Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Birželis
    2021     
 

 

 

DALYVAUJAMASIS BIUDŽETAS

 .

 

 

 

Lietuvių kalbos dienos „Eglutėje“

Jau tradicija tapo darželyje organizuoti Lietuvių kalbos dienų  renginius, skirtus saugoti ir puoselėti tautinį bei kultūrinį tapatumą ir pasididžiavimą savo tėvyne Lietuva, savo gimtąja kalba. Nors šiemet renginiai dėl pandemijos buvo kitokie, tačiau darželio bendruomenė išradingumo, kūrybiškumo nepristigo.

Priešmokyklinių „Bitučių“, „Kiškučių, „Boružėlių“ grupių vaikai dalyvavo protų mūšyje  „Kas ta Lietuva? “ su meškutėmis (mokytojos Jurgita, Vitalija, Regina).  Varžymasis tarp grupių vyko virtualiai. Meškutės Telšutės pakvietė vaikus įveikti jiems paskirtas rungtis, susijusias su gimtąja šalimi Lietuva.  Mažieji dalyviai parodė, kad jie ne tik daug žino apie savo Tėvynę, bet ir geba suprasti, mąstyti, analizuoti, apibendrinti, daryti išvadas bei dirbti komandoje.

Kiekvieną balandžio 2-ąją, per pasakininko Hanso Anderseno gimtadienį, visame pasaulyje švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena, suvienijanti visus pasaulio vaikų literatūros skaitytojus švęsti skaitymo malonumą. „Geniukų“ grupėje visą savaitę  vyko veiklos vaikiškos knygos dienai paminėti. Mokytojos kalbėjo vaikams apie knygų įvairovę pagal formatą, tematiką ir t. t. Vaikai iš namų nešėsi pamėgtas knygas  ir jas pristatė draugams surengtoje parodėlėje. Taip pat „gydė“ senas, suplyšusias knygas ir mokėsi jas prižiūrėti. Mažieji artistai inscenizavo jiems patinkančias pasakas, piešė pasakų herojus. Savaitės kulminacija – lėlių teatro spektaklis ,,Trys paršiukai“.

Lopšelio-darželio Rainių skyriaus vaikai su mokytojomis visą šią savaitę dalyvavo renginyje knygos dienai paminėti „Skaitau kas dieną po knygelę vieną“: vaidino pasakas, kūrė jas, skaitė, fantazavo, žaidė, gamino knygeles ir skirtukus.

Priešmokyklinio ugdymo „Bitučių“ grupės vaikai šią savaitę pasinėrė į pasakų pasaulį: pristatė draugams mėgstamas knygeles, skaitė ir sekė pasakas prieš pietų miegą, vaidino įvairius pasakų personažus su teatrinėmis lėlėmis bei išmėgino šešėlių teatrą. Priešmokyklinės ,,Kiškučių“ grupės vaikai susipažino su H. K. Anderseno biografija, sužinojo, kokias pasakas jis parašė, ir klausėsi pasakų ,,Bjaurusis ančiukas“, ,,Nauji karaliaus drabužiai“, ,,Karalaitė ant žirnio“, jas aptarė bei iliustravo.

Vaikai klausėsi skaitomos poezijos ir patys pabandė kurti ketureilius.  Visiems patiko eiliuota V. V. Landsbergio knygutė ,,Kiaušinių pasakos“. Vaikai  suvaidino dvi pasakėles: ,,Vištytė ir gaidžiukas“ ir ,,Vilkas ir septyni ožiukai“.

„Smalsučių“ grupės vaikai ir mokytojos kvietė visus į pasakų fiestą, skirtą Tarptautinei knygos dienai paminėti: turtino kalbinį žodyną klausydami mokytojų, tėvelių, močiučių, senelių sekamų pasakų, mėgindami savarankiškai kurti trumpus pasakų siužetus, vaidinti. Mažieji smalsučiai išgirdo įdomių pasakėlių ir kartu kūrė „Miego pasakas“, jas užrašė, iliustravo savo piešiniais, sukūrė pasakų stendą. „Žvirbliukų“ grupės mokytojos kvietė tėvelius ir kitus šeimos narius kurti su vaikais namuose pasakų knygeles, jas papuošti piešinėliais. Vaikai džiaugėsi ir didžiavosi savo kūryba, kurią pristatė savo draugams.

Visus Lietuvių kalbos dienų renginius apibendrino virtuali knyga „Lietuva vaikų kūryboje“. Knygos puslapiai pasipuošė vaikų, mokytojų eilėraščiais, dainelėmis, nuostabiais piešiniais ir meniniais darbeliais, skirtais Lietuvos gimtadieniams:  Vasario 16-ajai ir Kovo 11-ajai paminėti. Darželio bendruomenė džiaugiasi, kad suorganizuoti

Lietuvių kalbos dienų renginiai paskatino vaikus pažinti ir atrasti gimtosios kalbos grožį.
Alma Rubinienė, direktoriaus
pavaduotoja ugdymui
Telšių lopšelis-darželis „Eglutė“

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra