Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Liepa
    2022     
 

TELŠIUOSE LANKĖSI J.E. P. OZAKI TETSU, JAPONIJOS AMBASADORIUS LIETUVOJE.

Ambasadorius kartu su žmona Harumi Ozaki ir Ambasados atstovėmis Telšiuose lankėsi pirmąjį kartą. Mandagumo vizito metu Ambasadorius Savivaldybėje susitiko su Savivaldybės meru Kęstučiu Gusarovu, Mero pavaduotoju Mantu Serva ir Administracijos direktoriumi Tomu Katkumi. Ambasados delegacija taip pat lankėsi Telšių Žemaitės gimnazijoje, kurio susitiko ir bendravo su čia besimokančiais moksleiviais.

Telšių rajono savivaldybė šiuo metu neturi miesto-partnerio Japonijoje, todėl susitikimo metu didžiausias dėmesys skirtas aptarti galimas bendradarbiavimo formas kultūros, verslo, sporto, mokslo bei kitose srityse. Ambasadoriui taip pat pristatytas nesenai Telšiuose duris atvėręs Telšių regioninis STEAM atviros prieigos centras, kuriame vykdomos veiklos ir vystomos naujausios technologijos galėtų būti dar viena gerosios patirties pasidalijimo platforma. Tiek Savivaldybės meras, tiek Japonijos ambasadorius sutarė, kad šalių miestų-partnerių ryšių užmezgimas būtų abipusiai naudingas.

Apibendrinamas vizitą Žemaitijos sostinėje, Japonijos ambasadorius buvo maloniai nustebęs mažosios architektūros išpuoselėjimu Telšiuose, gyrė Didžiąją žemaičių sieną bei puikųjį Žemaitijos gaublį. Taip pat Ambasadorius atkreipė dėmesį, jog Lietuva pastaruoju laikotarpiu vyko itin sparčią pažangą skirtingose srityse, iš kurių gali mokytis ir pati Japonija, todėl kvietė  šalių bendradarbiavimą toliau palaikyti ir ieškoti naujų formų jį stiprinti.

Maloni susitikimo detalė – pokalbio metu paaiškėjo, jog Japonijoje vienos iš periferijų populiarus reprezentacinis simbolis yra taip pat meška.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra