Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Liepa
    2022     
 

INFORMACIJA DĖL SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS TEIKIMO

Informuojame, kad nuo šių metų liepos 1 dienos šeimos, kurios augina priešmokyklinio (0 kl.) ir mokyklinio amžiaus vaikus, jau gali teikti prašymus Telšių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir rūpybos skyriui arba kaimiškoms seniūnijoms pagal gyvenamąją vietą dėl mokinių nemokamo maitinimo mokykloje ir paramos mokinio reikmenims įsigyti. Šiais mokslo metais džiugios naujienos auginantiems vaikus, besimokančius pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar pagal pradinio ugdymo programą pirmoje klasėje. Jiems nemokami pietūs bus skiriami nevertinant pajamų. Dėl šios paramos tėvai (globėjai) jau gali teikti prašymą.

Dėl nemokamų pietų 2-12 klasių mokiniams bei kreipiantis dėl socialinės paramos mokinio reikmenims įsigyti tvarka nesikeičia, vertinamos bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens pajamos.

Kreiptis gali vienas iš mokinio tėvų, globėjų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs ar emancipuotas, mokinys nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų, turintis tėvų sutikimą. Kreipiantis reikia užpildyti prašymą socialinei paramai mokiniams gauti ir pateikti reikalingus dokumentus: pažymas apie pajamas (gautas per 3 praėjusius iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams arba kreipimosi mėnesį) ir, atsižvelgiant į aplinkybes, kitas pažymas, reikalingas socialinei paramai mokiniams gauti. Jei pareiškėjas gauna piniginę socialinę paramą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, vidutinės pajamos vienam asmeniui apskaičiuojamos pagal pajamas, kurios paskutinį kartą nurodytos skiriant piniginę socialinę paramą, įskaitant socialinės pašalpos dydį. Šiuo atveju pareiškėjas užpildo supaprastintos formos prašymą.

Dviem eurais padidinta socialinė parama mokinio reikmenims įsigyti (įskaitant pirkimo pridėtinės vertės mokestį) dėl padidinto bazinės socialinės išmokos dydžio. Šiais mokslo metais skiriama 78,00 Eur vienam mokiniui per kalendorinius metus. Jei mokinys yra patyręs socialinę riziką, mokinio reikmenų rinkiniai kiekvienam mokiniui sudaromi pagal jo individualius poreikius, atsižvelgiant į mokinių skaičių šeimoje ir jų jau turimus mokinio reikmenis. Šią paramą bus  galima teikti pinigine forma, jei atvejo vadybininkas, koordinuojantis atvejo vadybos procesą, o kai atvejo vadyba netaikoma, – socialinis darbuotojas, dirbantis su asmenimis, patiriančiais socialinę riziką, rekomenduos paramą mokinio reikmenims įsigyti teikti pinigine forma.

Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui (toliau – vidutinės pajamos vienam asmeniui) per  mėnesį yra mažesnės nei 183,00 Eur.

Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės nei 244 Eur, atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas, šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus.

Patikrinus bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas ir surašius buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą, mokiniams gali būti skiriami nemokami pietūs ir (ar) parama mokinio reikmenims įsigyti išimties atvejais (ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus, kai mokinys patiria socialinę riziką arba mokinį augina bendrai gyvenantys asmenys, patiriantys socialinę riziką), jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės nei 305 Eur.

Apskaičiuojant vidutinės pajamas vienam asmeniui per mėnesį socialinei paramai mokiniams gauti, padidinta neįskaitytinų darbinių pajamų procentinė dalis nuo 20 iki 40 procentų gaunamo darbo užmokesčio (dirbantiems pareiškėjams). Taip pat nustatyta, kad tiek pat procentų, kaip ir darbinių pajamų, į gaunamas neįskaitoma nedarbo socialinio draudimo išmokos, mokamos pagal Lietuvos Respublikos nedarbo socialinio draudimo įstatymą bei darbo paieškos išmokos, mokamos pagal Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymą. Išmokos vaikams į pajamas neįskaitomos.

Dėl šių pakeitimų teisę į paramą įgis didesnis skaičius mokinių, todėl kviečiame tėvelius teikti prašymus, kad vaikai sulauktų nemokamo maitinimo jau nuo mokslo metų pradžios. Nemokami pietūs skiriami nuo mokslo metų pradžios iki mokslo metų pabaigos. Dėl socialinės paramos mokinio reikmenims įsigyti prašymą reikia pateikti iki 2020 m. spalio 5 d.

Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus informacija

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas: