Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Lapkritis
    2021     
 

Statinių (gyvenamųjų namų) techninė priežiūra Spausdinimo versija

 Statinio techninės priežiūros tikslas – užtikrinti Statybos įstatymo bei statybos techninių reglamentų nustatytus statinio esminius reikalavimus per visą statinio ekonomiškai pagrįstą naudojimo trukmę. 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos statybos įstatymo 42 straipsnio 1 dalies 3 punktu bei statybos techniniu reglamentu STR 1.12.08:2010 „Statinių naudojimo priežiūros tvarkos aprašas“ Telšių rajono savivaldybės administracija vykdo statinių naudojimo priežiūrą Telšių rajone.

 Siekiant išvengti statinių griūčių ir užtikrinti, kad statiniai nekeltų pavojaus ar nebūtų padaryta žala žmonių sveikatai ir aplinkai, būtina tinkamai prižiūrėti statinius nuo jų pripažinimo tinkamais naudoti dienos iki statinio griovimo. 

 Statinių techninės priežiūros organizavimas

 Gyvenamųjų namų techninė priežiūra atliekama vadovaujantis statybos techniniu reglamentu STR 1.12.05:2002 ,,Gyvenamųjų namų naudojimo ir priežiūros privalomieji reikalavimai ir jų įgyvendinimo tvarka” (Žin., 2002, Nr. 81-3504) PRIDEDAMA.

 Daugiabučių namų techninę priežiūrą gali organizuoti patys butų savininkai ūkio būdu arba sutarties pagrindu paskirdami namo techninį prižiūrėtoją. Daugiabučio gyvenamojo namo techninis prižiūrėtojas privalo turėti ne žemesnį kaip aukštesnįjį inžinerinį techninį išsilavinimą.

 Gyvenamųjų namų techninę priežiūrą sudaro: 

  • nuolatinis statinio būklės stebėjimas (pagrindinių pastato konstrukcijų apžiūros, vykdomos ne rečiau kaip kartą per mėnesį);

  • kasmetinis namo atskirų jo konstrukcijų ir inžinerinės įrangos apžiūros, atliekamos pasibaigus ir prieš prasidedant žiemos sezonui;

  • Neeilinės apžiūros, atliekamos po stichinių nelaimių ir kitų reiškinių, sukėlusių pavojingas deformacijas.

  • statybiniai tyrinėjimai, jeigu jie reikalingi gyvenamojo namo ar atskirų jo dalių būklei nustatyti;

  • pastebėtų statinio būklės defektų šalinimas; 

 Nuolatines namo apžiūras atlieka gyvenamojo namo techninis prižiūrėtojas. 

Kasmetines ir neeilines apžiūras atlieka specialistų grupė (komisija), kurios vadovas privalo turėti bet kurios statybos techninės veiklos pagrindinės srities vadovo atestatą.  

Nuolatiniai stebėjimai aprašomi statinio techninės priežiūros žurnale pažymint pastebėtus defektus ar pavojingas deformacijas arba tai, kad jų nerasta, numatomas priemones pastebėtiems defektams pašalinti. 

 Kasmetinės ir neeilinės apžiūros aprašomos atitinkamos apžiūros akte ir įrašu statinio techninės priežiūros žurnale. 

Pagal apžiūrų rezultatus organizuojami ir vykdomi nuolatinės priežiūros darbai, sudaromi metiniai ir ilgalaikiai statinio ir jo inžinerinės įrangos privalomųjų remonto (ar rekonstrukcijos) darbų ir jų finansinio aprūpinimo planai.  

Daugiabučių namų techninės priežiūros pagrindinių darbų sąrašas

 Daugiabučių namų techninės priežiūros pagrindiniams darbams priskiriami nuolatiniai daugiabučio namo (toliau – Namas) techninės priežiūros darbai ir organizacinės priemonės, susiję su Namo bendrojo naudojimo objektų būklės stebėjimu, vertinimu, atnaujinimo darbų planavimu, techninės priežiūros dokumentacijos tvarkymu, bendrųjų konstrukcijų ir inžinerinių sistemų techniniu aptarnavimu, saugaus naudojimo užtikrinimu ir Namo bendrojo naudojimo objektų smulkių defektų šalinimu, atliekant paprastojo remonto darbus, kurie nenumatyti metiniame ir/ar ilgalaikiame Namo bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo darbų plane, taip pat kiti darbai, būtini Namo bendrojo naudojimo objektų priežiūros privalomųjų reikalavimų įgyvendinimui. PRIDEDAMAS SĄRAŠAS.

 Statinių techninės priežiūros dokumentai 

 

: