Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Liepa
    2022     
 

RAJONUI SVARBŪS KLAUSIMAI PIRMADIENĮ SPRĘSTI SUSITIKIMUOSE SU MINISTERIJŲ IR VALSTYBINIŲ ĮMONIŲ VADOVAIS

Rajono vadovai nuolatos planuoja ir vykdo vizitus į valstybės valdžios institucijas, pavyzdžiui, Ministerijas ar įstaigas siekdami akcentuoti rajonui svarbių projektų ar pokyčių sklandų įgyvendinimą, taip pat ieškodami iškilusių problemų galimų sprendimo būdų ar papildomų galimybių stiprinant vietos savivaldą.

Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Mero pavaduotojas Mantas Serva pirmadienį lankėsi LR švietimo, mokslo ir sporto, Sveikatos apsaugos, Socialinių reikalų ir darbo ministerijose ir VĮ Turto bankas.
Pristatome, kokius rajonui svarbius klausimus ir problemas akcentavo ir jų sprendimus aptarė rajono vadovai šiuose susitikimuose.

Susitikimo su LR švietimo, mokslo ir sporto viceministru Ramūnu Skaudžiumi aptartos temos:

1. Dėl sklandaus Telšių rajono dalyvavimo „Tūkstantmečio mokyklų“ projekte.
Savivaldybės taryboje yra priimtas sprendimas dalyvauti minėtame projekte. Planuojama, kad šioje programoje turėtų dalyvauti Telšių Žemaitės gimnazija, Telšių Kranto progimnazija ir Telšių Atžalyno progimnazija. Ministerijoje akcentuotas Savivaldybės noras ir siekis patekti į I- ąjį šios programos įgyvendinimo etapą, nes patekus į II-ąjį etapą iškyla galima rizika - neįgyvendinti projekto laiku. To priežastis - planuojama vykdyti Žemaitės gimnazijos vieno pastato rekonstrukcija. Kadangi Žemaitės gimnazija yra pripažintas valstybės saugomas kultūros paveldo objektas, kuris dar patenka į Telšių senojo miesto vietą ir į Telšių senamiesčio teritoriją, tai pastatą turės projektuoti patyrę architektai, projektuotojai, galintys projektuoti kultūros paveldo teritorijose. Visa tai gali užimti tam tikrą laiko tarpą, todėl gimnazijos pastato rekonstrukcija gali užsitęsti ir iki 2026 m., o toks terminas nebūtų suderinamas su Tūkstantmečio mokyklų projekto įgyvendinimo terminu.

2. Dėl Telšių r. Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos IV gimnazijos klasės formavimo.
Viceministrui akcentuota, jog savivaldybė siekdama išsaugoti IV klasės formavimą šioje gimnazijoje tarybos sprendimu nutarė skirti lėšų kitų mokslo metų minėtajai klasei išlaikyti. Todėl susitikimo metu ieškota sprendimo būdų, kaip išsaugoti galimybę kitais mokslo metais IV šios gimnazijos klasės moksleiviams čia mokytis, nors joje ir yra mažesnis vaikų skaičius nei nurodyta teisės aktų reikalavimuose.

Taip pat su Viceministru aptartas savivaldybei finansinių išlaidų kompensavimas perkant naujus mokyklinius autobusus. Viceministras informavo, jog šių metų savivaldybės planas nupirkti du naujus autobusus gali būti sėkmingai vykdomas, nes šios išlaidos bus kompensuojamos rajono biudžetui.

Susitikimas su VĮ Turto bankas vadovu Mindaugu Sinkevičiumi.

Rajono vadovai su šios įmonės vadovu aptarė galimybes spręsti Savivaldybės problemą, su kuria susiduriama siekiant užtikrinti ikimokyklinio ugdymo plėtrą mieste. Tam, kad būtų galima planuoti šio ugdymo plėtrą, reikalingos papildomos patalpos. Todėl šio susitikimo metu diskutuota apie mieste esančius objektus, priklausančius šiai valstybinei įmonei, ir galimybes juos perleisti Savivaldybės savarankiškoms funkcijoms vykdyti.

Susitikimas su LR sveikatos apsaugos viceministre Danguole Jankauskiene.

Susitikimo metu rajono vadovai aptarė Telšių rajono savivaldybės planuojamų vykdyti sveikatos priežiūros įstaigų galimus pokyčius ir jų įgyvendinimui reikalingų investicijų užtikrinimą, taip pat aptarti Ministerijos planai dėl pirminio ir antrinio lygio sveikatos priežiūros paslaugų tolimesnio teikimo užtikrinimo. Su Viceministre diskutuota ir dėl tolimesnio VšĮ Varnių pirminės sveikatos priežiūros centro valdymo, šiuo metu įstaigai neturint vadovo.

Susitikimas su LR socialinės apsaugos ir darbo ministre Monika Navickiene.

Su Ministre M.Navickiene aptarta planuojama įgyvendinti Telšių centro „Viltis“ rekonstrukcija ir jo pritaikymas galimoms veikloms. Savivaldybės vadovai akcentavo, jog šio projekto įgyvendinimas yra svarbus rajono gyventojams, o patiriami finansiniai kaštai – problema, kurios sprendimui svarbi ir galima Ministerijos pagalba ieškant papildomų lėšų pritraukimo. Įgyvendinant šio centro A korpuso rekonstrukciją, 70 vietų būtų pritaikoma dienos centro veiklai vykdyti, iš kurių 60 vietų būtų skirtos dienos socialinės globos paslaugoms teikti ir 10 vietų (30 asmenų) pagalbai neįgaliųjų artimiesiems teikti. Įgyvendinant šį projektą bus telkiami neįgaliųjų artimieji socialinei pagalbai konsultavimui, savipagalbos grupių formavimui. Atliekant rekonstrukciją bus įrengtos administracinės patalpos, relaksacijos, mankštos kambarys, kineziterapiauto, psichologo kabinetai, virtuvė, higienos patalpos, skalbykla bei sandėliai. Visos minėtos patalpos yra būtinos užtikrinant kokybiškas dienos centro paslaugas neįgaliems asmenims. Taip pat Telšių centro „Viltis“ pastate bus įrengtos socialinės dirbtuvės su 20 vietų (20 paslaugų gavėjų). B korpusas būtų pritaikomas specializuotos slaugos ir socialinės globos paslaugų teikimui. Maksimalus paslaugų gavėjų skaičius – 40. Projekto įgyvendinimo metu, būtų įrengiama 40 vienviečių (iš jų galimai keletas dviviečių) kambarių, higienos patalpos. Taip pat maisto tvarkymo, vaistų laikymo, skalbinių tvarkymo patalpos, sveikatos priežiūros, socialinio darbuotojo kabinetai, kito personalo kambariai, drabužinės, katilinė.

Su Ministre taip pat aptartos ir kitos problemos, kurias Savivaldybės mero ir Mero pavaduotojo nuomone, reikalinga spręsti ne tik rajone, bet ir nacionaliniu lygiu. Viena jų – šalyje nustatyta tvarka, kai ukrainiečių šeimų vaikams teikiama pagalba skiriant nemokamą maitinimą ugdymo įstaigose gali būti įgyvendinama tik kompensavimo tiesiogiai asmeniui principu. Rajono vadovai, įsitikinę, kad nors ir laikina tvarka, kai ukrainiečių šeimos turi pirmiau susimokėti už šią paslaugą ir po to susigrąžinti sumokėtą įmoką nėra tinkama ir tik didinanti administravimo procesus. Išsakytam siūlymui, kai šios išlaidos turėtų būti kompensuojamos tiesiogiai savivaldybėms už šių nemokamų paslaugų teikimą iš Ukrainos atvykusioms šeimos, kurių vaikai lanko rajono ugdymo įstaigas, Ministrė pritarė ir pažadėjo, jog ši tvarka bus peržiūrima ir koreguojama. O maloni vizito detalė – Ministrė M.Navickienė, kuri yra gimusi ir užaugusi Telšiuose, su džiugesiu priėmė simbolinę žinutę iš Žemaitijos sostinės – įteiktu žemaičių kalbos paminėjimo metams sukurtu lipduku su šypsena papuošė ją kasdien darbuose lydinčią darbo knygą.

Rajono vadovai nuolatos planuoja ir vykdo vizitus į valstybės valdžios institucijas, pavyzdžiui, Ministerijas ar įstaigas siekdami akcentuoti rajonui svarbių projektų ar pokyčių sklandų įgyvendinimą, taip pat ieškodami iškilusių problemų galimų sprendimo būdų ar papildomų galimybių stiprinant vietos savivaldą.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra