Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Rugsėjis
    2021     
 

„DALYVAUJAMOJO BIUDŽETO ĮGYVENDINIMAS BALTIJOS ŠALIŲ REGIONE” (EMPACI) PROJEKTAS IŠLEIDO KOMUNIKACIJOS IR SKLAIDOS PLANO (KSP) GAIRES

Kaip procesas, Dalyvaujamasis biudžetas (toliau – DB) ilgas mėnesius trunkantis procesas, kuris reikalauja atsakingo planavimo ir koordinuoto įgyvendinimo. Negana paskirti vieną ar dvi atsakingas šalis, nes efektyvus DB įtraukia skirtingas suinteresuotąsias šalis – savivaldybės darbuotojus, subrangos agentūros, bendruomenių lyderius ir nuomonių formuotojus, partnerius, įvairias piliečių grupės.

Kiekvienai dalyvaujančiai šaliai reikalinga pritaikyti komunikacijos strategiją, įskaitant įvairius komunikacijos ir sklaidos kanalus, įrankius, stilius ir patį turinį.

„Dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimas Baltijos šalių regione” (EmPaci) projektas išleido Komunikacijos ir sklaidos plano (KSP) gaires savivaldybių atstovams ir komunikacijos specialistams, dirbantiems su savivaldybėmis, siekiant padėti parengti išsamų PB procesą. Nors yra aiškus socialinių, ekonominių, demografinių, politinių ir kultūrinių skirtumų tarp savivaldybių supratimas, KSP gairės didina supratimą apie visiems aktualius bendravimo ir sklaidos aspektus - efektyvių PB proceso elementų, taikomų teorinių koncepcijų ir praktinių pavyzdžių supratimą, kurie gali padėti geriau suprasti kylančias rizikas ir galimybes. KSP gairės skaitytojams pristato:

  • pagrindinius komunikacijos ir sklaidos etapus;
  • gyventojų poreikių vertinimą ir suinteresuotųjų šalių analizei skirtus metodus bei įrankius;
  • išskirtiniai aspektai, į kuriuos reikia atsižvelgti užmezgant ryšį su mažiau aktyviomis piliečių grupėmis - jaunimu, pagyvenusiais ir bedarbiais;
  • pricipus formuojant pagrindines žinutes, vaizdinę medžiagą, atsirenkant įrankius bei kanalus, kurie bus naudojami komunikacijai bei sklaidai;
  • pagrindiniai trikdžiai, kurie daro įtaką suplanuotų veiklų įgyvendinimui;
  • įgyvendinamos komunikacijos bei sklaidos koordinavimas, monitoringas bei vertinimas.

Nors minėtosios gairės yra universalios ir gali būti taikomos kuriant ir įgyvendinant unikalias komunikacijos ir sklaidos veiklas, tam tikri „EmPaci“ partnerių patirties pavyzdžiai naudojami siekiant pabrėžti požiūrių įvairovę ir galimus kūrybinius sprendimus, kurių reiktų laikytis. Visi DB komunikacijos bei sklaidos būdai apima partnerystės valdymą. Kiekvienai tikslinei grupei reikalinga skirti ypatingą dėmesį perduodant informaciją apie PB žingsnius ir jo rezultatus, todėl atsakingas dėmesys, kūrybiškumas ir sklandi partnerystė yra raktai, vedantys į PB sėkmę.

Dalyvaujamasis biudžetas yra demokratinio sprendimo priėmimo procesas, kurio metu gyventojai dalyvauja rengiant ir įgyvendinant savivaldybės ar valstybės biudžetą.

In the BSR, only a few municipalities have applied a PB process on a regular basis. If you are interested in getting support to develop your PB, please contact your national or the nearest EmPaci partner.

Baltijos jūros regione tik kelios savivaldybės dalyvaujamąjį biudžetą įgyvendina reguliariai. Jeigu norėtumėte prisidėti plėtojant DB iniciatyvą, prašome kreiptis į nacionalinį arba artimiausią EmPaci projekto partnerį.

Daugiau informacijos apie projektą galima rasti adresu www.empaci.eu. Čia taip pat galite rasti informaciją apie projekte dalyvaujančių nacionalinių partnerių naujausius rezultatus.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra