Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Rugsėjis
    2021     
 

TELŠIŲ TURIZMO VERSLO ATSTOVAI STIPRINA POZICIJAS

Garsas apie žavų miestą Telšiai yra pasklidęs plačiai. Norinčių pamatyti nuostabų miestą – jo senamiestį, jį puošiančius įvairių menininkų dirbinius, architektūrinius miesto sprendinius, garsųjį amfiteatrą, pasivaikščioti Masčio pakrante – skaičius nuolat auga. Jau įprasta, kad Telšiai ir turizmas yra du neatsiejami dalykai. Tikėtina, kad šiais metais Telšių miesto lankytojų skaičius gali pasiekti  apie 30 tūkst. Atsižvelgiant į praėjusių metų statistiką, manoma, kad trečdalį lankytojų turėtų sudaryti iš užsienio atvykę svečiai. Tai nemažas iššūkis miestui. Žinoma miesto svečiai ir turistai, apsistojantys mieste ar rajono kaimo sodybose, tikisi gero pasibuvimo, malonios aplinkos, kokybiškų ir įvairių, kiekvieno poreikius atitinkančių, paslaugų.

Numatant šias tendencijas, Telšių rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo, Strateginio planavimo ir investicijų bei kitų skyrių darbuotojai 2018 metų pavasarį ėmėsi iniciatyvos suburti su turizmu susijusius Telšių verslininkus. Padėti organizaciniame darbe sutiko VšĮ Versli Lietuva“ Eksporto departamento Sektoriaus plėtros vadovas Simonas Aleksandravičius.

Įvyko keletą susitikimų su verslo, meno ir kitų sektorių atstovais. Jų metu buvo pristatyta pasaulyje plačiai žinoma verslo bendradarbiavimo forma – įmonių ir kitų subjektų būrimasis ir veikimas klasteriuose. Į klasterius įmonės ir kiti subjektai telkiasi savanoriškai ir veikia vadovaudamiesi partnerystės principu.

Apsisprendimas telktis į turizmo klasterį ir paruošiamieji darbai šiek tiek užtruko. Tačiau nepaisant to Telšiai ir jame veikiantis verslas ėmė vienyti jėgas. Į pagalbą besikuriančiam klasteriui ir jo veiklos plėtojimui Telšių rajono savivaldybė, atsakinga už klasterio steigiamojo darbo koordinavimą, paskyrė vieną iš VšĮ „Žemaitijos turizmo informacijos centras“ darbuotojų.

2019 m. gegužės 29 dieną Telšių verslininkai, dirbantys turizmo ir kitose su turizmu susijusiose srityse, VĮ „Registrų centras“ įregistravo asociaciją „Telšių turizmo klasteris“. Tai sekantis žingsnis po to, kai balandžio 25 d. penkiolika steigėjų pasirašė asociacijos „Telšių turizmo klasteris“ steigimo sutartį, o gegužės 7 d. buvo sukviestas asociacijos „Telšių turizmo klasteris“ steigiamasis susirinkimas. Pastarojo metu patvirtinti įstatai ir paskirta valdyba. Jos pirmininku išrinktas sodybos „Angelų malūnas“ vienas iš savininką Ričardas Rasiukas,  vadovu – MB „Tikslius“ atstovas Romualdas Kačerauskas.

– Susibūrėme į asociaciją „Telšių turizmo klasteris“ turėdami tikslą suvienyti turizmo paslaugas teikiančius verslininkus, kitas su turizmu susijusias viešąsias įstaigas bei įmones. Pagal galimybes, sieksime pritraukti į Telšius daugiau svečių, ilgesniam laikui mieste liekančių turistų, prisidėsime formuojant vieningo turistinio regiono įvaizdį bei keliant konkurencingumą šalies ir tarptautiniu mastu. Planuojame dalyvauti pažintinio, pramoginio, sportinio, poilsinio, kultūrinio, meninio, kulinarinio pažinimo turizmo Žemaitijos regione plėtroje. Kad veiktume vieningai, Telšių turizmo klasteris koordinuos savo narių veiklą, atstovaus jų interesus ir sieks juos įgyvendinti. Esame dėkingi už iniciatyvą ir paramą, steigiant Klasterį, VšĮ „Versli Lietuva“ Eksporto departamento Sektoriaus plėtros vadovui Simonui Aleksandravičiui, Telšių savivaldybės vadovams ir ypač Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjai Eglei Macienei bei Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiajai specialistei Neringai Urbonienei. Tikimės, kad toks bendradarbiavimas nenutrūks ir bus rezultatyvus ateityje, – dalijasi Klasterio valdybos pirmininkas R. Rasiukas.

Telšių turizmo klasterio narių ratas nėra didelis. Manau, pradiniame asociacijos veiklos etape jo pakanka. Mūsų laukia nemažas darbas veiklos strategijos nustatyme, organizacinių klausimų sprendime, paslaugų teikimo modelio formavime ir kitose srityse. Žinoma, Klasteris visada ieškos būdų bendradarbiavimui bei  partnerystei ir su kitais verslo atstovais, bendruomenėmis. Esame atviri, todėl ateityje Klasterio narių skaičius turėtų  didėti, – teigia asociacijos vadovas R. Kačerauskas.

Turizmo klasteriai nėra naujiena Lietuvoje. Jau keletą metų sėkmingai savo veiklą vykdo Žemaitijos Turizmo klasteris Plungėje, Pamario turizmo klasteris Klaipėdoje, Anykščių turizmo klasteris, Biržų turizmo klasteris bei Ignalinos turizmo klasteris. Dabar jį turės ir Telšiai. Pradžia  nebus lengva, bet entuziazmas, kurį rodo Klasterio steigėjai, teikia vilčių. 

 

Pranešimą parengė: Aušra Pakalnienė.

 

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra