Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Liepa
    2022     
 

Mero veikla
PAŽYMĖTA UAB „DPD“ INVESTICIJA Į TELŠIUS - ĮKASTA LAIKO KAPSULĖ SU LAIŠKU BEI PALINKĖJIMU ATEITIES KARTOMS

Tikriausiai gyventojai pastebėjote, jog Telšiuose visai šalia rajono policijos komisariato, adresu Žemaitės g.36, intensyviai vyksta statybos darbai. Šioje teritorijoje iki metų pabaigos veiklą pradės sėkmingai pritrauktas investuotojas – siuntų pristatymo bendrovė UAB „DPD Lietuva“.

Šis Telšiuose statomas siuntų terminalas sujungs trijų centrų veiklą į vieną Žemaitijos centrą. „DPD Lietuva“ terminalo dydis sieks 1 457 kv. m.  plotą, čia bus įrengta 30 zonų, skirtų kurjerių mikroautobusų pakrovimui bei 8 sunkvežimių pakrovimo zonos. Iš viso čia bus įkurtos 38 darbo vietos.  

Plačiau
Miesto šventėje Telšē linGOun lankėsi Telšių miesto-partnerio Lenkijoje Mazovijos Minsko delegacija

Vizito metu apsilankyta Telšių jaunimo centre, kur vyko susitikimas su šį centrą lankančiais jaunuoliais ir centro darbuotojais. Mazovijos Minsko savivaldybės atstovai domėjosi mūsų centro veiklos principais, jo finansavimu, savivaldybės įgyvendinamomis priemonėmis jaunimo skatinime, vykdomomis veiklomis ir teikiamosios paslaugomis, aptarė panašumus bei skirtumus lyginant su jaunimo centru, kuris veikia jų mieste – Mazovijos Minske. Taip pat aptartos ir galimos bendradarbiavimo formos jaunimo savanorystės, mainų bei kitose srityse. Dėkojame Jaunimo centro direktorei Saulenai Pilitauskaitei ir visai centro komandai už šiltą, įdomų ir gerų emocijų kupiną susitikimą.

Delegacija taip pat dalyvavo ir džiaugėsi inicijuota bijūnų sodinimo akcija, miesto pikniku, drakonų valčių plaukimu ir visais šventiniais  renginiais, kurie, jų teigimu, nustebino veiklų gausa ir itin aktyviu gyventoju dalyvavimu.

Plačiau
VYKSTA MIESTŲ PARTNERIŲ SUSITIKIMAS MAZOVIJOS MINSKO MIESTE LENKIJOJE

Gegužės 27-30 dienomis Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas su Savivaldybės atstovais lankosi Lenkijos mieste Mazovijos Minskas, kuriame vyksta šio miesto 600 metų jubiliejui skirti baigiamieji renginiai.

Pirmosios vizito dienos pusdienis skirtas jaunimo tematikai. Kartu su Čekijos miesto Krnovo, Prancūzijos miesto Saint Egreve, JAV miesto Lacey atstovais aplankytas Mazovijos Minsko mieste praėjusiais metais veiklą vykdyti pradėjęs Jaunimo centras.
Susitikimo metu kartu su jaunimu svečiai diskutavo ir aptarė, kokiomis formomis ir priemonėmis minėtieji miestai galėtų bendradarbiauti jaunimo srityje. Pasiūlyta įgyvendinti bendrus projektus, savanorystės tarptautinius mainus, siekiant, kad miestų jaunimo atstovai geriau pažintų vieni kitų kultūrą, papročius ir tradicijas bei prisidėtų prie bendrų veiklų įgyvendinimo.

Plačiau
Savivaldybės meras informuoja apie įvykusį Tarybos posėdį ir jame priimtus sprendimus

Gegužės 25 d. Telšių savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomi 52 tarybos sprendimų projektai. Visi sprendimai priimti.

Daug diskusijų sukėlė Solidarumo, tolerancijos ir savivaldos deklaracijos projektas, dėl kurio turinio kilo įvairių klausimų: samprotauta, ką reiškia tolerancija kitoniškumui, ar mes patys esame tolerantiški kitų nuomonėms ir pan. Reiktų pažymėti, kad ši deklaracija yra atsiųsta iš Lenkijos miesto – mūsų partnerio (Minsk Mazowiecki), kuriame tokio turinio deklaraciją ketinu pasirašyti kartu su kitais Minsk Mazowiecki miesto partneriais ir svečiais per šio miesto š00 metų jubiliejaus baigiamąjį renginį.  Deklaracijos teksto negalime kaitalioti kaip panorėję, po juo arba pasirašome, arba ne.

Plačiau
INVESTICIJŲ PRITRAUKIMO Į RAJONĄ KLAUSIMAS APTARTAS SU EKONOMIKOS IR INOVACIJŲ VICEMINISTRE JOVITA NELIUPŠIENE

Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas pirmadienį Vilniuje inicijavo susitikimą su Viceministre siekdamas aptarti konkrečius veiksmus ir pagalbą, kurią Savivaldybė galėtų gauti siekdama kuo geresnių ir greitesnių rezultatų ieškant ir pritraukiant potencialius investuotojus į rajoną.
Susitikimo metu Meras pristatė:

 • rajone esantį vieną iš žemės sklypų, kuris atsižvelgus į lokaciją ir techninius duomenis galėtų būti išnuomotas verslui (prieš tai perkėlus dalyje sklypo vykdomas veiklas);
 • savivaldybės jau atliktus veiksmus investicijų pritraukimo srityje;
 • inicijuotą bendradarbiavimą su viešąja įstaiga, dirbančia ties investicijų pritraukimu į Lietuvą, ir pasiektus ribotus rezultatus;
 • iššūkius, su kuriais rajonas susiduria: viešųjų aukcionų spragos ir iš to kylančios problemos, ribotos galimybės regionams konkuruoti su didžiausiais miestais – investicijų pritraukimo lyderiais;
 • savivaldybės šiuo metu rengiamą galimybių studiją, kurios pagrindinis tikslas yra identifikuoti rajono investicinį potencialą bei realias galimybes, kuriuos verslus Telšiams tikslingiausia siekti pritraukti bei vystyti.
Plačiau
TELŠIUOSE LANKĖSI J.E. P. OZAKI TETSU, JAPONIJOS AMBASADORIUS LIETUVOJE.

Ambasadorius kartu su žmona Harumi Ozaki ir Ambasados atstovėmis Telšiuose lankėsi pirmąjį kartą. Mandagumo vizito metu Ambasadorius Savivaldybėje susitiko su Savivaldybės meru Kęstučiu Gusarovu, Mero pavaduotoju Mantu Serva ir Administracijos direktoriumi Tomu Katkumi. Ambasados delegacija taip pat lankėsi Telšių Žemaitės gimnazijoje, kurio susitiko ir bendravo su čia besimokančiais moksleiviais.

Telšių rajono savivaldybė šiuo metu neturi miesto-partnerio Japonijoje, todėl susitikimo metu didžiausias dėmesys skirtas aptarti galimas bendradarbiavimo formas kultūros, verslo, sporto, mokslo bei kitose srityse. Ambasadoriui taip pat pristatytas nesenai Telšiuose duris atvėręs Telšių regioninis STEAM atviros prieigos centras, kuriame vykdomos veiklos ir vystomos naujausios technologijos galėtų būti dar viena gerosios patirties pasidalijimo platforma. Tiek Savivaldybės meras, tiek Japonijos ambasadorius sutarė, kad šalių miestų-partnerių ryšių užmezgimas būtų abipusiai naudingas.

Plačiau
TĘSINYS APIE PATEIKTUS PROJEKTŲ SIŪLYMUS 2021-2030 M. TELŠIŲ REGIONO PLĖTROS PLANUI. KOKIŲ POKYČIŲ LAUKIAMA RAJONE?

„Praėjusią savaitę pradėjau pristatyti Savivaldybės pateiktus projektų siūlymus 2021-2030 m. Telšių regiono plėtros planui. Noriu dar kartą atkreipti gyventojų dėmesį, kad šių projektų įgyvendinimui Savivaldybė siekia gauti finansavimą, tačiau kaip greitai šie projektai galėtų būtų įgyvendinti priklauso nuo skirtingų ministerijų ruošiamų reikalavimų. Šią savaitę gyventojams pristatau tos srities projektus, kurių pateikta daugiausiai. Tai – susisiekimo projektai, skatinantys darnų judumą. Rengdami juos didžiausią dėmesį skyrėme esamų dviračių takų plėtrai, gatvių pritaikymui bevariklio transporto integracijai, elektromobilių įkrovimo stotelių plėtrai mieste, viešojo transporto atnaujinimui ir dviračių saugyklų įrengimui. Gyventojams susipažinus su šiais projektais ir pabandžius juos sužymėti miesto žemėlapyje, taps aišku, kodėl būtent šioms gatvėms ar jų atkarpoms projektai parengti. Norime, kad pėstieji – vaikščiotų saugiai, o kiti eismo dalyviai - saugiai važinėtų dviračiais ar kitomis transporto priemonėmis. Todėl infrastruktūra ir eismo sąlygos turi būti tokios, kad žmogus žinotų - iš namų pasiekti darbo ar mokymosi vietą tiek pėsčiomis, tiek dviračiu yra įmanoma ir tai jis gali padaryti sklandžiai, saugiai ir nepatiriant įtampos. Būtent todėl, atsižvelgiant į šiuo metu turimas galimybes, projektai yra parengti taip, kad pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūra plėtojama tolygiai, vis prijungiant naujas atkarpas šalia jau įrengtų, o siekiant didinti ne tik vietos, bet ir tarpmiestinę bevariklio transporto integraciją, pėsčiųjų – dviračių takų infrastruktūra Telšių miete ir priemiestyje plėtojama kompleksiškai“, - paruoštų įgyvendinti susisiekimo projektų svarbą ir nuoseklumą akcentuoja Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.

Pristatome pateiktus projektų siūlymus, skatinančius darnų judumą:

Plačiau
RAJONUI SVARBŪS KLAUSIMAI PIRMADIENĮ SPRĘSTI SUSITIKIMUOSE SU MINISTERIJŲ IR VALSTYBINIŲ ĮMONIŲ VADOVAIS

Rajono vadovai nuolatos planuoja ir vykdo vizitus į valstybės valdžios institucijas, pavyzdžiui, Ministerijas ar įstaigas siekdami akcentuoti rajonui svarbių projektų ar pokyčių sklandų įgyvendinimą, taip pat ieškodami iškilusių problemų galimų sprendimo būdų ar papildomų galimybių stiprinant vietos savivaldą.

Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Mero pavaduotojas Mantas Serva pirmadienį lankėsi LR švietimo, mokslo ir sporto, Sveikatos apsaugos, Socialinių reikalų ir darbo ministerijose ir VĮ Turto bankas.
Pristatome, kokius rajonui svarbius klausimus ir problemas akcentavo ir jų sprendimus aptarė rajono vadovai šiuose susitikimuose.

Plačiau
PREZIDENTAS ĮTEIKĖ VALSTYBINIUS APDOVANOJIMUS MAMOMS IR GLOBĖJOMS. APDOVANOTA IR VIEŠVĖNUOSE GYVENANTI MAMA ONA SUKAUSKIENĖ

LR Prezidentas Gitanas Nausėda praėjusį penktadienį artėjant Motinos dienai ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo 48 mamas ir globėjas - 47 Lietuvos Respublikos pilietes ir vieną Švedijos Karalystės pilietę, gyvenančią Lietuvoje. Apdovanojimai įteikti už nuopelnus motinystei, globai ir rūpybai, už atsakingumą, įkvepiantį pavyzdį savo bendruomenei ir visai visuomenei. Taip pat apdovanotos mamos, kurios užaugino ne tik savo vaikus, bet ir į šeimą priėmė globotinių.

Šį garbiną ordiną gavo ir Telšių rajone Viešvėnuose gyvenanti Ona Sukauskienė, kuri savo meile, šiluma ir rūpesčiu apdovanojo net 9 vaikus. Ona su vyru džiaugiasi, jog net 8 vaikai iš devynių gyvena visai šalia – Viešvėnuose, o viena atžala – Telšiuose. Šiuo metu gerbiamos Onos širdį ir namus džiugina gausus net 35 anūkų ir 15 proanūkių būrys. Paklausta apie gyvenimą auginat tokį gausų būrį vaikų Viešvėnų gyventoja su šypsena veide sako, jog jeigu tik galėtų dar didesnę šeimą būtų kūrusi. Šiai nuostabiai moteriai, mamai -  vaikai, kaip ji pati sako, didžiausias gyvenimo turtas ir laimė.

Plačiau
SAVIVALDYBĖJE PAGERBTA TELŠIŲ KREPŠINIO KLUBO „TELŠIAI“ KOMANDA

7Bet - Nacionalinės krepšinio lygos 2021-2022 m. sezone 10-uosius veiklos metus skaičiuojantis ir Telšius atstovaujantis krepšinio klubas „Telšiai“  iškovojo III vietą.  Ryčio Vaišvilos auklėtiniai Palangoje vykusiame finalo ketverte 85:79 palaužė Kauno r. „Atleto“ krepšininkus.

Paskutinį kartą „Telšiai“ trečiąją vietą iškovojo 2018-2019 m. sezone, kuomet įveikė Palangos „Kuršius“, o praėjusiame 2020-2021 m. sezone Telšių komanda iškovojo II-ąją vietą.

Šiandien Savivaldybės tarybos posėdžio pradžioje Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas įteikė komandai piniginį apdovanojimą ir pasveikino sportininkus laimėjus bronzos medalius.

Piniginių apdovanojimų dydžiai yra numatyti ir skiriami vadovaujantis Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimu patvirtinta tvarka.

Sveikiname Telšių krepšinio klubo „Telšiai“ visą kolektyvą su puikiu sezonu ir iškovota III-ąja vieta. Linkime sėkmės ir pergalingų varžybų ateityje.

Plačiau
Pasirašyta Kultūros kelio „Jurgis Ambraziejus Pabrėža (1771–1849)“ bendradarbiavimo sutartis

Sutartį penktadienį Kretingos Viešpaties apsireiškimo vienuolyne pasirašė Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas ir Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius.

Savivaldybės šią sutartį pasirašė siekiant įsitraukti į inicijuojamą ir kuriamą kultūros kelią „Jurgis Ambraziejus Pabrėža (1771–1849)“, skirtą J. A. Pabrėžos gyvenimo atminimui ir jo kultūriniam bei dvasiniam palikimui išsaugoti bei aktualizuoti.

Šia sutartimi numatoma, kad Telšių rajono savivaldybė bus įtraukiama į kuriamo kultūros kelio Kretingos rajono savivaldybės teritorijoje edukacines, kultūrines ir kitas veiklas, susijusias su šios sutarties dalyko įgyvendinimu. Šalys taip pat sutarė bendromis pastangomis dalyvauti suderintose kultūrinėse ir kitose veiklose, kurios susijusios su šio kelio kūrimo. Taip pat abi savivaldybės savo teritorijose įsipareigojo užtikrinti esančių J. A. Pabrėžos atminimui įrengtų objektų priežiūrą ir apsaugą.

Plačiau
ATIDARYTAS TELŠIŲ REGIONINIS STEAM ATVIROS PRIEGOS CENTRAS IR PASIRAŠYTA BENDRADARBIAVIMO SUTARTIS

Balandžio 4 dieną vykęs renginys buvo skirtas oficialiai pažymėti šio centro atidarymą ir pasirašyti bendradarbiavimo sutartį tarp Telšių regiono savivaldybių ir Telšių regioninio STEAM centro.

STEAM centras kaip Telšių švietimo centro padalinys pradėtas kurti  nuo 2018 m. Telšių rajono savivaldybė kaip partneris dalyvavo Nacionalinės švietimo agentūros įgyvendintame Europos Sąjungos paramos projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“, kuriant regioninį STEAM centrą. Telšių švietimo centro Telšių regioninis gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų atviros prieigos centras buvo kuriamas Europos Sąjungos projektinėmis ir savivaldybės biudžeto lėšomis.

Plačiau
Savivaldybės meras informuoja apie įvykusį Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdį

Kovo 31 d. įvyko eilinis Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame buvo svarstomi  59 sprendimų projektai. Priimti 58, vienas sprendimo projektas atidėtas patikslinti jo turinį.

Taryba patvirtinome Mokyklų tinklo pertvarkos 2022-2026 m. planą, pagal kurį „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos Ryškėnų skyriuje nuo 2022-09-01 nutraukiama pradinio ugdymo programa (lieka tik ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas) ir  Viešvėnų mokykla nuo 2022-09-01 tampa „Kranto“ pagrindinės mokyklos skyriumi. Spaudoje neseniai buvo paskelbtas straipsnis dėl rajono gimnazijų  likimo, kuriame išsakiau nuostatą išlaikyti miestelių gimnazijas, prisidedant prie jų finansavimo iš savivaldybės biudžeto. Šiame posėdyje taryba pritarėme ateinančiais mokslo metais finansuoti Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos IV klasę, kuri dėl mažo mokinių skaičiaus nebebūtų finansuojama iš valstybės biudžeto.

Plačiau
PROFESORIUI JUOZUI PABRĖŽAI SKIRTAS GABRIELĖS PETKEVIČAITĖS-BITĖS ATMINIMO MEDALIS „TARNAUKITE LIETUVAI“

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisija, išnagrinėjusi 2022 metų kandidatų apdovanoti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ paraiškas, nusprendė Prof. Juozui Pabrėžai skirti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalį „Tarnaukite Lietuvai“ nominacijoje  „Už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes“.

Atminimo medaliai nusipelniusiems asmenims buvo skirti ir dar trijose kitose nominacijose:

 •  už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą:
 •  už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą:
 •  už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje;
Plačiau
TELŠIUOSE ANTRADIENĮ LANKĖSI JUNGTINĖS KARALYSTĖS AMBASADORIUS LIETUVOJE BRIAN OLLEY

Ambasadorius Brian Olley ir dvi Ambasados atstovės - Politikos skyriaus atstovė Živilė Pilvelė ir Komunikacijos atstovė Liucina Mackialo pirmiausia susitiko su Telšių rajono savivaldybės vadovais. Susitikime dalyvavo Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Savivaldybės mero pavaduotojas Mantas Serva, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Adomaitis, Savivaldybės mero patarėja Rugilė Kumžaitė, Savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus Aplinkos ir civilinės saugos poskyrio vedėja Kristina Jankauskienė.

Susitikimo metu didžiausias dėmesys skirtas aplinkosaugos, klimato kaitos tematikai. Kristina Jankauskienė pristatė išsamų pranešimą apie Savivaldybės įgyvendintus ir vykdomus projektus, susijusius su aplinkosauga ir klimato kaita. K.Jankauskienė Ambasadoriui pristatė Savivaldybės įrengtas elektromobilių įkrovimo aikšteles, Telšių miesto darnaus judumo planą, jame numatytas judumo priemones iki 2023 metų (viešojo transporto skatinimas, jo naujinimas, dviračių ir pėsčiųjų takų įrengimo planus bei kt.), projektą, kurio metu ant Savivaldybės pastato buvo įrengta 200 vnt. fotovoltinių nodulių, kurių dėka pagaminta elektros energija padengia iki 16,75 proc. pastate suvartojamos elektros energijos poreikio. Taip pat pristatyti Savivaldybės pradėti ir planuojami artimiausiu metu užbaigti gatvių apšvietimo modernizavimo  projektai bei kt.

Plačiau
Vyks susitikimas, į kurį kviečiami Ukrainos piliečiai, kurie jau atvyko į Telšius, ir rajono gyventojai, pas kuriuos ukrainiečiai yra apsistoję / ВСТРЕЧА С ГРАЖДАНАМИ УКРАИНЫ

Atsižvelgiant į itin greitai besikeičiančią situaciją, kviečiame visus Ukrainos piliečius, kurie jau atvyko į Telšius, ir rajono gyventojus, pas kuriuos ukrainiečiai yra apsistoję, dalyvauti susitikime, kuris organizuojamas siekiant išgirsti visus lūkesčius, kylančias problemas ir operatyviai jas spręsti.

Susitikimo data: kovo 18 diena, penktadienis, pradžia 17:00 val.

Susitikimo vieta: Telšių rajono savivaldybės Didžioji salė, adresas Žemaitės g. 14,  Telšiai.

Susitikime dalyvaus visų suinteresuotų institucijų atstovai (Užimtumo tarnybos, Migracijos departamento, policijos, sveikatos, socialinės apsaugos, švietimo  bei kitų sričių).

Telšių rajono gyventojų prašome šia informacija pasidalinti su Ukrainos piliečiais.

Plačiau
Savivaldybės meras susitiko su Nevarėnų pagrindinės mokyklos bendruomenės atstovais

Pirmadienį šioje mokykloje Savivaldybės vadovas susitiko su keletu jos atstovų aptarti ir pasikalbėti dėl šios ugdymo įstaigos ateities planų. Direktorė Irena Žutautienė  glaustai pristatė kelis siūlymus, kokias naujoves būtų galima pradėti įgyvendinti, jog ši ilgametė mokykla ir toliau sėkmingai veiktų ir kaip ugdymo, ir galimai naujas paslaugas teikianti įstaiga tiek Nevarėnų, tiek, pavyzdžiui, ir Telšių miesto moksleiviams.

Savivaldybės vadovas atkreipė dėmesį, vien noro ar idėjos nepakaks  -  reikalingas aiškus planas, iš anksto suderinti sprendimai ir, žinoma,  finansavimas. Tai pokalbio metu ir buvo aptarta. Mokyklos bendruomenė susitelkusi ir nori veikti, todėl sutarta, kad jau po kurio laiko planuojamas sekantis pokalbis – mokykla pasitarusi su bendruomene atsineš  plačiau išdiskutuotus siūlymus ir tuomet drauge su Savivaldybės pagalba bus bandoma ieškoti sprendimų, kaip tai galima būtų įgyvendinti.

Plačiau
SAVIVALDYBĖJE LANKOSI ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTRĖ JURGITA ŠIUGŽDINIENĖ SU KOMANDA

Antradienį, kovo 1 d. Telšių rajono savivaldybėje lankosi Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, viceministras Ramūnas Skaudžius ir Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas.

Susitikimo metu vyksta diskusija dėl naujai patvirtintos, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo „Dėl mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklių patvirtinimo“, redakcijos, kurioje dalyvavo LR Seimo narys Valentinas Bukauskas, Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Telšių rajono administracijos direktorius Tomas Katkus, Telšių rajono savivaldybės tarybos nariai, Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Telšių rajono susivienijimo pirmininkė Lina Dijokienė, gimnazijų vadovai, gimnazijų tarybų atstovai, seniūnai ir kiti švietimo bendruomenės nariai.

Plačiau
Savivaldybės meras informuoja apie įvykusį Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdį

Vasario 24 d. įvyko eilinis Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame buvo svarstomi  28 sprendimų projektai. Priimti visi 28 sprendimai.

Svarbiausias iš sprendimų – 2022-ųjų metų biudžetas. Reikia pažymėti tai, kad prieš teikiant šį sprendimo projektą galutiniam tarybos narių „teismui“ vyko biudžeto projekto svarstymai, aptarimai su įvairiomis interesų grupėmis: biudžetas buvo pristatomas seniūnijų bendruomenėms, atskiroms Tarybos frakcijoms, komitetams,  spaudoje paviešinti konkretūs Tarybos koalicinių partijų (LSDP, TS-LKD, Darbo partijos) pasiūlymai dėl biudžeto suformavimo. Už 2022 m. biudžetą balsavo 16 Tarybos narių (iš 21 balsavime dalyvavusių), 1 balsavo prieš, 4 susilaikė.

Priėmus biudžetą patvirtintos  2022-2023 metų savivaldybės veiklos prioritetinės kryptys ir 2022-2024 metų strateginis veiklos planas, kuriame numatyti pagrindiniai trejų metų darbų tikslai ir jiems įgyvendinti suplanuotos priemonės, pagrįstos realiais asignavimais. Su biudžeto galimybėmis ir strateginio plano nuostatomis siejami ir kiti Tarybos posėdyje priimti sprendimai: trejų metų kelių priežiūros ir plėtros programa, sveikatos priežiūros specialistų kelionės išlaidų kompensavimas, Tūkstantmečio mokyklos programa.

Plačiau
SU OFICIALIU VIZITU TELŠIUOSE LANKĖSI LR TEISINGUMO MINISTRĖ EVELINA DOBROVOLSKA

Vizito, kuriame dalyvavo Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, metu Ministrė aplankė Telšių apylinkės teismo Telšių rūmus, iš arčiau susipažino su šiuose rūmuose dirbančiais teisėjais bei kitais darbuotojais. Taip pat vizito metu Telšių apylinkės teismo pirmininkė Daiva Maneikienė Ministrei aprodė Teismo rūmų patalpas bei su kitais vizito svečiais aptarė šių patalpų naujinimo poreikius ir galimybes.

Kita svarbi tema, kuriai Ministrė skiria didelį dėmesį, - teismų struktūra ir veikla. Telšių apylinkės teismo Telšių rūmų darbuotojai ne tik pasidalino savo darbo patirtimi, bet ir atkreipė Ministrės dėmesį, jog vis dažniau susiduria su profesionalių darbuotojų trūkumu.

LR Teisingumo ministrė lankosi ir kituose apylinkių teismuose ir iš arti susipažįsta su  teismų struktūroje dirbančiais darbuotojais, atsakingai ir profesionaliai einančiais savo pareigas.

Plačiau
Informacija apie sausio 27 dieną įvykusį Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdį

Sausio 27 d. įvyko eilinis Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame buvo svarstomi 29 sprendimų projektai. Priimti – 28. Dauguma tarybos narių (ir iš valdančiosios koalicijos, ir iš opozicijos) nepalaikė UAB „Litesko“ parengto projekto didinti karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokestį gyventojams. Šis sprendimas nepriimtas.

Diskusijų sukėlė mero potvarkiu sudarytos darbo grupės parengta tvarka dėl trūkstamų rajonui specialistų pritraukimo; joje numatyta finansiškai remti trūkstamus policijos, švietimo, kultūros ir medicinos srities specialistus. Tarybos nariai iš esmės pritarė šiai mano iniciatyvai, bet nuomonės išsiskyrė dėl policijos pareigūnų rėmimo. Sprendimas vis tik priimtas, bus stebima, kaip seksis sprendimą įgyvendinti praktiškai.

Priimtas ilgai ir kruopščiai rengtas Telšių rajono savivaldybės 2022-2030 metų strateginis plėtros planas, nubrėžiantis devynerių metų rajono vystymosi gaires, numatantis rajono plėtros tikslus, prioritetus ir svarbiausius darbus. Su strateginiu plėtros planu gyventojai gali susipažinti internetinėje svetainėje www.telsiai.lt

Taip pat taryba patvirtino Telšių butų ūkio, Švietimo centro, Telšių PSPC teikiamų paslaugų įkainius, pritarė melioracijos darbų, gyventojų užimtumo programoms.

Pažymėtina, kad tarybos nariams ir seniūnijoms šią savaitę bus pristatomas 2022 metų savivaldybės biudžetas. Vasario 24 d. posėdyje biudžetas bus teikiamas tarybai tvirtinti.

Jūsų meras Kęstutis Gusarovas

Plačiau
DALYVAUJAMOJO BIUDŽETO IDĖJAS–NUGALĖTOJAS RAJONE ŽYMĖS SPECIALIOS INFORMACINĖS LENTELĖS

Apie Savivaldybės įgyvendinamą demokratinį sprendimų priėmimo procesą, kuriame gyventojai dalyvauja rengiant ir priimant savivaldybės arba viešojo sektoriaus organizacijos biudžetą, jau turbūt esate girdėję ne kartą, dalis jūsų – patys teikę idėjas ar dalyvavę balsavime renkant nugalėtoją. Kaip jau buvome informavę anksčiau, šiemet 2022-aisiais metais planuojama įgyvendinti ne vieną, o net dvi gyventojų pasiūlytas idėjas. Kodėl? Paaiškina Savivaldybės meras:

„Pirmaisiais, 2020-aisiais, dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimo rajone metais Savivaldybė stebėjome, kaip į tokią naujovę reaguos rajono gyventojai, kaip juos kuo labiau įtraukti į šį procesą, kas veikia, o kur turim pasitempti. Ir štai susumuoti 2021-ųjų metų balsavimo rezultatai, kai balsų sulaukta dvigubai daugiau, o net 47 proc. visų balsų surinko dvi idėjos, tiesiog aiškiai sufleravo, kad gyventojai įsitraukia vis labiau, susidomėjimas auga ir toks biudžeto lėšų paskirstymo įrankis yra naudingas ir reikalingas. Todėl atliepiant gyventojų poreikius ir buvo nuspręsta dar labiau didinti įsitraukimą ir planuoti lėšas dviejų daugiausiai balsų surinkusių idėjų įgyvendinimui. Esu įsitikinęs, kad tokį mūsų sprendimą palankiai vertina ir gyventojai, ir vietos valdžios politikai“, - apie sprendimą sulaukus dvigubai didesnio gyventojų įsitraukimo įgyvendinti dvi populiariausias idėjas kalba Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.

Plačiau
JUBILIEJINĮ TELŠIŲ MIESTO 230-ĄJĮ GIMTADIENĮ VAINIKAVO TELŠIŲ MIESTO GARBĖS PILIEČIO VARDO SUTEIKIMO CEREMONIJA

Gruodžio 6 dienos vakarą Telšių Žemaitės dramos teatre susirinkus gausiam svečių būriui Telšių miesto Garbės piliečio vardas suteiktas  skulptoriui medalininkui, tapytojui, Lietuvos dailininkų, Tarptautinės medalininkų federacijos nariui, VDA Telšių skyriaus metalo ir dizaino katedros profesoriui Romualdui Inčirauskui.

Iškilmingoje ceremonijoje apie gerbiamą R. Inčirauską ir jo kūrybą mintimis dalijosi Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius, Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, dailėtyrininkė Danutė Zovienė, Telšių miesto Garbės pilietis profesorius Algirdas Žebrauskas, Telšių miesto seniūnas Česlovas Ubartas, Samuelio Bako muziejaus vedėja Ieva Šadzevičienė, VDA Telšių fakulteto dekanas profesorius Ramūnas Banys, Lietuvos Dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Neringa Poškutė-Jukumienė, Romualdo Inčirausko žmona menininkė, profesorė Zita Inčirauskienė, dukra Severija Inčirauskaitė Kriaunevičienė ir anūkas Kastis Kriaunevičius.

Plačiau
APTARTOS MOTOKROSO TRĄSOS TELŠIŲ RAJONE ĮRENGIMO GALIMYBĖS

Pirmadienį Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Mero pavaduotojas Mantas Serva, Administracijos direktorius Tomas Katkus, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Adomaitis ir Administracijos Architektūros skyriaus vedėja Indrė Žutautienė susitiko su Telšių motokroso klubo atstovais siekiant aptarti esamą situaciją ir galimus sprendinius siekiant Telšių rajone įrengti motokroso sportui skirtą trasą.

Atvykę klubo atstovai pristatė Savivaldybės vadovams esamą situaciją Viešvėnų seniūnijoje Survilų kaime esančiame karjere, kuriame šiuo metu vyksta motokroso sporto veiklos. Klubo atstovų teigimu, įrengus čia tvarkingą ir šiai sporto veiklai pritaikytą trasą  būtų sudaryta galimybė pritraukti daugiau jaunimo užsiimti šiuo sportu, rengti varžybas, kelti šio sporto lygį Lietuvoje ir populiarinti Telšių rajono vardą.

Plačiau
TELŠIŲ VARDAS SKAMBĖJO PRANCŪZIJOJE

Lapkričio 18–22 d. Telšių rajono savivaldybės delegacija lankėsi Prancūzijoje Sent Egrevo mieste vykusiame savivaldybės partnerių susitikime.  Sent Egrevo miesto mero Laurent‘o Amadieu kvietimu Telšių rajonui atstovavo meras Kęstutis Gusarovas, tarybos narė Janina Bucevičė, Žemaitijos turizmo informacijos centro direktorius Egidijus Vaškelevičius ir centro vadybininkė Viktorija Lekavičiutė.  

Susitikime taip pat dalyvavo Telšių miesto partnerio Mazovijos Minsko (Lenkija) savivaldybės atstovai kartu su burmistru Marcin‘u Jakubowski‘u.

Plačiau
SIUNTŲ PRISTATYMO BENDROVĖ „DPD LIETUVA“ ŽENGIA Į TELŠIUS

Vadinamojo buvusio Karinio miestelio teritorijos dalyje netrukus prasidės naujo siuntų skirstymo centro statybos, kurių metu per metus laiko čia bus pastatytas apie 1,46 tūkst. kvadratinių metrų centras. Planuojama, kad jame bus įrengta 30 zonų, skirtų kurjerių mikroautobusų pakrovimui bei 8 sunkvežimių pakrovimo zonos. Numatyta, kad centras pradės veikti 2022 metų rudenį, o centrą bendrovei čia statys Norvegijos kapitalo nekilnojamojo turto plėtros įmone „Baltic Sea Properties AS“.

DPD plečiant savo veiklą ir neskaičiuojant įrangos ir technologijų, kurias siuntų skirstymo centruose bendrovė diegs pati, į Telšiuose ir Šiauliuose naujų terminalų statybą bus investuota daugiau kaip 4 mln. eurų.

Plačiau
Informacija apie įvykusį Telšių rajono savivaldybė tarybos posėdį

2021 m. spalio 28 d. Telšių rajono savivaldybės taryba eiliniame posėdyje svarstė 20 klausimų. 19-ai sprendimų pritarta, 1 sprendimo projektą („Dėl Telšių rajono sportininkų ir trenerių skatinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“) pasiūlyta papildyti ir pateikti kitam posėdžiui.

Posėdyje priimti keletas 2021 m. biudžeto pakeitimų, apsispręsta dėl mokesčių lengvatų verslo subjektams, patvirtinta seniūnijų biudžetų asignavimų apskaičiavimo metodika, patvirtinta etninės kultūros plėtros 2022-2024 metų programa, nuspręsta nupirkti dar vieną butą iš projekto „Socialinio būsto fondo plėtra įsigyjant butus“ lėšų ir kt.

Tarybos posėdžio metu pareikštas nepasitikėjimas Etikos komisijos pirmininku Tomu Lekavičiumi dėl jo nekompetencijos vadovauti Etikos komisijai. Šiuo pareiškimu meras siekia pasakyti, kad kiekvienas tarybos narys, o ypač vadovaujantis komitetui ar komisijai, privalo rimtai ir atsakingai atlikti savo pareigas ir vykdyti įsipareigojimus Telšių rajono žmonėms nežiūrint į tai, ar pozicijai, ar opozicijai jis priklauso.

Plačiau
TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBEI – ENERGETIKOS MINISTERIJOS AUKSINĖ KRIVULĖ „PAŽABOJĘ VĖJĄ“

Lietuvos savivaldybių asociacija kasmet rengia „Auksinės krivulės laureatų ir riterių“ apdovanojimus, kurių tikslas – pagerbti fizinius ir juridinius asmenis, nusipelniusius Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui, įvertinti didžiausią pažangą atskirose srityse padariusias savivaldybes.

Iš viso apdovanojimų ceremonijoje, vykusioje Nacionaliniame dramos teatre, tradiciškai visų 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai įteikė 16 –a „Auksinės krivūlės“ statulėlių.

Telšių rajono savivaldybė yra lyderė pagal 2021 m. vėjo elektrinių įrengtosios galios pokyčius savivaldybėse: 2020 m. vėjo elektrinių įrengtoji galia buvo 9,66 MW, o 2021 m., įrengus Pabalvės 70 MW vėjo elektrinių parką, vėjo elektrinių įrengtoji galia padidėjo iki 79,66 MW.

Plačiau
Ketvirtadienį su oficialiu vizitu Telšiuose lankėsi LR Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys

Pirmojoje oficialaus vizito dalyje vyko susitikimas Savivaldybėje. Jo metu aptarta rajono situacija vakcinavimo, testavimo srityse, esama situacija bei ateities planai Regioninėje Telšių ligoninėje. Po susitikimo savivaldybėje LR Sveikatos apsaugos ministras apsilankė Telšių mobiliame tyrimų punkte, Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro Greitosios medicinos pagalbos skyriuje, Regioninėje Telšių ligoninėje. Apsilankymų metu bendravo su įstaigų darbuotojais, apžiūrėjo gydymui pritaikytas patalpas ir diskutavo su vadovais apie galimus ir reikiamus pokyčius sveikatos priežiūros srityje.

Dalyvavo LR Seimo nariai Valentinas Bukauskas ir Rimantė Šalaševičiūtė, Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Katkus, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Adomaitis, Regioninės Telšių ligoninės direktorė Jovita Seiliuvienė, Telšių r. pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Laima Jurytė Zakarauskienė, laikinai Savivaldybės gydytojo pareigas einanti Roma Mikalčienė, Savivaldybės tarybos narė, Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Simona Simaitytė.

Plačiau
APDOVANOTOS AKTYVIAUSIAI VAKCINACIJOJE DALYVAVUSIOS BENDRUOMENĖS

Liepos mėnesį skirtingose rajono seniūnijose gyventojai buvo kviečiami vakcinuotis nuo COVID-19 ligos be išankstinės registracijos. Vakcinavimas vyko patogiose seniūnijų gyventojams vietose.

Būti atsakingais, apsaugoti save bei kitus kvietė ir AB „Žemaitijos pienas“. Bendrovė prisidėdama prie skatinimo vakcinuotis skyrė prizus trims bendruomenėms, kurios aktyviausiai dalyvavo vakcinacijoje.

Pirmadienį Savivaldybėje aktyviausių bendruomenių pirmininkams perduoti bendrovės prizai:

1 vieta – Tryškių miestelio bendruomenė, kuriai atiteko 10 asmenų „Džiugo“ sūrio degustacija.

2 vieta – Upynos  bendruomenė, kuriai atiteko 50 eurų dovanų kuponas apsipirkti Čia Market parduotuvėje.

3 vieta – Luokės bendruomenė, kuriai atiteko 30 eurų vertės Žemaitijos pieno gaminamų produktų rinkinys.

Plačiau
Glaustai apie rugpjūčio mėnesio tarybos posėdžio metu priimtus sprendimus

2021-08-26 Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdžiui  pateikta 50 sprendimų projektų.

Vienas sprendimo projektas „Dėl Telšių sporto ir rekreacijos centro dengtos krepšinio aikštelės su tribūnomis naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo “ nesvarstytas ir atidėtas patikslinti, kitas –  „Dėl delegavimo į Lietuvos savivaldybių asociacijos narių atstovų suvažiavimą“ nepriimtas: politikai nepriėjo prie vieningos išvados, ką deleguoti į suvažiavimą.

Kiti 48 sprendimai priimti.

Pritarta dėl mokesčių lengvatos verslo subjektams, vykdantiems ar vykdžiusiems  komercinę patalpose ir/ar žemės sklype, esančiuose remontuojamoje gatvėje, nutarta pirkti nekilnojamą turtą, nuspręsta vykdyti projektus dėl Džiuginėnų patirtinio mokymo centro patalpų remonto, Rainių žudynių vietos ir koplyčios komplekso r Varnių Vyskupo Motiejaus Valančiaus namo vidaus patalpų remonto. Taip pat priimti sprendimai dėl įvairių patalpų perdavimo nevyriausybinėms organizacijoms arba perėmimo savivaldybės nuosavybėn, dėl savivaldybės finansuojamų kultūros ir meno renginių prioritetų ir kt.

Šis posėdis po ilgos pertraukos vyko kontaktiniu būdu.

Plačiau
Savivaldybės merui Lietuvos policijos generalinio komisaro padėka

Savivaldybės merui Kęstučiui Gusarovui skirta Lietuvos policijos generalinio komisaro Renato Požėlos padėka už bendradarbiavimą su Lietuvos policija ir sėkmingai atliktą vakcinacijos nuo COVID-19 ligos procesą.

Telšių rajono savivaldybė buvo viena pirmųjų Lietuvos savivaldybių, kurios  įvertinusios šalyje paskelbtą pandeminę situaciją, dar pavasarį priėmė sprendimą į prioritetinį vakcinuojamų grupių sąrašą įtraukti policijos ir priešgaisrinės tarnybos pareigūnus, vykdančius gyvybiškai svarbias valstybės ir visuomenės funkcijas ir kontaktuojančius su kitais asmenimis.

Priėmus šį sprendimą skirtingai nei dalyje kitų Lietuvos savivaldybių, Telšių pareigūnams jau pavasarį buvo suteikta galimybė prioritetine tvarka pasiskiepyti ir saugiai atlikti savo pareigą – saugoti rajono gyventojus.

Apdovanojimą trečiadienį Savivaldybės merui perdavė Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariato viršininkas Ramūnas Sarapas ir Telšių r. PK viršininkė A. Kontrimienė.

Plačiau
SU OFICIALIU VIZITU TELŠIUOSE LANKĖSI LR ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO VICEMINISTRAS LINAS OBCARSKAS

Ketvirtadienį vykusiame susitikime dalyvavo LR Seimo narys Valentinas Bukauskas, Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Katkus, Savivaldybės mero pavaduotojas Mantas Serva, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Adomaitis, Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Lina Leinartienė, Savivaldybės administracijos Architektūros skyrius vedėja Indrė Žutautienė, Savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus Statybos poskyriaus vedėjas Adomas Žvirgždinas, Telšių sporto ir rekreacijos centro vedėjas suaugusiųjų sportui Vacys Butkus.

Plačiau
TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ TURI PIRMĄJĮ AMBASADORIŲ UŽSIENYJE

Visai nesenai Savivaldybės mero iniciatyva pradėta įgyvendinti naujovė, kuria siekiama užmegzti abipusius ryšius tarp savivaldybės ir užsienio valstybėse gyvenančių telšiškių, įgyvendinant projektus ir iniciatyvas, dalinantis patirtimi bei ryšiais, vykdant įvairių sričių veiklas.

Telšių rajono savivaldybės ambasadoriaus vardas Mero potvarkiu suteiktas Airijoje gyvenančiam telšiškiui gydytojui Raimundui Zaveckiui. Apie naująjį ambasadorių puikiai atsiliepė Airijoje gyvenantis kunigas Egidijus Arnašius, į šią šalį atvykęs prieš 15 metų iš Eigirdžių klebono pareigų, ir kadenciją šiuo metu jau baigęs Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas.

Airijoje gyvenantį telšiškį gydytoją Raimundą Zaveckį apibūdina kaip visapusiškai turtingą asmenybę, puikų, gerbiamą ir aktyvų Airijoje gyvenančių lietuvių bendruomenės narį.  R.Zaveckio tėvai ir šiandien tebegyvena Telšiuose, o sutuoktinė taip pat palaiko globalios Lietuvos projektą – yra oficiali Šilalės rajono ambasadorė. Į Airiją R.Zaveckis išvyko prieš 13 metų, o prieš tai šeimos gydytoju dirbo Lietuvoje.

Plačiau
TĘSIAMI SUSITIKIMAI SU RAJONO VERSLO ATSTOVAIS

Savivaldybė siekdama stiprinti bendradarbiavimą su verslo bendruomene, didinti investicijų pritraukimą rajone, kuo geriau girdėti verslo bendruomenės lūkesčius ir kylančias problemas, o atsižvelgiant į tai formuoti palanką verslui kurtis, plėstis aplinką Telšių rajone lanko ir bendrauja tiek ilgametes, tiek ir naujai besikuriančias įmones.

Penktadienį Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas ir Administracijos direktorius Tomas Katkus susitiko su dviem skirtingais verslo atstovais – vienas jų savo verslą tik pradeda, o kitas – mini 17 metų veiklos gyvavimo sukaktį.

Plačiau
KETVIRTADIENĮ TELŠIUOSE OFICIALIU VIZITU LANKOSI LR APLINKOS MINISTRAS

Oficialiam vizitui į Telšius atvyko LR aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Aplinkos viceministrė Raminta Radavičienė, Aplinkos ministro patarėja Laura Masiliauskaitė.

Ministrą ir jo komandą Varniuose pasitinka  LR Seimo nariai Valentinas Bukauskas ir Rimantė Šalaševičiūtė, Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Mero pavaduotojas Mantas Serva, tarybos narys Linas Šedvilas, Administracijos direktorius Tomas Katkus, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Adomaitis, Savivaldybės vyriausioji architektė Indrė Žutautienė, Gadūnavo bendruomės pirmininkas Valdas Katkus. 

Vizito metu Aplinkos ministras ir jo komanda lankysis Varnių regioninio parko lankytojų centre, prie UAB „Telšių vandenims“ priklausančių Telšių miesto valymo įrenginių, apsilankys šalia Masčio ežero, Germanto ežero ir Germanto vilos, o vizito pabaigoje vyks į Telšių regioninį atliekų tvarkymo centrą.

Plačiau
PAGERBTI KULTŪROS, MENO, ŠOKIO SRIČIŲ RESPUBLIKINIO LYGIO KONKURSŲ, PROJEKTŲ, FESTIVALIŲ PRIZININKAI IR JUOS RUOŠĘ VADOVAI

„Šiemet jūsų toks gausus būrys. Susitinkame simbolinėje vietoje – renginių salėje, kuri jums, meno, kultūros, šokių atstovams, neatsiejama gyvenimo dalis. Džiaugiuosi turėdamas galimybę  kiekvienam asmeniškai padėkoti ir jumis pasidžiaugti. Esate tikro žemaitiško užsispyrimo ir drąsos pavyzdys, nes ir sudėtingu pandeminiu laikotarpiu pasiekėte puikių rezultatų respublikiniuose konkursuose, festivaliuose bei įvairiuose projektuose. Galiu jus drąsiai vadinti Telšių ambasadoriais, nes dalyvaudami respublikiniuose ar tarptautiniuose konkursuose atstovaujate Telšius ir garsinate Žemaitijos sostinės vardą. Žinoma, tokių rezultatų neturėtumėme be mokytojų pagalbos bei profesionalus jų darbo ir moksleivių šeimų bei artimųjų palaikymo. Dėkoju, kad esate šalia mažųjų rajono talentų“, - ketvirtadienio rytą į pagerbimą susirinkusius rajono moksleivius, jų tėvelius bei  mokytojus kreipėsi Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.

Plačiau
OFICIALIAM VIZITUI TELŠIUOSE LANKĖSI LR VIDAUS REIKALŲ VICEMINISTRAS ARNOLDAS ABRAMAVIČIUS

Šio vizito metu vidaus reikalų viceministras regioninės politikos iššūkius aptarė su Telšių regiono savivaldybių merais - dalyvavo Telšių rajono meras Kęstutis Gusarovas, Plungės meras Audrius Klišonis, Rietavo meras Antanas Černeckis ir Mažeikių meras Vidmantas Macevičius. Kartu lankėsi Rasa Tamulevičiūtė, VRM regioninės politikos grupės vadovė, Gediminas Česonis, Centrinės projektų valdymo grupės ekspertas.  

Susitikimo metu diskutuota regioninės politikos tema, aptarti šioje srityje kylantys iššūkiai,  2014 – 2020 metų projektai, finansuojami iš Europos Sąjungos lėšų, bei naujos finansinės perspektyvos.

Plačiau
SAVIVALDYBĖS MERAS INFORMUOJA APIE KETVIRTADIENĮ ĮVYKUSĮ TARYBOS POSĖDĮ IR JO METU PRIIMTUS SPRENDIMUS
Gegužės 27 d. įvyko eilinis Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio darbotvarkėje buvo pateikti 68 tarybos sprendimų projektai. Priimti 58 sprendimai, 9 sprendimo projektai net nesvarstyti ir atidėti tolesnėms diskusijoms, papildant teikiamus projektus trūkstamais duomenimis, kita reikalinga informacija.   Tarybos narių nuomonės nesutapo ir didesne balsų persvara nepritarta sprendimui dėl Regioninės Telšių ligoninės stebėtojų tarybos sudarymo. Taryba patvirtino nekilnojamojo turto, žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčių lengvatas gyventojams, nukentėjusiems nuo Covid-19, po ilgokai užtrukusių diskusijų priimtas 2021-2023 metų socialinių paslaugų priemonių planas, pakoreguoti biudžetinių įstaigų nuostatai ir viešųjų įstaigų įstatai, pritarta strateginio plano plėtros plano įgyvendinimo, sporto tarybos veiklos ir visuomenės sveikatos biuro veiklos ataskaitoms. Plačiau
Savivaldybės meras nuotoliniu būdu susitikimo su LR kultūros ministru ir ministerijos atstovais

Kasdienybe tapę nuotoliniai susitikimai - kalbamės su mūsų kraštiečiu iš Telšių kilusiu LR Kultūros ministru Simonu Kairiu ir jo komanda.

Su Kultūros ministerija aptariame:

 • Vyskupo Motiejaus Valančiaus namą Varniuose – objektas sutvarkytas tik iš išorės, dabar reikalinga gauti finansavimą siekiant sutvarkyti pastato vidų ir jį įveiklinti;
 • Rainių žudynių vietos ir koplyčios komplekso remontas ir aplinkos sutvarkymas – šių metų birželį minėsime Rainių tragedijos 80-ųjų metų sukaktį, todėl svarbu ne tik pandeminės situacijos kontekste atminti šiuos įvykus, bet ir sutvarkyti čia esančius objektus;
 • Varnių, Nevarėnų ir Ryškėnų kultūros centrų remonto darbai – savivaldybė savo namų darbus jau padarėme parengėme reikalingus dokumentus ir siekiame, kad pavyktų gauti finansavimą šių pastatų atnaujinimui.
Plačiau
Rajono asmenims, turintiems klausos sutrikimą, skirti specialiai tam pritaikyti dūmų detektoriai

Penktadienį Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas ir Administracijos direktorius Tomas Katkus Telšių kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų draugijos pirmininkui Stasiui Kavoliui perdavė 23 vienetus specialių dūmų detektorių, kurie bus sumontuoti asmenų, turinčių klausos sutrikimą, namuose. Visi šie dūmų detektoriai nupirkti savivaldybės biudžeto lėšomis  rajono tarybai priėmus sprendimą atsižvelgti į draugijos pateiktą prašymą apsaugoti rajono gyventojus nuo galimo pavojaus ir didinti gaisrų prevencijos lygį rajone.

Visus 23 vienetus komplektų sudaro:

 • dūmų detektorius (siųstuvas), kuris reaguodamas į ankstyvos fazės gaisrą, perduoda signalą į imtuvą, leidžiantį žmonėms aiškiai suprasti apie gaisro pavojų;
 • nešiojamas imtuvas, kuris gaisro pavojaus atveju skleidžia vibraciją ir įsijungia LED lemputė.
Plačiau
Pagerbta Telšių krepšinio klubo „Telšiai“ komanda, tapusi NKL vicečempione

Penktadienį Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas ir Administracijos direktorius Tomas Katkus susitiko su Telšių krepšinio klubo „Telšiai“ direktoriumi Vidu Kolesinskiu ir komandos kapitonu Mindaugu Norkumi tikslu pagerbti bei padėkoti visai komandai Nacionalinės krepšinio lygos – VIKINGLOTTO 2020-2021 m. sezone iškovojus vicečempionų titulą.

 „Kiekviena pergalė turi savo kainą ir kiekviena jų sunkiai iškovojama. Žemaičiai užsispyrę ir kantrūs žmonės, kurie uoliai ir atkakliai siekia užsibrėžtų tikslų. Dėkoju už Jūsų atiduodamas jėgas ir komandinį darbą atstovaujant Žemaitijos sostinę krepšinio aikštelėje. Žaidėjų, trenerių ir visų klubo narių pastangos ne tik atnešė istorinę pergalę Telšiams, bet ir tapo pavyzdžiu, kad visa yra įmanoma ir pasiekiama. Linkiu Jums netylančių ir nepasiduoti įkvepiančių sirgalių, motyvuojančių treniruočių ir dar daugybės pergalingų varžybų ateityje“, - iškovojus II-ąją vietą NKL 2020-2021 m. sezone dėkojo rajono meras Kęstutis Gusarovas.

Plačiau
APIE DAROMUS GERUS DARBUS, KURIE PAMAŽU KEIČIA IR STIPRINA MŪSŲ VISUOMENĘ

Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas ir Telšių r. policijos komisariato viršininkė Aurelija Kontrimienė įteikė vardines padėkas policijos rėmėjams, kurie sunkiu bei sudėtingu pandeminiu laikotarpiu padeda policijos pareigūnams.
Savivaldybės meras tvirtas žemaitiškas padėkas už nepriekaištingą tarnybą COVID-19 situacijos suvaldymo metu bei atliekamus kilnius neatlygintinus darbus skyrė šiems Telšių rajono policijos komisariato rėmėjams: Jonui Matevičiui, Mindaugui Kontrimui, Domui Gatautui, Andriui Norkūnui, Remigijui Puplauskui, Juozui Maneikiui, Mariui Grikšui, Antanui Dauniui.

„Užklupusi pandemija, nežinomas ir pavojingas virusas pareikalavo itin didelio visų mūsų susitelkimo, o svarbiausia – drąsiai imtis veiksmų siekiant suvaldyti šią situaciją. Ir kai tokiu sunkiu ir pavojingu metu mūsų tarpe atsiranda žmonių, kurie savanoriškai tiesia pagalbos ranką, rizikuodami net ir savo sveikata padeda mus saugoti, suprantame, kad žmogaus gerumas yra neįkainojamas. Asmeniškai norėčiau kiekvienam iš jūsų, policijos rėmėjai, padėkoti už tyliai daromus kilnius darbus ir rodomą pavyzdį visuomenei, jog kartu galime įveikti ir didžiausius sunkumus“, – į policijos rėmėjus padėkos žodžiu kreipėsi Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.

Plačiau
Bėgimo „UŽ LAISVĘ" nugalėtojams įteiktos savivaldybės mero taurės

Tęsiant daugiau kaip septintus metus skaičiuojančią tradiciją Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti  buvo suorganizuotas bėgimas „UŽ LAISVĘ“. Šiemet bėgimas buvo kiek pakeitęs formatą – mestas virtualus trispalvis iššūkis.

Bėgime nusprendę dalyvauti asmenys galėjo rinktis labiausiai patikusią ir tikusią trasą pagal sudėtingumo lygį. Raudonąją trasą, kurios maršrutas buvo aplink Masčio ežerą nuo Žemaičių muziejus „Alka“ iki Žemaičių muziejus „Alka“ (~14 km), greičiausiai įveikusiam dalyviui bei dalyvei atiteko Telšių rajono savivaldybės mero Kęstučio Gusarovo įsteigtos taurės.

Nugalėtojais tapo ir šiandien Mero taurės buvo įteiktos:

Plačiau
SAVIVALDYBĖ Į RAJONO STRATEGINIO PLĖTROS PLANO RENGIMĄ SIEKIA KUO INTENSYVIAU ĮTRAUKTI JAUNIMĄ

Šiuo metu yra rengiamas Telšių rajono savivaldybės 2021–2030 metų strateginis plėtros planas. Siekdamas į šio plano rengimą įtraukti jaunuosius gyventojus Telšių rajono meras Kęstutis Gusarovas inicijavo nuotolinį susitikimą su VDA Telšių fakulteto studentais. Susitikime dalyvavo mero pavaduotojas Mantas Serva, strateginio plėtros plano rengėjai VšĮ „Regionų vystymo sprendimai“ atstovai, Savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo, Strateginio planavimo ir investicijų skyrių vedėjos, Jaunimo reikalų koordinatorė, VDA Telšių fakulteto dekanas Ramūnas Banys bei 5 šio fakulteto studentai.

Esminis šio susitikimo tikslas – išgirsti studentų balsą, išklausyti jų pasiūlymus, rekomendacijas bei įžvalgas dėl rengiamo strateginio plėtros plano.

Rajono meras paskatino studentus drąsiai išsakyti savo pastebėjimus, kuriems, jų manymu, reiktų skirti ypatingą dėmesį. Pasitarimo metu studentai didžiausią dėmesį skyrė bei akcentavo šiuos jiems aktualius aspektus:

Plačiau
„Metų specialisto“ apdovanojimas įteiktas Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistei Indrei Šimulytei.

Pavasariškai saulėtą kovo 9-ąją Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos įsteigtą apdovanojimą „Metų specialistas“ rajono meras Kęstutis Gusarovas įteikė Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistei Indrei Šimulytei. Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija nuo 2016 m. vieną kartą per metus organizuoja savivaldybių visuomenės sveikatos biurų „Metų specialisto“ apdovanojimus. Šių apdovanojimų tikslas pagerbti asmenis, nusipelniusius visuomenės sveikatai, jos plėtrai ir stiprinimui.

Plačiau
SAVIVALDYBĖS MERAS APIBENDRINA LAPKRIČIO 26 DIENĄ ĮVYKUSĮ EILINĮ TELŠIŲ SAVIVALDYBĖS TARYBOS POSĖDĮ

Tarybos posėdžio pradžioje prisiekė naujas Tarybos narys Remigijus Juška. R.Juška Telšių rajono savivaldybės taryboje yra vietoje Tomo Katkaus, kuris spalio 29 d. paskirtas Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriumi. Tarybos posėdžiui buvo teikiami 42 klausimai, 3 iškart atidėjome vėlesniam laikui, kol šiuo įtemptu laikotarpiu paaiškės kitų metų mūsų biudžeto galimybės, nes šie sprendimų projektai buvo susiję su įstaigų prašymais įsivesti naujų etatų.

Plačiau
Mieli rajono gyventojai, išlikdami saugūs, išliksime sveiki

Kreipiuosi į jus kaip rajono meras, kaip jūsų kaimynas, bičiulis ar šeimos narys. Situacija dėl plintančio viruso darosi kasdien vis pavojingesnė. Deja, jeigu užsikrėtimų skaičiai ir toliau augs tokiu tempu, koks fiksuojamas pastarosiomis savaitėmis, jau visai netrukus galime prarasti situacijos kontrolę ir jos nebesuvaldyti. Pavasarį nusiritusi pirmoji COVID-19 pandemijos banga, įvestas karantinas ir griežti ribojimai įrodė mums, kad virusas gali būti suvaldytas, jeigu nepadedame jam plisti laikydamiesi visų sprendimų, reikalavimų ar rekomendacijų. Suprantu gyventojų nerimą, tam tikra įtampą dėl itin greit besikeičiančių sprendimų. Reaguoti turime greitai, kitu atveju virusas aplenks mus. Artėjant Vėlinių dienai, kviečiu artimųjų amžinojo poilsio vietas lankyti atsakingai, laikytis distancijos, visada dėvėti apsaugines veido kaukes, o svarbiausia – vengti bet kokio nebūtino kontakto su šalia esančiais žmonėmis.

Dedame visas pastangas, kad užkirstume kelią viruso plitimui rajone, tačiau jos nebus tikslingos be jūsų, mieli rajono gyventojai, pagalbos ir supratimo. Mums šiuo metu itin reikalingas kiekvieno iš Jūsų prisidėjimas laikantis visų saugumo reikalavimų. Tikiu, kad greitai visa tai praeis, tačiau dabar turime susitelkti ir drauge būti šios kovos bendražygiai.
Išlikdami saugūs, išliksime sveiki.

Plačiau
1700 KM. ILGIO TARPTAUTINIO BENDRADARBIAVIMO TILTAS MINI 15 METŲ SUKAKTĮ

Bendradarbiavimas tarp Telšių ir Šteinfurto (Vokietija) apskričių prasidėjo dar 2005 m. spalio 27 dieną, kai buvo pasirašyta draugystės ir partnerystės sutartis. Po Lietuvoje įvykusios administracinės reformos Telšių regiono plėtros tarybos 2010 m. rugpjūčio 31 d. ir Šteinfurto apskrities tarybos 2010 m. spalio 25 d. sprendimais buvo pratęsti daugiau kaip 5 metus gyvuojantys ir aktyviai puoselėjami draugiški santykiai.

Prieš 15 metų  atsiradęs partnerystės tiltas visuomet pasižymėjo ne tik oficialaus ryšio palaikymu, bet ir praktiniais darbais, vizitais, gerosios patirties pasidalijimais, bendrais projektais įvairiose srityse, o svarbiausia – bendravimo tarp įvairių visuomeninių organizacijų ir gyventojų skatinimu. Šių metų vasaros pabaigoje šią tarptautinę draugystę paženklino dar vienas nuoširdus įvykis – Telšių rajono įstaigos sulaukė paramos iš šio miesto partnerio. 10 vienetų dėžių su sportine apranga bei 5 neįgaliųjų vežimėliai sėkmingai pasiekė Telšius.

Šiemet pasaulį kaustanti pandemija, judėjimo ribojai pakoregavo visus planus, todėl ne išimtis ir ši sukaktis.

Plačiau
vietos savivalda prasideda nuo kiekvieno iš mūsų

Mielieji,

vietos savivalda prasideda nuo kiekvieno iš mūsų. Kartais pastebime, kad visuomenėje egzistuoja galbūt ne visiškai teisinga pilietiškumo samprata: kai kas tai supranta tik kaip gebėjimą reikalauti, piktintis ir kritikuoti. Turbūt daugelis atsimena kaip daugiau nei prieš metus laiko sakiau, o dabar pasikartosiu – mūsų rajonas man tarsi viena didelė komanda, kurioje vieni kitus padrąsiname, duodame naudingus patarimus, o kartais tikslingai paraginame atkreipti dėmesį į tai, kur reiktų pasitempti. 

Minint Vietos savivaldos dieną nuoširdžiai kreipiuosi į visus: kuo aktyviau dalyvaukime visuomeniniame gyvenime, nebijokime teikti siūlymus, kurie tikrai galėtų gerinti savivaldos valdomų sričių darbą ir mūsų visų gyvenimą.

Sveikinu savivaldybės tarybos kolegas, savivaldybės administracijos, įstaigų ir įmonių darbuotojus, bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų atstovus bei visus Telšių krašto žmones. Linkiu, kad Savivaldos diena tęstųsi sėkmingais bendrais darbais ir mūsų gebėjimu gyventi vieningai bei prasmingai.

Plačiau

Archyvas