Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
 

Energetikos ministras lankėsi naujame „E energija“ grupės vėjo jėgainių parke Tryškiuose ir davė simbolinį startą elektros gamybai

Energetikos ministras Dainius Kreivys apsilankė moderniausiame vėjo jėgainių parke Lietuvoje – tai „E energija“ grupės vystomas 68,9 MW galingumo parkas Telšių rajone, Tryškių seniūnijoje. Pernai liepą pradėtame statyti parke žalios elektros gamybą bandomuoju režimu jau pradėjo pirmoji vėjo jėgainė. Pilną galią parkas turėtų pasiekti iki šių metų pabaigos.

Žalią elektros energiją vėjo elektrinių parke iš viso gamins 13 moderniausių ir efektyviausių kompanijos „General Electric“ pagamintų „Cypress“ modelio vėjo jėgainių, kurių bendra instaliuota galia sieks 68,9 MW. Tokio elektros kiekio pakaktų patenkinti Šiaulių miesto dydžio namų ūkių poreikius.

Šio parko vystymas ir statyba gali būti rodomi kaip pagirtinas ir sektinas pavyzdys, kai rajono savivaldybė supranta investicijų į atsinaujinančios energijos gamybos svarbą tiek rajonui, tiek Lietuvai ir bendradarbiauja su investuotojais siekiant nacionalinių tikslų.

„Tai, kad parkas sparčiai kyla ir jau pradeda žalios energijos gamybą yra ypač gera žinia Lietuvai, nes kuo daugiau elektros energijos patys pasigaminsime iš atsinaujinančių šaltinių, tuo labiau priartėsime prie vieno esminių šalies tikslų – energetinės nepriklausomybės. Tai dar aktualiau žvelgiant į šiandienines elektros kainas, kurios keletą pastarųjų savaičių muša rekordus ir rodo vietoje pasigaminamos elektros trūkumą“, – sako „E energija“ grupės generalinis direktorius Gediminas Uloza.

Parke gamybą pradėjus pirmajai vėjo elektrinei, skaičiuojama, kad jos pagamintos elektros kaina yra mažesnė nei 40 eurų už MWh, palyginimui – dabartinė elektros kaina rinkoje viršija 100 eurų už MWh.

„E energija“ grupės vėjo jėgainių parkas Telšių r. yra Lietuvos istorijoje pirmas reikšmingas energetinis objektas, statomas nesinaudojant jokia valstybės parama ar pagalba. Parko statybos finansuojamos privačiomis akcininkų, „E energija“ grupės ir „GE Capital“ lėšoms bei Vokietijos banko „Bayerische Landesbank“ suteikta paskola.

„Žalioji energetika sėkmingai vystoma privačių investuotojų lėšomis ir be valstybės paramos. Tad sparčiai augant vėjo ir saulės elektrinių skaičiui Lietuvoje, valstybės uždavinys – investuoti į tinklo stabilumą ir spartinti sistemos stabilumui užtikrinti reikalingus projektus: energijos akumuliavimo baterijas, modernius hidroakumuliavimo pajėgumus, sinchroninius kompensatorius bei išmaniųjų tinklo valdymo sprendimus“, – vardina energetikos ministras D. Kreivys.

Pasak G. Ulozos, Telšių rajone kylantis vėjo elektrinių parkas žymi virsmą Lietuvos energetikoje: privatūs investuotojai pradeda statyti vėjo jėgainių parkus ir be finansinės valstybės paramos. „Tokiu būdu mes įgyvendiname tiek savo, kaip energetikos sektoriuje veikiančio atsakingo verslo, tikslą – savo veikla daryti įtaką valdant grėsmingai blogėjančią klimato kaitos situaciją, tiek palaikome ir prisidedame prie strateginių šalies tikslų. Jaučiame didelį palaikymą ir skatinimą įgyvendinti kuo daugiau tokių projektų ir iš verslo partnerių, ir „E energija“ įmonių grupės darbuotojų. Tačiau norint, kad tokių projektų atsirastų dar daugiau, labai reikalinga valstybės pagalba plečiant elektros tinklą, saugumui užtikrinti ir stabiliai reguliacinei aplinkai sukurti“, – vardija G. Uloza.

Viešėdamas Telšių r., Energetikos ministras D. Kreivys taip pat lankėsi ir Tryškių miestelyje, kur apžiūrėjo „E energija“ grupės įrengtą pasaulinės energetikos milžinės „General Electric“ serviso centrą. Jame dirbs specialistai ne tik iš Lietuvos, bet ir Europos – jie bent keletą dešimtmečių aptarnaus vėjo elektrinių parką, centro paslaugomis galės naudotis ir kiti regione ateityje iškilsiantys parkai.

Šiuo metu vėjo elektrinių parko statybų aikštelėje dirba daugiau nei pusšimtis darbuotojų iš Lietuvos ir užsienio įmonių.

E energija group informacija

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra