Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Liepa
    2022     
 

PIRMINĖS ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLOS EFEKTYVUMO DIDINIMAS TELŠIŲ RAJONE

Telšių rajono savivaldybėje siekiant laiku ir tinkamai užtikrinti pirminės asmens sveikatos paslaugų prieinamumą ir jų kokybę įgyvendintas projektas ,,Pirminės asmens sveikatos priežiūros veiklos efektyvumo didinimas", finansuojamas iš ES Regioninės plėtros fondo lėšų. Juo buvo siekiama pagerinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą Telšių rajono pacientams, atnaujinti turimą ir įsigyti naują įrangą, skirtą pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugoms teikti. Projektas buvo įgyvendinamas su keturiomis Telšių rajono savivaldybėje veikiančiomis pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigomis (VšĮ Telšių, VšĮ Varnių ir VšĮ Luokės PSPC, UAB Žemaitijos psichikos sveikatos centras).

Projekto įgyvendinimas – tai investicija į pirminių sveikatos priežiūros įstaigų infrastruktūrą ir žmonių sveikatos gerinimą. Pirminės sveikatos priežiūros įstaigose didžioji dalis turimos įrangos buvo nusidėvėjusi arba turimų prietaisų nepakako efektyviam ir operatyviam darbui, projekto partnerių patalpos buvo prastos būklės, nepritaikytos neįgaliesiems, todėl gyventojams nebuvo užtikrinamas kokybiškas ir prieinamas paslaugų teikimas. Visi suprantame, kad įrangos trūkumas lemia pacientų eiles, retesnį gyventojų apsilankymą pas šeimos gydytojus, retesnius šeimos gydytojų vizitus pacientų namuose, vėlesnį ligos diagnozavimą, didesnį mirtingumą ar ilgesnį gydymo laikotarpį. Projekto metu atliktas paprastasis patalpų remontas, įsigyta būtina medicinos ir kompiuterinė įranga šeimos gydytojų ir pakaitinio gydymo kabinetui.

Įgyvendinto projekto rezultatai:

  •  VšĮ Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centre atlikti patalpų paprastojo remonto darbai, įrengtas keltuvas žmonėms su negalia, įsigyta reikalinga medicininė ir kompiuterinė įranga, baldai.
  • VšĮ Luokės PSPC įsigyta tikslinė transporto priemonė pacientų lankymui namuose.
  • VšĮ Varnių PSPC įsigytos funkcinės lovos bei tikslinė transporto priemonė pacientų lankymui namuose.
  • UAB Žemaitijos psichikos sveikatos centre įsigyta kompiuterinė įranga.

Atnaujinus dalį projekto partnerių patalpų ir įsigijus reikiamą medicininę įrangą, tikimės, kad daugiau Telšių rajono gyventojų galės pasinaudoti pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugomis, bus sudarytos galimybės tikslinių grupių asmenims užtikrinti kuo tolygesnį kokybiškų pirminės sveikatos priežiūros paslaugų, ligų profilaktikos, ankstyvosios diagnostikos, prevencinių, slaugos paslaugų prieinamumo lygį“, - apie įgyvendinta projektą sveikatos srityje kalbėjo administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Adomaitis.

 

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra