Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Rugsėjis
    2021     
 

Telšiuose vyksta MAPS projekto dalyvių susitikimas

Šią savaitę Telšiuose lankosi URBACT programos projekto „MAPS“ dalyviai iš Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Kroatijos, Vengrijos, Airijos ir Graikijos.

Pagal projektą sutvarkyta buvusio karinio miestelio teritorija

Telšių rajono savivaldybės administracija (toliau – Administracija) įgyvendina Europos Sąjungos Struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Apleistos teritorijos tarp Karaliaus Mindaugo gatvės ir geležinkelio Šiauliai–Klaipėda, Telšių mieste, infrastruktūros rekonstravimas“. Jo metu buvusio karinio miestelio teritorija ruošiama pramonės ir verslo aplinkos kūrimui ir plėtrai.

Strategiškai palankioje vietoje esanti buvusio karinio miestelio teritorija užima  bemaž 16 ha. Be garažų, sandėliavimo ir kitos paskirties objektų sklype yra administracinės paskirties pastatas – jame įsikūręs Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Parengtu detaliuoju planu buvusio karinio miestelio teritorijoje suformuota 13 naujų sklypų. Teritorijoje įrengtos ir rekonstruotos gatvės, šaligatviai, pėsčiųjų bei dviračių takai, pakloti lietaus nuotekų ir gatvių apšvietimo tinklai, nugriauti 8 pastatai, įrengtos dvi transporto priemonių stovėjimo aikštelės, atlikti kiti darbai.  

 Bendradarbiauja devynios šalys

URBACT programos projekto „MAPS“ projektas skirtas pasidalinti patirtimi, kaip pritaikyti buvusius karinius pastatus, teritorijas (fortus, kareivines ir kt.) šiuolaikinėms gyventojų reikmėms. Projekte bendradarbiavimas vyksta tarp minėtų valstybių.

Vienas iš efektyvaus valdymo bruožų – pripažinimas remtis kitų patirtimi. Įgyti teorinių ir praktinių žinių apie karinių pastatų ir teritorijų pritaikymą šiuolaikinėms reikmėms URBACT programos projekto „MAPS“ dalyviai vyksta vieni pas kitus. Šią savaitę konferencija „MAPS“ dalyvių susitikimas vyksta Telšiuose.

Programos dalyviai apžiūrėjo ir vertino buvusiame kariniame miestelyje atliktus darbus, teikė savo siūlymus dėl objekto pritaikymo verslui ir pramonei bei Telšių miesto bendruomenės poreikiams.

Užsieniečiai detaliau supažindinti su Telšių rajono savivaldybės planais rekonstruotoje teritorijoje planuojama steigti pramonės parką, o suformuotus sklypus nuomoti verslininkams.

„Ši pramonės ir verslo plėtra neginčytinai turėtų teigiamų pokyčių ekonomikos atžvilgiu: Telšių pramonės parkas į regioną padėtų pritraukti aukštesnės pridėtinės vertės Lietuvos bei užsienio įmones ir suteiktų palankesnes sąlygas vietos žmonėms vystyti verslą“, – sako Telšių rajono savvialdybės administracijos direktorius Saulius Urbonas, pabrėžiantis programos dalyvių konsultacijų ir paramos svarbą.

Bendradarbiavimo svarba

Telšių rajono savivaldybė plėtoja tarptautinio bendradarbiavimo ryšius su įvairiomis pasaulio šalimis: Švedija, Vokietija, Austrija, Ukraina, Baltarusija ir kt. Bendradarbiavimas nėra tik teorinis: dalijimasis gerąja patirtimi gelbsti kuriant ir įgyvendinant projektus, ieškant užsienio investuotojų ir kt. Ne mažiau svarbi ir materialinė parama: partneriai iš užsienio šalių rajonui skiria transporto priemonių, paramą globos įstaigoms.

 

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas: