Telšių rajono savivaldybė - straipsniai : TELŠIŲ VARDAS SKAMBĖJO PRANCŪZIJOJE

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gruodis
    2021     

 

TELŠIŲ VARDAS SKAMBĖJO PRANCŪZIJOJE

Lapkričio 1822 d. Telšių rajono savivaldybės delegacija lankėsi Prancūzijoje Sent Egrevo mieste vykusiame savivaldybės partnerių susitikime.  Sent Egrevo miesto mero Laurent‘o Amadieu kvietimu Telšių rajonui atstovavo meras Kęstutis Gusarovas, tarybos narė Janina Bucevičė, Žemaitijos turizmo informacijos centro direktorius Egidijus Vaškelevičius ir centro vadybininkė Viktorija Lekavičiutė.  

Susitikime taip pat dalyvavo Telšių miesto partnerio Mazovijos Minsko (Lenkija) savivaldybės atstovai kartu su burmistru Marcin‘u Jakubowski‘u.

„Mano vienas pagrindinių tarptautinio bendradarbiavimo tikslų – kad jame aktyviai dalyvautų ir jo naudą pajustų kuo daugiau rajono gyventojų. Todėl galimybės įgyvendinti bendrus projektus ar idėjas kultūros, sporto, meno bei kitose srityse buvo viena esminių šio vizito metu aptartų temų. Nors dar šiek tiek ir nedrąsiai, tačiau pamažu jau grįžtame prie įprastų nesuvaržytų kelionių, todėl jau dabar yra žinoma, jog artimiausiu metu bendrą projektą įgyvendinti bus kviečiamas mūsų Žemaitės dramos teatras. Žinoma, viską bet kuriuo momentu gali koreguoti pandeminė situacija. O šio vizito metu buvo labai šaunu, jog turėjome galimybę mūsų miesto-partnerio gyventojams pristatyti Telšius, parodyti, koks unikalus ir gražus yra šis miestas, ir su džiugesiu pakviesti atvykti į Žemaitijos sostinę. Gyventojų nuostaba ir geri žodžiai apie Telšius ilgam išliks visos delegacijos prisiminimuose ir, tikiu, atvers naujas tarptautinio bendradarbiavimo galimybes“, – apie vizitą Sent Egreve mieste kalbėjo Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.

Iš kairės: Sent Egrevo miesto meras Laurent‘as Amadieu, Mazovijos Minsko meras Marcin‘as Jakubowski‘s ir Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas miestų-partnerių susitikimo metu.

Susitikimo atidarymas vyko Sent Egrevo savivaldybės rūmuose.  Jo metu miestelio tarybos nariai supažindino svečius su savivaldybės veikla, buvo aptarti savivaldybių partnerių panašumai ir skirtumai, dalintasi patirtimi, dalyvauta Annie Chemin autorinės parodos pristatyme.

Vizito metu miestų partnerių atstovai lankėsi miesto gaisrinės stotyje, Le Patio jaunimo centre, kūdikių dienos centre, Fiancey parke ir turguje. Taip pat susipažino su socialines paslaugas teikiančia Soliha organizacija, dalyvavo šventėje, skirtoje pažymėti kaimyninio miesto Grenoblio išrinkimą 2022 m. Europos žaliąja sostine. Vizito metu aplankyti Prancūzijos revoliucijos, Isere regiono istorijos, Sent Laurent‘o bažnyčios archeologijos ir meno istorijos muziejai. Telšių rajono savivaldybės  meras K. Gusarovas  dalyvavo diskusijoje debatuose apie Europą su Prancūzijos EP nare Gwendoline Delbos-Corfield. Debatų metu kalbėta apie ES naudą, perspektyvas ir kylančias grėsmes. Savivaldybės meras pristatė Telšių rajoną, perspektyvas, vykdytus projektus bei iššūkius, su kuriais susiduriama.

„Džiaugiamės, kad vizito metu pristatėme Žemaitijos sostinę Sent Egrevo parodoje mugėje, kurioje buvo prekiaujama vietos gyventojų produkcija ir meno dirbiniais, vyko edukacijos, maisto su triufeliais gaminimo dirbtuvės ir degustacija, grojo gyva muzika. Turėjome puikią galimybę supažindindinti prancūzus su Telšių rajono lankytinomis vietomis, tradicijomis, pavaišinti telšiškių pagamintais skanėstais. Žinoma,  visus pakvietėme atvykti į Telšius“, – apie vizito svarbą ir naudą Telšiams mintimis dalijasi Žemaitijos TIC direktorius E. Vaškelevičius, kuris džiaugiasi galėsiantis užmegzti kontaktus su turizmo paslaugas teikiančiais specialistais ir organizacijomis.

Žemaitijos sostinės – Telšių pristatymas Sent Egreve vykusioje parodoje – mugėje.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra