Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Liepa
    2022     

 

Telšių miestas Spausdinimo versija
TELŠIAI - VYSKUPIJOS CENTRAS                                                     
                                       
TELŠIŲ HERBAS. VĖLIAVA. ŽEMĖLAPIS
GARBĖS PILIEČIAI
ŽEMAIČIŲ ŠLOVĖS ŽVAIGŽDĖ
HIMNAS TELŠIAMS
TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TURIZMO PLĖTROS STRATEGIJA
ŽEMAITIJOS TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
TELŠIŲ MIESTAS INTERAKTYVIOJE „Baltic 360“ PLATFORMOJE

TELŠIAI – ŽEMAITIJOS SOSTINĖ

Telšiai - miestas šiaurės vakarų Lietuvoje, Žemaičių aukštumoje, prie Masčio ežero ir Durbinio upelio, 69 km į vakarus nuo Šiaulių. Telšių apskrities ir Telšių rajono savivaldybės centras, Telšių miesto seniūnija. Miesto centrinė dalis yra urbanistikos paminklas.

Telšių miestas driekiasi tarp dviejų pagrindinių kalvų: Vilniaus ir Insulos. Miestio centre tyvuliuoja nuostabus Masčio ežeras.

Telšiai greičiausiai kūrėsi prie pat Telšės upelio, davusio gyvenvietei vardą. Upelio vardo kilmė visiškai nėra aiški. Atkreiptinas dėmesys, kad gyvenvietei pavadinimą davė upelis, o ne ežeras, tai irgi, nors ir ne itin tvirtas argumentas teigti, kad Telšių ištakos buvusios prie Telšės upelio.

Ežero Mastis vardo kilmė siejama su daiktavardžiu mastas, reiškiančiu vieną tinklo užvilkimą, tysį, valksmą. Taip ežerą galėjo pavadinti prie jo gyvenę žvejai.

Gyvenvietė prie Telšės upelio plėtėsi, susiformavo pailga Turgaus aikštė. Abi gyvenvietes jungė Alsėdžių-Luokės kelias. Tikriausiai šis svarbus kelias turėjo nemažos reikšmės Telšių raidai, kaip ir kitas kelias, dabartine Ežero gatve vedęs į Žarėnus. Abu keliai davė pradžią pirmosioms Telšių gatvėms: Plungės, Luokės, Ežero.


A. Žebrausko nuotrauka.

Telšių senamiestis – vienas iš 7 saugomų senamiesčių Lietuvoje.

Dėl savo unikalumo Telšių miesto senamiestis yra vienas iš septynių saugomų Lietuvos senamiesčių. Jo viduryje įsikūrusi Turgaus aikštė nuo seno buvo ir tebėra mieto gyventojų ir jo svečių traukos vieta. Čia prasideda pagrindinė pažintis su miesto istorija.

Telšiai – Lietuvos turizmo perlas

Europos komisijos ir Valstybinio turizmo departamento organizuotame konkurse „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2013“ Telšiai pripažinti nugalėtoju ir simboliškai vvadinami naujuoju Lietuvos turizmo perlu. Kviečiame pasižiūrėti vaizdo įrašą:

Beveik 30 000 gyventojų turinčiame Telšių mieste veikia dviejų aukštųjų mokyklų padaliniai, Telšių vyskupijos centras, Žemaičių kultūros draugija, teatras, du muziejai, miestas gali pasigirti nuostabia senamiesčio architektūra ir į ją įsimaišiusiais šiuolaikiniais architektūriniais sprendimais.

Telšiai - 2016 metų Lietuvos kultūros sostinė

Žemaitijos sostinė – Telšiai – 2016 m. tapo Lietuvos kultūros sostine. Šį vardą miestas pelnė parengęs kultūrinių renginių ciklą „Ant septynių kalvų – septynios meno kalbos“.


Telšiai – mažasis Lietuvos kurortas, kuriame kiekvienas atras savo poilsio oazę. Kviečiame aplankyti!

Telšiai – ne tik tvirtų, užsispyrusių, bet vieningų žmonių kraštas. Turistų ir čia gyvenančių žmonių gerove rūpinasi Telšių rajono savivaldybė, turistus pasitinka ir pozityviai nuteikia Žemaitijos turizmo informacijos centras, turiningą laisvalaikį organizuoja Telšių kultūros centras, jaunimu rūpinasi Atviras jaunimo centras Telšiuose, maloniai sutinka ir visad laukia atvykstančių lankytojų Žemaičių muziejus „Alka“ bei daugybė kitų puikių organizacijų, asociacijų ir bendruomenių,  esančių Telšiuose, kurios kuria bendrą, pozityvią aplinką.: