Telšių rajono savivaldybė - Straipsniai

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Liepa
    2022     

 

Telšių rajono savivaldybės MERAS

KęSTUTIS GUSAROVAS

ATLIKTI TELŠIŲ RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖS TYRIMAI

2022 m.  birželio 27 d. buvo atlikti Telšių rajono savivaldybės  maudyklų vandens kokybės mikrobiologiniai tyrimai. Juos atliko Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Šiaulių skyrius.

Tyrimai vykdomi šiose maudynių vietose:

Plačiau
Durbės mūšio minėjimas - Žemaičių tautos vienybės diena
liepos 13 dieną, tradiciškai, vyks Durbės mūšio minėjimas - Žemaičių tautos vienybės diena. 19 valandą - Didžiosios žemaičių sienos meninės plokštės, skirtos Žemaičių kalbai, atidengimas Respublikos gatvėje. 20 valandą - Durbės mūšio minėjimas su Latvijos vyrų folkloro grupe „Vilki“ Durbės skvere, o po jo - grupės „Skylė“ koncertas Telšių miesto amfiteatre.   Kviečiame dalyvauti! Plačiau
PER PENKERIUS METUS Į PIRMINĘ SVEIKATOS PRIEŽIŪRĄ BUS INVESTUOTA DAUGIAU KAIP 100 MLN. EURŲ

Inicijuodama šeimos medicinos plėtrą ir sveikatos centrus, Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Valstybine ligonių kasa planuoja sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo pokyčius, leisiančius užtikrinti gydymo įstaigų ekonominį gyvybingumą ir padidinti teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir kokybę pacientams.

Plačiau
ŠIANDIEN VYKSTA PUIKUS JAU TRADICIJA TAPĘS RENGINYS – ŽEMAITIJOS KRAŠTO NVO SĄŠAUKA „ŽEMAITIJA MONA BRONGI“

Žemaičių NVO sąšauka vyksta Germanto landšaftiniame draustinyje (prie Germanto vilos) ir šiemet skirta paminėti Žemaičių kalbos ir savanorystės metams paminėti. Sąšaukos metu netrūksta įvairių renginių, veiklų ir pakilios nuotaikos. Saulėtą ir vasara spinduliuojančia dieną vyko „Sveikatingumo labirintai“, apie savo darbą pasakojo narai, aktyviems užsiėmimams į judriąsias estafetes kvietė KASP, vyko viktorinos, šaškių turnyras, meninės NVO dūzgės ir daug kitų veiklų.

Džiaugiamės ir dėkojame organizatoriams, kad stengiatės, sutelkiate visus bendrystei, gerai nuotaikai ir pilnų įspūdžių pasibuvimui.

Plačiau
Patvirtintos Sveikatos priežiūros įstaigų pasirengimo ir veiklos organizavimo branduolinės ar radiologinės avarijos atveju radiacinės saugos rekomendacijos

Radiacinės saugos centras, kuriam pagal kompetenciją pavesta kontroliuoti radiacinės saugos užtikrinimą teikiant sveikatos priežiūros paslaugas branduolinės ar radiologinės avarijos (toliau – avarija) atveju, Radiacinės saugos centro direktoriaus 2022 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. V-71 „Dėl Sveikatos priežiūros įstaigų pasirengimo ir veiklos organizavimo branduolinės ar radiologinės avarijos atveju radiacinės saugos rekomendacijų patvirtinimo“ patvirtino Sveikatos priežiūros įstaigų pasirengimo ir veiklos organizavimo branduolinės ar radiologinės avarijos atveju radiacinės saugos rekomendacijas (toliau – Rekomendacijos). Rekomendacijas galite rasti teisės aktų registre, paspaudę šią nuorodą: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/ed58d750f7b011ec8fa7d02a65c371ad.

Plačiau
DĖMESYS SENIŪNIJOMS IR JŲ INFRASTRUKTŪROS GERINIMUI. KOKIE DARBAI LAUKIA VARNIŲ IR DEGAIČIŲ SENIŪNIJOSE?

„Seniūnijų siekiai ir uždaviniai skirtingi, tačiau visas jas sieja – lėšų poreikis, kuris kaip ir daugumoje seniūnijų nukreiptas į pastatų ir vidaus patalpų remonto darbus, lauko erdvių sutvarkymą, kelių infrastruktūros gerinimą ir daugeliui kitų dalykų. Mūsų siekis, kuo labiau atnaujinti rajono infrastruktūrą, seniūnijų poreikius tenkinant pagal Savivaldybės biudžeto galimybes ir esančių problemų sprendimo reikalingumą. Tęsiu apžvalgą apie seniūnijose numatytus darbus gerinančius viešąją infrastruktūrą, šį kart aptarsiu, kokie darbai laukia Varnių ir Degaičių seniūnijose.

VARNIŲ SENIŪNIJA

  •  Siekiant didinti Varnių seniūnijos patrauklumą, gerinti pėsčiųjų takų būklę, numatytas projekto parengimas ir šaligatvių įrengimas Vytauto gatvėje nuo 15 iki 51 namo, darbams skirta – 55 tūkst. eurų. Taip pat teritorijoje nuo Vytauto g. iki kapinių bus įrengiamas apšvietimas, naujos apšvietimo atramos, LED šviestuvai. Įrengtas šaligatvis seniūnijos gyventojams ir miesto svečiams pagerins susiekimą, padės lengviau pasiekti miesto kapines. Šiuo metu šaligatvių būklė itin prasta, o esant lietingam orui susidaro vandens perteklius, kuris ne tik nusėda šaligatvio dalyje, tačiau plūsta ir į gyventojų kiemus.
  •   Numatytos lėšos Varnių miesto Ežero g. kapitalinio remonto projektavimo darbams atlikti.
  •   35 tūkst. eurų skirti Telšių r. Motiejaus Valančiaus gimnazijos įvažiavimo remonto (asfaltavimo) darbams bei vietoje nugriautų avarinės būklės dirbtuvių automobilių stovėjimo aikštelės įrengimui.
  •   8000 tūkst. eurų numatyti lietaus nuotekų trasos remontui Janapolėje, šiuo metu darbai jau atlikti Viržuvėnų g. 6.
  •   Suprantant kelių būklės svarbą gyventojams 2022-20224 m. Telšių rajono savivaldybės Kelių priežiūros ir plėtros programoje numatytas Valančiaus g. kapitalinis remontas, įrengiant asfaltbetonio dangą (projektiniai darbai jau yra atlikti). Plačiau
SOCIALINIŲ PROJEKTŲ DALINIS FINANSAVIMAS 2022 M.

„Socialinė sritis – viena iš svarbiausių, kurią kuruoju kaip Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas. Siekiant mažinti socialinę atskirtį, gerinti socialines paslaugas, jau daug nuveikta ir tikrai jaučiasi pažanga, tačiau meluočiau teigdamas, kad sistema veikia nepriekaištingai. Visada yra ką tobulinti, plėsti paslaugų prieinamumą, jų įvairovę, priimti naujus sprendimus, skirti didesnį finansavimą.

Telšių r. sav. kiekvienais metais prisideda prie socialinių projektų dalinio finansavimo. 2021 m. socialinių projektų finansavimui iš Savivaldybės biudžeto (SB) buvo skirta 40 000 Eur, gautos 8 projektinės paraiškos. Finansavimas (39 640 Eur) skirtas 7 projektams įgyvendinti.

2022 m. socialiniams projektams skirta – 40 000 Eur, gautos 5 projektinės paraiškos. Finansavimas skirtas 5 projektams įgyvendinti, iš SB skirta – 20319,75 Eur.

Visada siekiame, kad projektų pareiškėjai orientuotųsi į inovacijas socialinių paslaugų teikimo srityje, naujų metodų taikymą bei naujų tikslinių grupių įtraukimą. Norint gauti finansavimą, socialiniai projektai turi atitikti bent vieną iš šių nustatytų prioritetų: bendrųjų socialinių paslaugų teikimas; socialinių paslaugų ir socialinės pagalbos priemonių, skirtų ypač didelėje socialinėje atskirtyje gyvenantiems asmenims, įgyvendinimas; savanorystės skatinimo priemonės ir savanorių įtraukimas į socialinę veiklą ar paslaugų teikimą.

Projektai, kuriems šiais metais skirtas finansavimas:

  1. Lietuvos samariečių bendrijos Telšių skyriaus projektas – „Aprūpinimas būtiniausiais drabužiais ir avalyne“. Į projekto veiklas bus įtraukta 10 savanorių, planuojama, kad apie 900 Telšių rajono gyventojų, patiriančių socialinę atskirtį, bus aprūpinti būtiniausiais rūbais ir avalyne.
  2. Telšių neįgaliųjų ir neįgaliųjų pensininkų draugijos projektas – „Pavėžėjimo paslaugos neįgaliesiems vežimėliuose ir senyvo amžiaus asmenims“. Organizacija specialiai pritaikytu transportu veža neįgalius asmenis, kurie gali judėti tik vežimėlio pagalba. Esant poreikiui, paslauga teikiama ir senyvo amžiaus asmenims. Projektas tęstinis, paklausa šiai paslaugai didelė, todėl plėtojama jau ne pirmus metus. 2021 m. transporto paslaugos suteiktos 1562 asmenims,  nuvažiuota – 29810 kilometrų.
  3. Telšių rajono neįgaliųjų draugijos projektas – „Socialinių paslaugų teikimas neįgaliesiems ir senyvo amžiaus asmenims“.                               
  4. Telšių diabetikų bendrijos „Dia Telšiai“ projektas – „Gyvenimas su diabetu“ įgyvendinimui“.  
  5. Telšių socialinių paslaugų centro projektas – „Nuotolinė socialinė globa namuose“. Tai nauja paslauga Lietuvoje, projekto metu nuotoliniu būdu bus teikiamos paslaugos senyvo amžiaus asmenims, kuriems nereikalinga nuolatinė socialinė priežiūra, tačiau reikalingas bendravimas, tarpininkavimas užregistruojant į gydymo įstaigas ir t.t. Klientai bus aprūpinami planšetiniais kompiuteriais su specialia programine įranga, kurių pagalba galės susisiekti su darbuotoju nuotoliniu būdu. Darbuotojas turės galimybę susisiekti su klientu net tada, kai jis neatsiliepia, įsijungus vaizdo kamerai, bus galima matyti, ar klientui viskas gerai.

Tikimės, kad dalinai finansuojami projektai prisidės prie socialinių atskirtį patiriančių asmenų savarankiškumo kasdieninėje veikloje. Padės gerinant socialinių paslaugų prieinamumą, kompleksiškumą, skatins savanorystės veiklą bei užtikrins nestacionarių socialinių paslaugų teikimą rajono gyventojams“, – apie socialinių projektų įgyvendinimą komentavo Administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Adomaitis.

Plačiau
TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA KVIEČIA PRISIJUNGTI PRIE KOMANDOS

Skelbiamas darbo konkursas Architektūros skyriaus vyriausiojo specialisto (karjeros valstybės tarnautojo) pareigoms užimti.

Daugiau informacijos: - (vtd.lt)

Plačiau
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 39 Toliau ->