Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Liepa
    2022     
 

Lietuvių kalbos dienų renginiai Telšių lopšelyje-darželyje „Eglutė“

„Kartu su pirmu oro įkvėpimu ir su pirmu motinos pieno lašu gavau gimtą kalbą. Kalbą, kuri yra viena seniausių kalbų pasaulyje. Ir ne tik aš ją gavau, bet ir tu, ir jūs… Tai turtas, kurio neįmanoma išmatuoti jokiais pinigais, jokiais deimantais.“ /Angelė Jurevičienė/

      Mes,Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ bendruomenė, atsiliepėme į Valstybinės lietuvių kalbos komisijos kvietimą rengti Lietuvių kalbos dienas, skirtas didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos. Subūrėme mokytojų komandą ir suplanavome  lietuvių kalbos dienų renginius, kurie vyko vasario–gegužės mėnesiais.

 

      Siekdami išsaugoti ir populiarinti žemaičių tarmę, organizavome virtualų renginį „Tarmė žemaičių – kraitis iš senovės“, kurio tikslas – puoselėti žemaičių tarmę, išsaugoti protėvių paliktą tautosaką. Skatiname nepamiršti žemaitiško žodžio ir galime pasidžiaugti, kad su vaikais kalbame, dainuojame, sekame pasakas žemaitiškai.

Kovo 10 dieną Meškutės Telšutės pakvietė Telšių rajono priešmokyklinio ugdymo vaikus ir mokytojas sudalyvauti virtualiame renginyje – protmūšyje „Mes tai LIETUVA“.

Virtualiai pasivaržyti ir pasitikrinti turimas žinias susirinko 9 komandos iš Telšių lopšelių-darželių „Mastis“, „Žemaitukas“, „Eglutė“, Viešvėnų pagrindinės mokyklos, Telšių „Ateities“ progimnazijos „Saulėtekio“ skyriaus ir Telšių r. Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos.

Meškutės vaikams pateikė 4 smagias užduotis: greitis ir reakcija sustatant kuo daugiau daiktų iš geometrinių figūrų, atsakymai į pateiktus klausimus apie LIETUVĄ, žodžių paieškos iš skirtingų raidžių, bei mąstyti skatinantys loginio mąstymo uždaviniai, kuriuos pristatė protmūšio svečias – bibliotekininkas Andrius. Vaikai stengėsi atlikti užduotis, lavino gebėjimus, mokėsi dirbti draugiškai komandoje. Renginio metu vyravo azartiška ir draugiška nuotaika. Nugalėjo aštrus protas, greita reakcija ir draugystė.

       Balandžio mėnesį  „Eglutės“ darželyje atgijo pasakų personažai teatro dienose „Pasaka Pasakų gatvėje“. Pasaka – tai stebuklų šalis, kuri nuveda tiek mažą, tiek didelį į neatrastą ir stebuklingą pasaulį, kuris moko pažinti save ir kitus, skirti gėrį ir blogį. Renginys prasidėjo pasaka „Alisa stebuklų šalyje“, kuri pakvietė visus keliauti pasakų gatve. Šioje gatvėje gyveno net 14 pasakų, kuriose vaikai pažino skirtingų pasakų veikėjus, juos įvardijo, nors trumpam pabuvo kitokiame pasaulyje nei įprastai. „Stebuklai vyksta kasdien, pakeiskite suvokimą, kas yra stebuklas, ir pamatysite juos visur aplink save“ (Jon Bon Jovi).

Mūsų lopšelyje-darželyje pasakos sekamos grupėse, jaukioje pasakų kampelio aplinkoje. Vaikai ne tik klausosi pasakų, bet ir patys kuria, vaidina, seka. Mes stengiamės sudominti, įtraukti vaikus į kūrybinę veiklą, sugalvoti kuo daugiau kūrybinės raiškos, mokyti išreikšti savo norus, spręsti iškylančias problemas.

       Gegužės 13 dieną visą darželio bendruomenę pakvietėme į nuotaikingą renginį „Šeima – pasakų šalyje“. Ši smagi ir prasminga šventė vyko darželio kieme. Tėveliai, tapę pasakų  herojais,  džiugino vaikus savo pasirodymais.

         Balandžio 25–29 dienomis vyko lietuvių kalbos savaitė „Kalbos labirintais“. Visą savaitę vaikai kūrė stebuklingas pasakas, jas iliustravo. Organizavome popietes, susitikimus, sekėme pietų miegelio pasakėles – „žaidėme“ pasaką.

          Inovatyvių veiklų idėjas, vaikų mintis, sukurtas pasakas ir kūrybinius darbus sudėjome į virtualią knygelę „Pasakos pasakų gatvėje“

https://read.bookcreator.com/dyFRgo1u84aG9QEvwSoYjBna8rl2/1oXPP5DdSC6bhdI59GrttA

Alma Rubinienė

Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“

pavaduotoja ugdymui

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra