Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Rugsėjis
    2021     
 

Savivaldybės parama verslui Spausdinimo versija

PARAMA SMULKIAM VIDUTINIAM VERSLUI

Rajono valdžiai svarbiausia orientuotis į nedarbo lygio mažinimą. Dirbantis ir save bei šeimą išlaikyti gebantis žmogus nesvarstys apie emigraciją ir daugiau ar mažiau bus patenkintas savo gyvenimo kokybe gimtajame rajone.

Darbo vietas steigia verslininkai ar verslą dar tik kuriantys asmenys, o jiems valdžios institucijos privalo padėti: teikti reikiamas konsultacijas, padėti sutvarkyti dokumentus ar mažinti įsiskolinimų naštą.

Itin svarbu palaikyti smulkųjį ir vidutinį verslą ir orientuotis į tai, kad minėtų įmonių daugėtų. Telšių rajono savivaldybės taryba savo sprendimu yra patvirtinusi Smulkiojo ir vidutinio verslo bei kaimo plėtros programą. Jos tikslas – gerinti ūkininkavimo ir verslo sąlygas Telšių rajono savivaldybėje.

Paramą gali gauti smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai. LR Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme nurodyta, jog vidutinė įmonė – įmonė, kurioje dirba mažiau kaip 250 darbuotojų ir kurios finansiniai duomenys atitinka bent vieną iš šių sąlygų: įmonės metinės pajamos neviršija 138 mln. litų; įmonės balanse nurodyto turto vertė neviršija 26,9 mln. eurų (93 mln. Litų). Maža įmonė – tai įmonė, kurioje dirba mažiau kaip 50 darbuotojų ir kurios finansiniai duomenys atitinka bent vieną iš šių sąlygų: įmonės metinės pajamos neviršija 24 mln. litų; įmonės balanse nurodyto turto vertė neviršija 4,9 tūkst. eurų (17 mln. Litų). Labai maža įmonė – įmonė, kurioje dirba mažiau kaip 10 darbuotojų ir kurios finansiniai duomenys atitinka bent vieną iš šių sąlygų: įmonės metinės pajamos neviršija 7 mln. litų; įmonės balanse nurodyto turto vertė neviršija 1,45 mln. eurų (5 mln. litų).

Nurodytiems verslo subjektams gali būti kompensuojamos netgi įmonės įregistravimo išlaidos. Pateikus registracijos pažymėjimo kopiją ir įmonės įregistravimo išlaidų apmokėjimą patvirtinančių dokumentų kopijas, vieną kartą vienam fiziniam asmeniui kompensuojama iki 100 procentų išlaidų, bet ne daugiau kaip 145 eurai. Minėtos programos lėšos taip pat skiriamos palūkanoms už paskolas kompensuoti, parodoms, renginiams, konferencijoms ir seminarams organizuoti, leidiniams leisti. Kompensuojama iki 100 procentų palūkanų, bet ne daugiau kaip 1448 eurai per vienerius metus. Palūkanos kompensuojamos vienam fiziniam ar juridiniam asmeniui dvejus metus, teikiant paraišką palūkanoms už paskolą kompensuoti, paskolos sutartis turi būti galiojanti arba pasibaigusi ne daugiau kaip prieš 12 mėn.

Paramos gavėjai turi būti įregistruoti Registrų centre ir veiklą vykdyti Telšių rajono savivaldybės teritorijoje ir neturėti įsiskolinimų Valstybinei mokesčių inspekcijai, Valstybiniam socialinio draudimo fondui, Telšių rajono savivaldybės biudžetui (valstybinės žemės ir turto nuomos mokesčio).

Raginame gyventojus pasinaudoti įmonės įregistravimo išlaidų, palūkanų kompensavimo ir kitomis aukščiau nurodytomis galimybėmis ir kreiptis į Telšių rajono savivaldybės administraciją (Žemaitės g. 14, Telšiai, prašymą užpildyti pas „vieno langelio“ principu gyventojus aptarnaujančias specialistes).

Savivaldybės teikiamos lengvatos verslui

Telšių rajono savivaldybė, norėdama suaktyvinti naujų darbo vietų kūrimą, skatinti savivaldybės verslo plėtrą ir investicijų pritraukimą į Telšių rajoną, Tarybos sprendimu taiko valstybinės žemės nuomos, žemės ir nekilnojamojo turto mokesčių lengvatas (lengvatų suma negali būti didesnė nei investicijų dydžio suma).

Darbo rinkoje remiamų bedarbių, bedarbių, baigusių profesinį mokymą, ir jaunesnių kaip 25 metų bedarbių įsteigtiems verslo subjektams (įmonėms, apibrėžtoms Lietuvos Respublikos smulkaus ir vidutinio verslo įstatyme), pirmaisiais veiklos metais minėti mokesčiai gali būti sumažinami 100 proc., antraisiais – 75 proc., trečiaisiais – 50 proc.

Per pusę mokesčiai gali būti sumažinami įmonėms, apibrėžtoms LR smulkaus ir vidutinio verslo įstatyme, einamaisiais metais įsteigusioms naujų darbo vietų darbo rinkoje papildomai remiamiems asmenims (jeigu su samdomais darbuotojais sudarytos darbo sutartys visai darbo dienai (minėtoje tvarkoje nurodomas privalomas darbuotojų skaičius, metinių pajamų dydis ar įmonės turto balansinė vertė). Teisę į lengvatą taip pat turi einamaisiais metais naujai įsteigtos įmonės (jeigu su samdomais darbuotojais sudarytos neterminuotos darbo sutartys visai darbo dienai): kaimiškose vietovėse pirmaisiais metais nuo minėtų mokesčių atleidžiami 100 proc., antraisiais metais – 50 proc.; miesto teritorijoje – 50 proc. Taip pat lengvata gali būti skiriama verslo subjektams, einamaisiais metais investavusiems į savivaldybės teritorijos tvarkymą arba infrastruktūrą, kai sutvarkyta teritorija arba sukurta (atnaujinta) infrastruktūra yra visuomeninės paskirties naudojimo teritorija ir neįeina į įmonės ar privačių asmenų naudojamą žemės valdą (pagal susitarimus su Savivaldybės administracija), priklausomai nuo investicijos dydžio.

Telšių rajono savivaldybė rajono gyventojų verslumą skatina kiekvienais metais tvirtindama fiksuotus pajamų mokesčio ir lengvatų dydžius veiklai, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimus.

Taip pat numatytos įvairios lengvatos įsigyjantiems verslo liudijimą. Tarkime, neįgaliems asmenims, kurie yra nedarbingi ar iš dalies darbingi, kuriems nustatytas vidutinis, sunkus ar lengvas neįgalumo lygis, nedidelių, vidutinių ar didelių specialiųjų poreikių dydis, taikoma 100 proc. lengvata; mokiniams ar studentams - 50 proc., tėvams (įtėviams), auginantiems tris ar daugiau vaikų iki 18 metų ar vyresnius, kurie mokosi ar studijuoja – 50 proc. ir t. t.

Pagal Telšių rajono savivaldybės tarybos patvirtintą tvarką reklamos davėjai, vykdantys veiklą pirmuosius metus, nuo įmonės įregistravimo juridinių asmenų registre, atleidžiami nuo  vietinės rinkliavos už leidimo įrengti išorinę reklamą išdavimą. Manome, kad toks atleidimas nuo mokesčio pradedančiam verslininkui taip pat yra šioks toks finansinis palengvinimas.

Taip pat Telšių rajono savivaldybės taryba savo sprendimu yra patvirtinusi Smulkiojo ir vidutinio verslo bei kaimo plėtros programą. Paramą gali gauti smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai – jiems gali būti kompensuojamos įmonės įregistravimo išlaidos, kompensuojamos palūkanos už paskolas, parama gali būti skiriama parodoms, renginiams, konferencijoms ir seminarams organizuoti, leidiniams leisti.

Raginame gyventojus pasinaudoti nurodytomis galimybėmis ir kreiptis į Telšių rajono savivaldybės administraciją (Žemaitės g. 14, Telšiai, prašymą užpildyti pas „vieno langelio“ principu gyventojus aptarnaujančias specialistes).

Išsami informacija, kur verslininkai gali gauti paramą, teikiama::