Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Lapkritis
    2021     

 

SAVIVALDYBĖS MERAS: ketvirtadienį įvyko eilinis Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdis. Svarbiausi sprendimai glaustai

Vienas iš svarbiausių klausimų, dėl kurio tarybos nariai turėjo apsispręsti, pradėti ar ne derybas, kad VŠĮ Telšių regioninės ligoninės antruoju dalininku taptų valstybė (iki šiol yra tik vienas dalininkas – savivaldybė). Tarybos nariams rūpėjo, kokiomis sąlygomis tai būtų padaryta. Posėdžio metu į daugelį klausimų atsakyta: priėmus tokį sprendimą nauda rajono žmonėms būtų akivaizdi, nes valstybės ketinimai yra mūsų ligoninę aprūpinimo, paslaugų prieinamumo ir kokybės atžvilgiu pakelti į aukštesnį lygį nekeičiant jos dabartinio (regioninės ligoninės) statuso. Tai reikštų ir ženkliai didesnį finansavimą. Taryba, išklausiusi ligoninės direktorės Jovitos Seiliuvienės paaiškinimus, nutarė pritarti pradėti procedūras dėl valstybės, kaip antrojo dalininko, atsiradimo ligoninės valdyme.

Daug diskusijų sukėlė sprendimas atšaukti draudimą prekiauti alkoholiniais gėrimais renginių metu. Tokį prašymą prieš mėnesį pateikė Telšių rajono kultūros įstaigų vadovai, ir prašymą, nors ir nedidele balsų persvara, Taryba patenkino.

Nemažai klausimų iškilo ir svarstant sprendimo projektą dėl nemokamo keleivių vežimo vietinio susisiekimo maršrutais. Tarybos nariams pritrūko detalesnės informacijos, tačiau klausimo esmė visiems buvo priimtina. Sprendimas keturių balsų persvara priimtas nuo 2021-10-01 visi Telšių rajono gyventojai vietinio susisiekimo autobusų maršrutais važiuos nemokamai.

Soduose gyvenančius žmones turėtų pradžiuginti jų bendrijose esančių kelių ir gatvių perspektyva: šiame posėdyje patvirtinta tvarka, pagal kurią bus galima įtraukti į remontuotinų vietinės reikšmės kelių sąrašą ir sodų kelius . Taip atsiras galimybė finansuoti šių kelių priežiūrą, taisymą ir tiesimą.

Spalio 10-ąją minima Savivaldos diena. Lietuvos savivaldybių asociacija yra įsteigusi “Auksinės krivūlės” riterio apdovanojimą. Taryba priėmė sprendimą tokiam apdovanojimui teikti Kajatono Šliogerio kandidatūrą.

Dviem iš 42 sprendimų projektų nepritarta: vienas – politinio pobūdžio – dėl tarybos Kontrolės komiteto narių sudėties pakeitimo ir kitas – dėl Telšių sporto ir rekreacijos centro dengtos krepšinio aikštelės su tribūnomis naudojimo tvarkos. Kiti 40 sprendimų priimti.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra