Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Birželis
    2021     
 

 

 

DALYVAUJAMASIS BIUDŽETAS

 .

 

 

 

PIRMUOSE ŽURNALISTO – KALBOS BIČIULIO RINKIMUOSE TARP 5 NUGALĖTOJŲ – DU TELŠIŠKIAI

Šiemet pirmą kartą Lietuvoje Lietuvių kalbos draugijos Kalbos tvarkytojų skyriaus iniciatyva surengti Žurnalisto – kalbos bičiulio rinkimai. Juose dalyvavo ir du Telšių rajono savivaldybės žurnalistai: Aurelija Servienė ir Steponas Algirdas Dačkevičius.

Konkurse buvo atskirai vertinami savivaldybių ar regioninėje žiniasklaidoje dirbantys žurnalistai, kurių kandidatūras siūlė savivaldybių kalbos tvarkytojai, ir šalies žiniasklaidoje dirbantys žurnalistai, kuriuos konkursui galėjo siūlyti visi Lietuvių kalbos draugijos nariai. Pateiktas kandidatūras vertino trys kalbos tvarkytojos:  Daiva Beliokaitė (Klaipėdos r.), Rūta Švedienė (Kėdainių r.), Dalytė Žukaitienė (Alytaus m.), taip pat Kalbos ir kultūros instituto „Lingua Lituanica“ direktorė prof. dr. Irena Kruopienė, „Gimtosios kalbos“ žurnalo vyr. redaktorė Rita Urnėžiūtė.

Žurnalisto – kalbos bičiulio – rinkimų nugalėtojais gegužės 7 d., Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, komisija paskelbė     portalo „Mano kraštas“ redaktorę Genovaitę Paulikaitę ir padėkojo jai už profesionalų domėjimąsi kalbos aktualijomis ir įvairių sričių kalbos tyrimais bei asmenines kalbos populiarinimo iniciatyvas;

Kelmės r. laikraščio „Bičiulis“ redaktorę Oną Jautakienę ir padėkojo jai už meninio žodžio sklaidą, nuolatinį dėmesį kalbos aktualijoms ir visa savo veikla atliekamą šviečiamąją, ugdomąją, lavinamąją misiją;    Telšiuose leidžiamo laikraščio „Kalvotoji Žemaitija“ redaktorių Steponą Algirdą Dačkevičių ir padėkojo jam už paramą lituanistinėms iniciatyvoms bei turiningus kultūrinius šviečiamuosius projektus.

Lietuvių kalbos draugijos padėkomis ir Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro leidiniais taip pat apdovanoti „Telšių žinių“ žurnalistė Aurelija Servienė ir teatro kritikas, publicistas Vaidas Jauniškis.

Lietuvių kalbos draugija Žurnalisto – kalbos bičiulio rinkimus ketina rengti kasmet. Tikimasi, kad šie rinkimai paskatins Lietuvos žurnalistus aktyviau domėtis lietuvių kalbos raida, padėtimi, problemomis ir prisidėti prie kalbos klausimų sklaidos vietinėje, regioninėje ir šalies žiniasklaidoje.

Kalbos tvarkytoja Birutė Žulkutė

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra