Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Liepa
    2022     
 

pasirašyta STEAM atviros prieigos centro patalpų įrengimo rangos darbų sutartis

Savivaldybėje pasirašyta STEAM atviros prieigos centro patalpų įrengimo rangos darbų sutartis. Netrukus prasidės Telšiuose steigiamo gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos (STEAM) atviros prieigos centro patalpų įrengimo darbai.

STEAM centras kuriamas kaip Telšių švietimo centro padalinys Telšių „Džiugo“ gimnazijos patalpose. Numatoma, kad centre veiks dvi gamtos mokslų (chemijos-biologijos) bei mechatronikos (fizikos-IT) laboratorijos.


 
Trys tokie centrai kuriasi Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje ir taps metodiniais centrais, o Telšių rajone veiks (taip pat ir Marijampolėje, Tauragėje, Šiauliuose, Panevėžyje, Utenoje ir Alytuje)  regioninis STEAM centras.

STEAM centrai yra inovatyvus būdas moksleivius supažindinti ne tik su gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos  subtilybėmis, bet pažvelgti į tai kūrybiškai ir tarpdiscipliniškai, prijungiant menus ir dizainą. Tokiuose centruose Norvegijoje, Nyderlanduose, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Jungtinėje Karalystėje ir kitose valstybėse moksleiviai skatinami kompleksiškai spręsti problemas ir taip mokosi integruoti skirtingų disciplinų žinias, lavinti kritinį ir kūrybinį mąstymą bei siekti rezultatų  bendradarbiaujant. Taip ugdomas visapusiškas, lankstus ir nebijantis inovacijų žmogus.

Telšių švietimo centro padalinys STEAM centras pagal parengtas universitetinių / metodinių centrų programas vykdys formalaus  ugdymo ir neformalaus ugdymo veiklas. Šis centras taip pat tobulins regiono STEAM dalykų mokytojų profesines kompetencijas, bendradarbiaus su regioniniais mokslo, verslo bei kitais partneriais.

STEAM atviros prieigos centro patalpų įrengimas yra finansuojamas iš Telšių rajono savivaldybės ir  Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001 „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“.

Siekiant užtikrinti kolegialią ir veiksmingą centrų veiklą bei tarpusavio dermę, buvo sudaryta STEAM centrų koordinavimo taryba iš Metodinių ir Regioninių centrų, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir kitų suinteresuotų institucijų deleguotų atstovų. Telšių STEAM atstovauja Telšių švietimo centro direktorė Rita Vargalytė. Ši taryba aktyviai veikia Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje nuo 2019 m. ir koordinuoja STEAM centrų veiklos modelio parengimą.

Šiuo metu  taryba kuria 10-ies STEAM centrų vidinio bendradarbiavimo struktūra, kuri reikalinga užtikrinti vieningą visų centrų veiklą. Struktūra padės vystyti strategiškas ir kryptingas veiklas, užtikrins jų kokybę ir tęstinumą. Aiški vidinė struktūra padės partneriams suprasti savo rolę ir indėlį STEAM centrų ekosistemos veikloje, studentams, mokytojams, mokiniams, tėvams, visuomenei suprasti kaip centruose (ir tarp centrų) organizuojamos veiklos, kokios jų kryptys, kokie pasirinkimai ir galimybės bei į ką kreiptis iškilus klausimų.

Kartu plėtoti gamtos mokslų, technologijų, inžinerinio, menų ir matematinio ugdymo (STEAM) centrų tinklą pakviestos ir  mokslo, verslo, valdžios organizacijos. Rugpjūčio mėn. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje ministras Algirdas Monkevičius su šių organizacijų atstovais pasirašė ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo. Protokolu įsipareigota koordinuoti veiksmus, dalyvauti bendrose projektinėse iniciatyvose, dalytis informacija, patirtimi, teikti metodinę pagalbą, konsultuoti, prisidėti prie STEAM centrų veiklos įgyvendinimo, taip pat ir finansiškai, skirti ekspertus, specialistus, mokslininkus ir kitus savo srities žinovus vizitams į STEAM centrus ir kt.

 Nuotrauka – Renata Česnavičienė.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas: