneriams savo futbolo akademijoje;
 3. du kartus jaunieji, perspektyvūs Telšių apskrities sportininkai dalyvavo vasaros sporto stovykloje Šteinfurto apskrities;
 4. Telšių apskrityje, Balsiuose buvo organizuota jaunųjų sportininkų iš Telšių ir Šteinfurto apskričių vasaros stovykla.
 • Jaunimo:
 1. VšĮ Telšių jaunimo centro atstovai lankėsi Šteinfurto apskrityje;
 2. vyksta bendradarbiavimas tarp jaunimo organizacijų.
 • Socialinėje srityje:
 1. Šteinfurto apskrityje lankėsi Žemaitijos psichiatrijos centro darbuotojai;
 2. 2 kartus Telšių rajono socialines įstaigas ir organizacijas aplankė Šteinfurto apskrities atstovai.
 • Priešgaisrinės apsaugos srityje:
 1. didelė Telšių priešgaisrinės tarnybos atstovų delegacija lankėsi Šteinfurto apskrityje;
 2. vokiečių gaisrininkai Telšiuose organizavo mokymus, kaip elgtis gaisro metu gamybiniuose pastatuose.
 • Medicinos srityje:
 1. gausi Telšių apskrities ligoninės medikų delegacija lankėsi Šteinfurto apskrities gydymo įstaigose;
 2. 1 Telšių apskrities ligoninės gydytoja dvi savaites galėjo stebėti Miunsterio klinikų medikų darbą.
 • Verslo:
 1. Telšių apskrities verslininkai 1 kartą lankėsi Šteinfurto apskrityje;
 2. Šteinfurto apskrities verslo atstovai Telšių apskrityje lankėsi 3 kartus.
 • Žiniasklaidos srityje:

       10 atstovų iš Telšių regioninių laikraščių viešėjo Šteinfurto apskrityje.

 • Meno:

       2 kartus dailės akademijos studentai ir dėstytojai dalyvavo kūrybinėse stovyklose Šteinfurto apskrityje.

 • Kultūros:
 1. 12 atstovų iš Telšių apskrities kultūros įstaigų viešėjo Šteinfurto apskrityje;
 2. grupė "Spiginas" 1 kartą dalyvavo kūrybinėje stovykloje Šteinfurto apskrityje;
 3. Telšių Mažosios bažnyčios choras ir vokalinė grupė "Gaudium" du kartus lankėsi Šteinfurto apskrityje, Ibbenbiurene dalyvavo chorų festivalyje;
 4. Telšių ir Mažeikių muzikos mokyklų mokiniai ir mokytojai du kartus dalyvavo Šteinfurto apskrityje rengiamuose džiazinio muzikavimo kūrybiniuose mokymuose.
 • Miškininkystės:

        Šteinfurto apskrities miškininkai 2 kartus lankėsi Telšių apskrityje.

 • Klubininkystės:
 1. Asociacijos "Vokiečių kalbos ir kultūros draugų klubas" 5 metus padėjo priimant Šteinfurto apskrities delegacijas Telšių apskrityje;
 2. Šteinfurto apskrities bendruomenės atstovai, įvairių visuomeninių organizacijų atstovai 3 kartus dalyvavo vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai“ renginiuose Telšiuose;
 3. 1 kartą asociacijos atstovai lankėsi Šteinfurto apskrityje.
 • Švietimo:

        Šteinfurto apskrities administracijos atstovai tarpininkavo surandant tarptautinio „Erasmus+“ KA1 suaugusiųjų švietimo              darbuotojų mobilumo projekto partnerį Šteinfurto apskrityje, kuriame dalyvavo Telšių r. suaugusiųjų švietėjai.

Šią savaitę šią tarptautinę draugystę papuošė dar vienas nuoširdus įvykis - Telšių rajono įstaigos sulaukė paramos iš šio miesto partnerio: 10 vienetų dėžių su sportine apranga bei 5 neįgaliųjų vežimėliai sėkmingai pasiekė Telšius.

Iš kairės: Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, VšĮ „Telšių futbolo ateitis“ direktorius Martynas Armalis, Telšių senelių globos namų direktorė Ernesta Jokšienė ir Vaclovas Vaičekauskas

Siuntą organizavo Šteinfurto apskritis ir šio miesto-partnerio atstovas Artur Rose, kuris šioje apskrityje daugiau nei 30 metų dirbo su jaunimu, buvo Šteinfurto apskrities jaunimo komiteto pirmininku. Nuo 2020 m. pavasario pasitraukė iš šių pareigų, bet liko jame garbės pirmininku. A.Rose išlieka aktyvus FLVW (Vestfalijos futbolo ir lengvosios atletikos sąjungos) veikloje. Logistikos firma „Dachser“ perėmė transporto išlaidas ir šią siuntą atvežė į Telšius.

Ši siunta perduodama Telšių rajono senelių globos namams, Gedrimų savarankiško gyvenimo namams, VšĮ „Telšių futbolo ateitis“ bei Telšių rajone esančioms ugdymo įstaigoms, kuriose rajono vaikai lanko futbolo užsiėmimus.

Siunta perduodama Gedrimų savarankiško gyvenimo namų gyventojams

„Apie tarptautinę bendrystę ir jos kuriamus darbus reiktų kalbėti garsiau. Dažnai gali atrodyti, kad ši veikla nepasiekia rajono gyventojų. Turime daugybę bendrų akimirkų, realių darbų bei įvykių, kurie rodo, kad pagrindinis tarptautinio bendradarbiavimo  tikslas – tai reali draugystė tarp žmonių ar organizacijų, o ne tik stalčiuje gulinti sutartis. Esu dėkingas Šteinfurto apskrities atstovams, kurie prisidėjo prie šios siuntos organizavimo bei transportavimo. Džiugu, kad Telšiai turime tikrų draugų net ir už tūkstančio kilometrų“, - dėkodamas miestui - partneriui kalba Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.  

Šį rudenį Šteinfurto apskrityje turėjęs vykti chorų festivalis, kuriame būtų dalyvavę ir mūsų rajono atstovai, dėl pandemijos buvo atšauktas.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas: