Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Rugsėjis
    2021     
 

RENGIAMAS TELŠIŲ RAJONO 2021–2030 METŲ STRATEGINIS PLĖTROS PLANAS

Birželio mėnesį Telšių rajono savivaldybės administracija ir VšĮ ,,Regionų vystymo sprendimai" pasirašė sutartį dėl Telšių rajono 2021–2030 metų strateginio plėtros plano (SSP) rengimo paslaugų.

Strateginiai plėtros planai – tai ilgalaikės gairės ir viešosios politikos sprendimai teritorijai vystyti. Plane dėmesys skiriamas tiek situacijos apžvalgai, tiek ateities scenarijų aptarimui: įvertinus rajono pranašumus ir trūkumus iškeliami nauji tikslai, uždaviniai, išskiriami plėtros prioritetai ir suformuojama ateities vizija.

Rengiant Telšių rajono strateginį plėtros palną, atliekant esamos situacijos apžvalgą bus aptariami pasiekti rezultatai įgyvendinant ankstesnio laikotarpio (2004-2020 m.) plėtros planą, rajono socialinė, ekonominė ir aplinkos raida: demografinės tendencijos, darbo rinkos ir užimtumo aplinkos, švietimo, sveikatos ir socialinės apsaugos, kultūros sričių analizė, verslo aplinka ir rajono konkurencingumas, infrastruktūra ir kt.  Remiantis situacijos analize bus nustatomi pagrindiniai Telšių rajonui būdingi bruožai ir atliekama stiprybių, silpnybių, grėsmių ir galimybių (SSGG) analizė, politinių, ekonominių, socialinių-kultūrinių ir technologinių sektorių (PEST) analizė. Atsižvelgus į stipriąsias ir silpnąsias rajono sritis bus iškelti nauji ilgalaikiai tikslai. Dokumentas reikalingas tam, kad būtų kryptingai sprendžiami rajone kylantys iššūkiai ir užtikrinama tvari rajono raida.

Strateginiam planui rengti bus sudarytos 5 strateginio plėtros plano rengimo koordinacinės darbo grupės, su kuriomis plano rengėjai aktyviai diskutuos identifikuojant problemas ir nustatant tolesnės plėtros sritis.  Svarbu, kad į viešųjų konsultacijų procesą būtų įtraukti ir rajono gyventojai – plano rengimo proceso metu bus organizuojamos viešos diskusijos ir atskirų parengtų plano dalių svarstymai. Tikslios susirinkimų datos bus viešinamos Savivaldybės internetiniame puslapyje www.telsiai.lt. Tai bus galima padaryti elektroniniu paštu info@rvsprendimai.lt. Gyventojų pasiūlymai laukiami visą plano rengimo laikotarpį.

Strateginis plėtros planas bus rengiamas 12 mėn. Planuojama, kad strategino plėtros plano rengimo metu bus organizuojami darbo grupių susitikimai ir kitos viešos diskusijos su miesto ir seniūnijų atstovais (planuojami bent 3 vieši renginiai), atliekamas Telšių rajono savivaldybės gyventojų nuomonės tyrimas, sudaromas strateginis plėtros planas (atsižvelgiama į darbo grupių įvardintas stipriąsias ir silpnąsias rajono sritis, atliekamos sektorinės analizės, iškeliami nauji ilgalaikiai tikslai ir uždaviniai). Viso strateginio plėtros plano rengimo metu darbų progresu bus dalinamasi Savivaldybės internetiame puslapyje.

Pirmoji vieša strateginio plėtros plano rengimo diskusija bus organizuojama rytoj, rugsėjo 8 d., 10:00-13:00 val. Telšių rajono savivaldybės didžiojoje salėje (Žemaitės g. 14, Telšiai). Plano rengėjų organizuojamo renginio metu bus diskutuojama apie strateginio planavimo principus ir procesą, strateginio plėtros planavimo reikšmę viešajame valdyme, o svarbiausia – aptariami pasiūlymai Telšių rajono plėtros politikai iki 2030 m.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra