Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Rugsėjis
    2021     
 

Pasirašyta projekto „Bendruomeninių apgyvendinimo bei užimtumo paslaugų su proto ir psichikos negalia plėtra Telšių rajone“ sutartis

2020 m. gruodžio 14 d. kartu su VšĮ Centrine projektų valdymo agentūra buvo pasirašyta projekto „Bendruomeninių apgyvendinimo bei užimtumo paslaugų su proto ir psichikos negalia plėtra Telšių rajone“ sutartis. Projektas bus įgyvendinamas kartu su partneriais VšĮ „Gyvenk kartu“, Telšių sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija, Telšių centras „Viltis“, Žemaitijos psichikos negalią turinčių žmonių klubas „Telšių atjauta“ ir Dūseikių socialinės globos namais.


Pagrindinė projektu sprendžiama problema yra ta, kad Telšių regione nėra sudarytos galimybės visiems asmenims su negalia, tame tarpe ir su proto ir (arba) psichikos negalia, gauti individualias paslaugas pagal poreikius ir reikiamą pagalbą, įsitraukti ir dalyvauti bendruomenės gyvenime nepatiriant socialinės atskirties. Telšių regione nėra sukurtos tvarios socialinių paslaugų sistemos, kuri užtikrintų specializuotos slaugos ir socialinės globos paslaugų, bendruomeninio apgyvendinimo ir dienos užimtumo paslaugų prieinamumą proto ir (arba) psichikos negalia turinčioms gyventojų grupėms. Socialinės įstaigos susiduria su daugeliu problemų – infrastruktūros trūkumu įvairioms socialinėms paslaugoms teikti, nepakankama viešųjų paslaugų kokybe, vertinant paslaugų gavėjo poreikių tenkinimą ir paslaugos poveikį jam.
 
Įgyvendinant projektą Telšių rajone planuojama, įsigyjant ir rekonstruojant 7 socialinių paslaugų infrastruktūros objektus, sukurti: apgyvendinimo paslaugų infrastruktūrą (specializuotus slaugos ir globos namus (SSGN), grupinio gyvenimo namus (GGN), savarankiškus gyvenimo namus (SGN), apsaugotą būstą (AB)) bei užimtumo paslaugų infrastruktūrą (dienos centrą (DC), dienos užimtumo centrą/socialines dirbtuves (DUC/SD) ir socialines dirbtuves (SD)), veiklų vykdymui nuperkant reikalingus baldus, įrangą bei transporto priemonę.
 
Tikslinės gyventojų grupės poreikiams tenkinti planuojama įkurti 10 socialinių paslaugų įstaigų:
- 1 SSGN, adresu Kauno g. 9A, Telšiai, veiklą vykdys Telšių centras „Viltis“;
- 3 GGN/ 1 SGN (3 GGN Telšių mieste ir 1 SGN Telšių rajone (Rainių, Ryškėnų ar Degaičių kaimuose), 2 GGN ir 1 SGN veiklą vykdys VšĮ „Gyvenk kartu“, 1 GGN – Telšių centras „Viltis“;
- 1 AB Telšių mieste, veiklą vykdys Žemaitijos psichikos negalią turinčių žmonių klubas „Telšių atjauta“;
- 1 DC, adresu Kauno g. 9A, Telšiai, veiklą vykdys Telšių centras „Viltis“;
- 1 DUC/SD, adresu K. Mindaugo g. 36, Telšiai; veiklą vykdys Telšių sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija;
- 1 SD, adresu Kauno g. 9A, Telšiai, veiklą vykdys Telšių centras „Viltis“;
- 1 SD, adresu K. Mindaugo g. 36, Telšiai, veiklą vykdys Žemaitijos psichikos negalią turinčių žmonių klubas „Telšių atjauta“.
 
Projektu bus siekiama sudaryti galimybes kiekvienam neįgaliajam gauti individualias, poreikius atitinkančias paslaugas ir reikiamą pagalbą, įsitraukti į bendruomenės gyvenimą ir, nepatiriant socialinės atskirties, dalyvauti jame.
 
Lietuvoje vis stiprėja požiūris į neįgalų asmenį, kaip aktyvų, matomumą atviroje bendruomenėje, bei suprantama, kad neįgalumas yra tik socialinių sąveikų procesas ir rezultatas. Šiame kontekste svarbus 2014 m. vasario 14 d. LR SADM įsakymas „Dėl perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems ir likusiems be tėvų globos vaikams 2014–2020 metų veiksmų planas“. Viena šio plano dalių yra susijusi su didelių socialinės globos įstaigų pertvarkymu – apgyvendinant tikslines grupes bendruomenėse ir kuriant bendruomenines socialines paslaugas. Pertvarkos metu asmenims su proto ar psichikos negalia kuriamos dienos užimtumo centrų / socialinių dirbtuvių paslaugos, asmeninio asistento paslaugos, įdarbinimo su pagalba paslaugos, pagalbos priimant sprendimus paslaugos, laikino atokvėpio paslaugos, apgyvendinimo bendruomenėje su parama (GGN, SGN, AB forma) ir kitos.
 
Siekiant veiksmingo ir tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų, kurios skatintų paslaugos gavėjų savarankiškumą ir visapusišką dalyvavimą bendruomenėje, Telšių regione bus sukurta bendruomeninio apgyvendinimo ir dienos užimtumo paslaugų infrastruktūra.

Bendra projekto vertė 2 915 807,00 Eur., iš jų Europos Sąjungos lėšos  – 2 915 807,00 Eur. 

 

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra