Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Lapkritis
    2021     
 

SU OFICIALIU VIZITU TELŠIUOSE LANKĖSI LR ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO VICEMINISTRAS LINAS OBCARSKAS

Ketvirtadienį vykusiame susitikime dalyvavo LR Seimo narys Valentinas Bukauskas, Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Katkus, Savivaldybės mero pavaduotojas Mantas Serva, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Adomaitis, Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Lina Leinartienė, Savivaldybės administracijos Architektūros skyrius vedėja Indrė Žutautienė, Savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus Statybos poskyriaus vedėjas Adomas Žvirgždinas, Telšių sporto ir rekreacijos centro vedėjas suaugusiųjų sportui Vacys Butkus.

Vizito pradžioje aplankytas Telšių „Ateities“ progimnazijoje rekonstruojamas baseinas. Baigus visus rangos darbus čia pradės veikti modernus baseinas su pirtimis ir poilsio zona. Nors šio objekto rangovas darbus atlieka pagal numatytą planą, o darbų pabaiga turėtų būti 2023 metai, tačiau galimybės tiksliai įvardyti, kada bus užbaigti visi rangos darbai, ribotos, nes tai tiesiogiai priklauso nuo LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, kuri finansavimo planą tvirtina ir skiria atskirai kiekvieniems metams. Viceministrui savivaldybės vadovai akcentavo, jog šio objekto užbaigimas labai svarbus visam rajonui. Tai vienintelis baseinas mieste, o jame ne tik eilę metų vykdoma programa, kurios dėka visi rajono antrą klasę baigiantys moksleiviai turėdavo galimybę išmokti plaukti, bet juo aktyviai naudodavosi ir visi gyventojai.

Vėliau vykta į Telšių aerodromą. Viceministrui pristatyta įstaigos veikla, šiuo metu įgyvendinti veiksmai ir atliekamos būtinos procedūros, susijusios su viešosios įstaigos steigimu. Vizito metu akcentuota, jog čia vykdomoms veikloms būtų labai svarbu taip pat suteikti galimybę gauti Valstybės biudžeto lėšomis finansuojamų programų lėšų.

Viceministrui taip pat pristatyta rekonstruojama Kęstučio gatvėje esanti salė. Šiose atnaujinamose Telšių sporto ir rekreacijos centrui priklausančiose patalpose jau atlikta dalis darbų: įrengtos sunkiosios atletikos, sambo, dziudo sporto, dvi treniruoklių salės, rūbinės, trenerių ir posėdžių kabinetai. Pastato dalyje, kur šiuo metu dar tebevykdomas remontas, bus įrengtos sunkiosios atletikos pakylos, atitinkančios profesionalių varžybų reikalavimus, stacionarus bokso ringas. Gavus Ministerijos finansavimą likusi pastato dalis planuojama, jog būtų užbaigta 2022 metais. Užbaigus visus darbus bus ugdomi mokiniai pagal bokso, sunkiosios atletikos, dziudo ir sambo sporto šakų programas, o šiuo metu čia jau vyksta sunkiosios atletikos bei dziudo treniruotės.

Vizito pabaigoje aplankyta Telšių arena, kurioje vyko susitikimas su Telšių rajono sporto bendruomene, sporto treneriais. Susitikimo metu diskutuota apie neformalųjį ar formalųjį švietimą papildančias visų sporto šakų sportinio ugdymo programas, problemas, kurios kyla rengiant ugdymo planus, sportinio ugdymo organizavimo rekomendacijas dėl pasirengimo ugdymui laiko, Sporto rėmimo fondo finansuojamų projektų kriterijų tobulinimą.

Reziumuojant įvykusį vizitą, viceministras Linas Obcarskas pritarė Savivaldybės vadovams ir jų akcentuotai pozicijai, kad šiuo metu remontuojami objektai rajone yra gyvybiškai svarbūs siekiant didinti fizinį aktyvumą, suteikti platesnes galimybes skirtingo amžiaus gyventojams užsiimti įvairiomis veiklomis, o pradėtų rajone darbų tolimesnio finansavimo užtikrinimas – vienas iš prioritetų skirstant lėšas.  

 

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas: