Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Liepa
    2022     
 

INFORMACIJA DĖL ŽALIŲJŲ ATLIEKŲ KONTEINERIŲ

Visi norime gyventi švarioje, gražiai atrodančioje bei sveikoje aplinkoje, tačiau ne visi dėl šio, bendro tikslo stengiasi, o kiti net piktavališkai mūsų aplinką gadina, tuo pačiu darydami žalą ir sau. Galime pasidžiaugti, kad Telšių rajonas kasmet gražėja, tačiau vaizdas atliekų surinkimo konteinerių aikštelėse, ypatingai įrengus naujas pusiau požeminių atliekų surinkimo konteinerių aikšteles Telšių mieste, dažnu atveju pribloškia.

Norime informuoti, kad atliekos bet kurioje atliekų surinkimo konteinerių aikštelėje, nepriklausomai nuo to – ji rakinama ar ne, į konteinerius turi būti dedamos tinkamai: jos turi būti išrūšiuotos pagal atliekų rūšį ir pašalinamos į atitinkamus konteinerius, žaliųjų atliekų konteineriai (laivelio formos), kurie nėra rakinami, skirti tik žaliosioms atliekoms, kurios negali būti šalinamos supakuotos, taip pat bet kurios rūšies atliekos negali būti paliekamos šalia konteinerių. Visa informacija apie tai, kur kokios rūšies atliekas galima dėti, yra nurodyta pusiau požeminėse atliekų surinkimo konteinerių aikštelėse pastatytuose stenduose. Dar kartą pabrėžiame, kad žaliųjų atliekų surinkimo konteineriai nėra skirti nei mišrioms komunalinėms, nei didelių gabaritų atliekoms šalinti. Šiandien matome, kad gyventojai vengia didelių gabaritų, elektronikos atliekas, nebenaudojamas padangas šalinti laikantis atliekų tvarkymo reikalavimų, sąmoningai jais atsikrato juos sumesdami į žaliųjų atliekų surinkimo konteinerius (laivelio formos), todėl nuspręsta šiuos konteinerius statyti sezoniškai, t. y. jie bus pastatyti aikštelėse pavasarį nustatytą laiko tarpą ir po to tik rudenį lapų grėbimo metu, kitais metu laikais konteineriai atliekų surinkimo aikštelėse prie daugiabučių namų nebus laikomi.

 

Telšių miestas yra stebimas vaizdo kamerų, kurių šiuo metu yra 41. Didžioji dalis šių kamerų fiksuoja į atliekų surinkimo konteinerių aikšteles. Užfiksavus, kad atliekos yra šalinamos netinkamai ir pažeidus Telšių rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisykles, yra taikoma nuobauda pagal Administracinių nusižengimų kodekso 367 str. 1 d. 2020 metais už šiuos pažeidimus yra nubausti 29 asmenys, 2021 metais – 116 asmenų (didžioji dalis pažeidėjų nustatyta pagal vaizdo stebėjimo kameromis užfiksuotus vaizdus), 2022 metais jau nubausta 14 piliečių. Nuo šių metų pagal ANK 367 str. 1 dalį pažeidėjams galima skirti baudas nuo 30 iki 140 eurų. Nustačius pažeidėją, jis ne tik nubaudžiamas pagal ANK, bet ir privalo susirinkti visas netinkamai pašalintas atliekas bei jas pristatyti į tam skirtas vietas.

Primename, kad šiuo metu Telšių rajone veikia 3 didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės, į kurias nemokamai galima pristatyti įvairių rūšių atliekas:

  1. Šiaulių pl. 17, Gaudikaičių k., Degaičių sen.;
  2. Pavirvyčio k. 1, Tryškių sen;
  3. Ežero g. 13A, Varnių m. 

 Apie atliekų šalinimą į ne joms skirtus konteinerius ar pastebėtus aplinkos teršimo pažeidimus, prašome gyventojų pranešti tel. 8 646 06279, el.p.: [email protected], dėl informacijos atliekų tvarkymo ir šalinimo klausimais, prašome teirautis tel. 8 610 23382, el. p. [email protected]

 

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra