Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gegužė
    2021     
 

 

 

DALYVAUJAMASIS BIUDŽETAS

 .

 

 

 

Dalyvaujamojo biudžeto įveiklinimas informacinių technologijų pagalba

Naujo dalyvaujamojo biudžeto (DB) sudarymo procesas kelia iššūkių – nemažai sprendimų turi būti priimta. Visi dalyvaujamieji biudžetai yra tarpusavyje skirtingi, kiekvienas jų yra pritaikytas atsižvelgiant į vietos įstatymus, politinius tikslus ar gyventojų demografinius aspektus. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad nėra galima vieniems iš kitų pasimokyti.

Beveik visų šiandien vykstančių procesų įgyvendinimas verslo ar viešajame sektoriuje priklauso nuo informacinių technologijų. Dalyvaujamasis biudžetas – ne išimtis. Informacinės technologijos gali padėti sukurti dalyvaujamąją ir interaktyvią patirtį gyventoms bei padidinti jų įsitraukimą.

Projektas „Dalyvaujamojo biudžeto taikymas Baltijos jūros regione", kurį palaiko Rostoko universitetas, atliko informacinių technologijų geriausiai tinkančių palaikyti DB tyrimą. DB ypatybių matricos įrankis bei atitinkami dokumentai buvo pristatyti DB suinteresuotosioms šalims EmPaci projekto internetinėje svetainėje.

Savybių matrica yra virtualus įrankis, kuris analizuoja 50 skirtingų miestų iš viso 47 procesų ir naudingumo kriterijų atžvilgiu. Pagrindinė idėja yra palyginti ir pasimokyti iš skirtingų DB idėjų visame pasaulyje. Tai yra skiriama miestams, kurie šiuo metu planuoja įgyvendinti ar pagerinti DB, atsakyti į šiuos sekančius klausimus:

  • Kuriuose panašiuose miestuose įgyvendinamos analogiški IT sprendimai? Pavyzdžiui, kurie miestai įgyvendina failų įkėlimo savybę?
  • Ko galime pasimokyti iš kiekvieno konkretaus atvejo?
  • Kurios galimybės yra įgyvendintos daugumos atvejų atžvilgiu ir gali būti laikomos naujausiomis technologijomis?
  • Kur galima rasti tokių miestų pagrindinius internetinius puslapius ir jų DB iniciatyvas internete?

Buvo išleisti trys papildantys dokumentai, kurie apibūdino pagrindinius duomenis.

1-ąjį dokumentą sudaro ypatybių matricos vadovas bei jame išsamiai aprašomos filtravimo ir atsisiuntimo galimybės. Tai padeda suprasti, kaip galima pasiekti informaciją, ir, kaip ji yra sudaryta.

2 – asis dokumentas pristato tinkamumo naudoti analizę, pagrįstą ypatybių matrica kaip duomenų baze. Jame pateikiamos pažangiausios dalyvavimo biudžetui skirtų svetainių naudojimo ypatybės, ypatingą dėmesį skiriant e-įtraukties kriterijams siekiant įvertinti tinklalapių prieinamumą regos ar fizinę negalią turinčių piliečių atžvilgiu.

3-asis dokumentas pristato su procesais susijusių IT galimybių DB iniciatyvoms katalogą. Tai leidžia miestams, kurie domisi DB, sužinoti apie galimus DB proceso elementus ir jų svarbą, taip pat leidžia jiems sukurti individualų procesą, atitinkantį jų poreikius.

EmPaci projekto internetinėje svetainėje www.empaci.eu galima rasti daugiau informacijos apie projektą, kuriuo siekiama įtraukti kuo daugiau savivaldybių ir jų gyventojų į DB stiprinant savivaldybių pajėgumus, tarptautinius klasterius ir savivaldybių bei piliečių bendradarbiavimą visame Baltijos jūros regione. DB yra demokratinis sprendimo priėmimo procesas, kuriame, mūsų įsitikinimu, gyventojai dalyvauja rengiant ir priimant savivaldybės ar valstybės biudžetą. Baltijos jūros regione tik kelios savivaldybės reguliariai pritaiko DB. Jeigu norėtumėte prisidėti plėtojant DB iniciatyvą, prašome kreiptis į nacionalinį arba artimiausią EmPaci projekto partnerį. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti adresu www.empaci.eu.

 Kartu mes galime pasiekti daugiau jėgos sprendimų priėmime per vietinio, regioninio ar valstybės lygio viešąsias institucijas!

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra