Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Rugsėjis
    2021     
 

SVARBI INFORMACIJA GYVENTOJAMS


Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimo Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ (toliau – Nutarimas) redakcijos 2.2.9.21 papunkčiu, kuris įsigalioja nuo 2021 m. gegužės 3 d., ugdymas pagal pradinio ugdymo programas vykdomas nuotoliniu būdu arba mišriu būdu periodiškai jose atliekant pagal pradinio ugdymo programą ugdomų mokinių ir įstaigose kontaktiniu būdu dirbančių darbuotojų profilaktinį tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) diagnozuoti ir užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.


Remiantis minėtu Vyriausybės nutarimu, nuo gegužės 3 d. į kontaktinį ugdymą gali grįžti tik profilaktiškai testuotis sutinkantys pradinukai. Nesutinkantys testuotis – lieka mokytis nuotoliniu būdu. Testuoti savo vaikus, ugdomus pagal pradinio ugdymo programą, sutinka 76 proc. tėvų.

 

Sutikusiems testuotis bus vykdomas nosies landų tepinėlių ėminių kaupinių tyrimas SARS-CoV-2(2019-nCoV) RNR nustatyti tikralaikės PGR metodu, ėminius toje pačioje virusologinėje terpėje grupuojant ne daugiau kaip po 6, t.y. kaupinių PGR tyrimas. Kaupinių PGR tyrimas bus atliekamas kas 7 dienas švietimo įstaigoje.

Ėminiai kaupinių PGR tyrimams imami mokyklos mokinių savarankiškai, prieš tai mokinius instruktuojant ir prižiūrint visuomenės sveikatos specialistui. Taikant šį tyrimo metodą, specialus tamponėlis yra įkišamas į nosies landą ne giliau kaip 1,5-2 cm.

Susipažinti su sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu „Dėl pavedimo organizuoti, koordinuoti ir vykdyti savanorišką profilaktinį tyrimą ugdymo įstaigose“ galima:
https://e-seimas.lrs.lt/.../af267c30a2d911ebb458f88c56e2040c


Nuo gegužės 3 d. vaikų, ugdomų pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, ugdymas nuotoliniu būdu ir priežiūra mokykloje bus organizuojama, kai:
1️⃣ tėvai, įtėviai, globėjai, atstovai pagal įstatymą (toliau – tėvai) darbo funkcijas (darbus) privalo atlikti darbo vietoje ir negali užtikrinti vaikų, ugdomų pagal pradinio ugdymo programą, priežiūros namuose;
2️⃣ vaikai, ugdomi pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, neturi sąlygų mokytis namuose arba dėl kitų objektyvių priežasčių jiems reikalinga kita pagalba mokantis nuotoliniu būdu mokyklos vaiko gerovės komisijos sprendimu.

Nuo gegužės 3 d. į mokyklas grįžta abiturientai. Ugdymas organizuojamas mišriai, užtikrinant, kad ne mažiau 50 proc. pamokų vyktų kontaktiniu būdu. Dvyliktokams testuotis nereikės.

Atsižvelgiant į sergamumo rodiklius rajone, Vyriausybės sprendimu, nuo gegužės 10 d. į klases galės grįžti 5-11 klasių mokiniai. Mokymasis galės būti organizuojamas ne tik nuotoliniu, bet ir mišriu būdu, derinant kontaktinį ir nuotolinį.

5-11 klasių ugdymą organizuojant kontaktiniu būdu, privaloma užtikrinti mokinių ir įstaigoje kontaktiniu būdu dirbančių darbuotojų profilaktinį tyrimą koronaviruso infekcijai diagnozuoti. Kaukes dėvėti bus privaloma.

Sprendimą dėl mokymo organizavimo būdo – nuotolinio ar mišraus – 5-12 klasėms priims savivaldybė kitą savaitę, įvertinusi gautus tėvų, mokinių ir mokytojų apklausos duomenis dėl galimybės grįžti į mišrų ugdymą 5-12 klasių mokiniams vykdant profilaktinį testavimą.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimo Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ (toliau – Nutarimas) redakcijos 2.2.9.22 papunkčiu, kuris įsigalioja nuo 2021 m. gegužės 10 d., ugdymas pagal pradinio ugdymo programas vykdomas mišriu būdu, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Nuo 2021 m. gegužės 10 d. mokiniai, ugdomi pagal pradinio ugdymo programą, į mokyklas mokytis kontaktiniu būdu galės grįžti ir neatlikę profilaktinio testavimo.

Atsižvelgiant į greitai kintančius epidemiologinius duomenis ir į tai, kad nuo 2021 m. kovo 22 d. atnaujinus pradinį ugdymą mišriu būdu, Telšių rajono savivaldybės bendrojo ugdymo klasėse nebuvo nė vieno COVID-19 ligos susirgimo atvejo, penktadienį Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas oficialiai raštu kreipėsi į LR Sveikatos apsaugos bei Švietimo, sporto ir mokslo ministerijas prašymu sudaryti sąlygas Telšių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijai pačiai priimti sprendimus dėl mokinių testavimo grįžtant ugdytis mišriu būdu, derinant kontaktinį ir nuotolinį ugdymą. Tai leistų efektyviau spręsti ugdymo klausimus ir mažintų susidariusią įtampą švietimo bendruomenėje.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra