Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Liepa
    2022     
 

VYKSTA MIESTŲ PARTNERIŲ SUSITIKIMAS MAZOVIJOS MINSKO MIESTE LENKIJOJE

Gegužės 27-30 dienomis Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas su Savivaldybės atstovais lankosi Lenkijos mieste Mazovijos Minskas, kuriame vyksta šio miesto 600 metų jubiliejui skirti baigiamieji renginiai.

Pirmosios vizito dienos pusdienis skirtas jaunimo tematikai. Kartu su Čekijos miesto Krnovo, Prancūzijos miesto Saint Egreve, JAV miesto Lacey atstovais aplankytas Mazovijos Minsko mieste praėjusiais metais veiklą vykdyti pradėjęs Jaunimo centras.
Susitikimo metu kartu su jaunimu svečiai diskutavo ir aptarė, kokiomis formomis ir priemonėmis minėtieji miestai galėtų bendradarbiauti jaunimo srityje. Pasiūlyta įgyvendinti bendrus projektus, savanorystės tarptautinius mainus, siekiant, kad miestų jaunimo atstovai geriau pažintų vieni kitų kultūrą, papročius ir tradicijas bei prisidėtų prie bendrų veiklų įgyvendinimo.

Penktadienį taip pat įvyko iškilmingas baigiamasis Mazovijos Minsko 600 metų jubiliejui paminėti skirtas baigiamasis renginys, kurio metu Mazovijos Minsko (Lenkijos), Krnovo (Čekijos), Saint Egreve (Prancuzija), Lacey (JAV) ir Telšių merai pasirašė tolerancijos, solidarumo ir vietos savivaldos deklaraciją, kuri skirta išreikšti bendrą šių miestų poziciją ir palaikymą vertybėms, kurios svarbios kiekvieno miesto gyventojams. Renginyje didelis dėmesys skirtas Ukrainai ir jos vienam iš miestų – Borodiankai, kuris yra Mazovijos Minsko miestas-partneris.

„Draugystė tam ir reikalinga - susitikti, pasidžiaugti, pasidalinti gerąją patirtimi, ir jei reikia - padėti ir paremti, kai reikalinga pagalba. Būtent tai dabar visi ir darome dėl Ukrainos ir iš jos atvykstančių ukrainiečių. Tvirtai tikiu, kad draugystė ir taika nugalės ir Borodianka, ir Krnov, ir Lacey, ir Sant Egreve, ir Telšiai ir Minsk Mazowiecki buvo, yra ir bus laisvi, nepriklausomi ir augantys miestai“, - prieš deklaracijos pasirašymą sveikindamas Mazovijos Minską ir kitus miestus-partnerius kalbėjo Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.

Bendradarbiavimo susitarimas su Mazòvijos Mìnsko miestu pasirašytas 2006 m. birželio 10 – ąją.

Bendradarbiavimo susitarimas su Krnovo miestu pasirašytas 2013 m. balandžio 20 – ąją, o ryšiai tarp miestų gyventojų, organizacijų bei įstaigų palaikomi jau nuo 1998 metų.

Bendradarbiavimo susitarimas su Señt Egrèvo miestu pasirašytas 2017 m. birželio 1 – ąją.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra