Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Rugsėjis
    2021     
 

 

 

DALYVAUJAMASIS BIUDŽETAS

 .

 

 

 

PRASIDEDA BALSAVIMAS UŽ DALYVAUJAMOJO BIUDŽETO IDĖJAS. KVIEČIAME GYVENTOJUS BALSUOTI

Savivaldybė jau antrus metus įgyvendindama Dalyvaujamąjį biudžetą kvietė gyventojus teikti projektų idėjų paraiškas ir pristatyti savo idėjas rajonui. Gyventojai balsuodami už jiems labiausiai patinkančią idėją išrinks iniciatyvą-nugalėtoją, kurią Savivaldybė skirdama finansavimą įgyvendins kitais metais. Šiemet gyventojai balsavimui pateikė 11 skirtingų projektų idėjų, už kurias balsuoti galima nuo rugsėjo 13 iki spalio 10 dienos. Balsuoti rajono gyventojai gali vienu iš keletos būdų:

  • elektroniniu būdu: Savivaldybės internetinėje svetainėje skiltyje „Dalyvaujamasis biudžetas“ → Gyventojų balsavimas;
  • popieriniu būdu: užpildant popierinį balsavimo biuletenį, kurį galima: atsispausdinti parsisiuntus iš aukščiau paminėtos skilties Savivaldybės svetainėje, pasiimti biuletenį bet kurioje rajono seniūnijoje arba Savivaldybės administracijoje, adresu Žemaitės g, 14 Telšiai. Užpildytą balsavimo biuletenį reikalinga pateikti bet kuriai Savivaldybės seniūnijai arba Savivaldybės administracijai, adresu Žemaitės g, 14 Telšiai.

Glaustai pristatome visas 11-a gyventojų pateiktų iniciatyvų, o išsamiai su jomis susipažinti galima Savivaldybės internetinėje svetainėje skiltyje „Dalyvaujamasis biudžetas“ → Gyventojų balsavimas: /go.php/lit/Gyventoju-balsavimas

„KUPOLS“

Zakso kalno papėdėje netoli Liudviko Stulpino skulptūros sukurti vietą, kurioje galėtų rinktis jaunimas, turistai ir kiti Telšių miesto gyventojai, taip pat mažinant socialinę atskirtį, mėgautis pasakišku Telšių miesto kraštovaizdžiu, skaityti knygas, rengti muzikos vakarus, nemokamas jaunųjų Telšių menininkų parodas.

„LAUKO KREPŠINIO AIKŠTELĖ ŽARĖNUOSE“

Šalia Telšių Atžalyno progimnazijos Žarėnų skyrius Žarėnų miestelyje naujai įrengti lauko krepšinio aikštelę, kuri taptų miestelio jaunimo traukos centru, taip pat spręstų jo užimtumo problemas, skatintų prisijungti vyresnius žmones ir suteiktų galimybę drauge su jaunimu mankštintis, gerinti savo fizinį pasirengimą ir savijautą.

 „TELŠIŲ „GERMANTO“ PROGIMNAZIJOS LAUKO KLASĖ“

Įgyvendinus projektą, Telšių „Germanto“ progimnazijoje būtų suteikta galimybė įvairiais metų laikais organizuoti projektus, edukacines programas, įvairių dalykų pamokas gamtoje, atlikti stebėjimus, tyrimus ir nuo mokymosi pereiti prie patyriminio ugdymo, pritaikant žinias ir gebėjimus, eksperimentuojant, bendradarbiaujant ir stiprinant mokinių sveikatą.

 „STIPRESNIS AŠ - RAKTAS Į GERESNĘ MŪSŲ VISŲ ATEITĮ“

Suteikti galimybę Telšių rajono savivaldybės gyventojams sudalyvauti iš anksto numatytomis dienomis vyksiančiuose 7-iuose susitikimuose su skirtingų sričių lektoriais, savo srities profesionalais, kurie padėtų atskleisti ir stiprinti kiekvieną asmenybę bei leistų įgyti kiekvienam taip reikiamų ir svarbių žinių iš daugelio gyvenimo sričių.

„SKAMBANTYS TELŠIAI“

Telšių mieste, Masčio ežero pakrantėje prie Muziejaus Alka, įrengti kiekvienam prieinamą muzikinę erdvę su lauko muzikos instrumentais po atviru dangumi, siekiant terapinių, pramoginių bei edukacinių tikslų. Projektu siekiama raginti visus miestiečius bei miesto svečius, nepriklausomai nuo amžiaus, kuo daugiau laiko praleisti gryname ore muzikos apsuptyje.

 „MOBILI BIOTECHNOLOGIJŲ KLASĖ“

Telšių r, Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijoje įgyvendinus šį projektą būtų galima su biotechnologijoms ir naujausiomis mokslo technologijomis supažindinti ne vien moksleivius, bet ir vietinius ūkininkus, verslo atstovus (sūrių, jogurtu, vyno, alaus ir kt. gamyba ir su tuo susijusio edukacijos). Projektu siekiama sudaryti sąlygas moksleiviams ugdyti mokslines kompetencijas- tiriamąsias kompetencijas, bei supažindinti su biotechnologijų panaudojimo galimybes Telšių r. gyventojus.

 „LAUKO ŽAIDIMŲ KOMPLEKSO IR TRENIRUOKLIŲ ĮRENGIMAS VIEŠVĖNUOSE“

Žemės sklype prie Viešvėnų pagrindinės mokyklos įrengti žaidimų kompleksą vaikams ir sukurti saugia aplinką jų laisvalaikio praleidimui. Taip pat norima įrengti lauko treniruoklių suaugusiesiems. Tėvai leisdami laiką prie ežero galėtų stebėti, kaip vaikai žaidžia.

 „VAIKŲ ŽAIDIMŲ AIKŠTELĖS ĮRENGIMAS LYGUMŲ GATVĖJE, TELŠIŲ MIESTE“

Siūloma įrengti modernią ir saugią multifunkcinę žaidimų aikštelę Lygumų gatvėje, šalia Telšių „Ateities“ progimnazijos, siekiant sudaryti miesto bendruomenės vaikams sąlygas aktyviam, turiningam ir saugiam laisvalaikiui. Numatytoje erdvėje projektui įgyvendinti būtų įrengta 100 kv. m. vaikų žaidimų aikštelė: nusileidimo lynas, dvivietė čiuožynė, kombinuota laipiojimo platforma, įžeminta šokinėjimo platforma, kuri pritaikyta ir neįgaliesiems.

 „LAISVALAIKIO AIKŠTELĖS DEGAIČIŲ PARKE - IR MAŽIEMS IR DIDELIEMS“

Projektu siekiama įrengti laisvalaikio aikšteles, skirtas aktyviam laisvalaikiui įvairių amžiaus bei socialinių grupių žmonėms: aikštelės su inventoriumi mažiesiems - smėlio dėžė, sūpynės, karuselė, balansinės sūpynės, žaidimų aikštelė su čiuožynėmis bei laipynėmis, sūpynės skirtos vaikams su specialiomis reikmėmis; treniruokliai įvairioms raumenų grupėms mankštinti, suoliukas bei rėmas pratimams su svarmenimis, balansavimo takelis, lauko stalo teniso stalas, gimnastikos kompleksas, skersiniai ir kt.

„MĖTA- MAISTAS IR VAISTAS“

Projektas pritaikytas visų amžiaus grupių gyventojams ir skirtas padėti tinkamai surinkti ir panaudoti visas prie Kaunatavos kaimo bendruomenės namų auginamas mėtas. Projekto įgyvendinimo metu būtų įsigyjama reikalinga įranga augalų džiovinimui ir apdorojimui, o į edukacijas ateis tiek darželio auklėtiniai, moksleiviai, tiek senjorai. Norintys turėtų galimybę įranga pasinaudoti ir savo surinktiems produktas susitvarkyti. Projektą tęstų nauja idėja - keramikos kvapių papuošalų gamyba ir prilaikymas buityje.

DISKGOLFO PARKAS TELŠIUOSE“

Telšiuose pietinėje Zakso kalno dalyje šalia Masčio ežero pakrantės sukurti lauko žaidimo Diskgolfo parką ir skatinti įvairaus amžiaus žmonių užimtumą gamtoje. Įkūrus lauko žaidimo Diskgolfo parką kasdien susiburtų įvairaus amžiaus gyventojai ir miesto svečiai turiningai praleisti laiką miesto viešojoje erdvėje.

Bendruomenės iniciatyvų projektų idėjų teikimas yra veikla,  įgyvendinama vykdant ES ir Savivaldybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Dalyvaujamojo biudžeto taikymas Baltijos jūros regione” („Empowering Participatory Budgeting in the Baltic Sea Region”) , projekto numeris #R084, akronimas EmPaci.

 

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas: