Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Gegužė
    2022     
 

BUS TĘSIAMAS UBIŠKĖS KAIMO LEVENČIŲ GATVĖS REMONTAS

Telšių rajone yra 1 941 kilometras vietinės reikšmės kelių. Juos prižiūrinti Telšių rajono savivaldybės administracija atlieka vieną iš sudėtingiausių užduočių Lietuvoje, nes šis ilgis kilometrais yra trumpesnis tik už Vilniaus rajono savivaldybės. Telšių rajono savivaldybė neturi finansinės galimybės išasfaltuoti visų kelių vienu metu, tad darbus atlieka dalimis. Viena iš tokių, dalimis tvarkomų – Ubiškės kaimo Levenčių gatvė.

Gatvė tvarkoma dalimis

Levenčių gatvę jungia Dūseikių kaimas su Ubiškės mstl. Gatvės ilgis – apie 2 km. Gatvės asfaltavimo darbai buvo pradėti 2014 metais.

Siekiant tolygiau paskirstyti iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos gaunamas lėšas, gatvės asfaltavimas buvo suskirstytas į etapus, pirmiausia asfaltuojant labiausiai duobėtas atkarpas.

Administracijos direktorius I. Motiejūnas su Tryškių seniūnijos seniūnu A. Jokubauskiu apžiūri Ubiškės miestelio Levenčių gatvę. 

Darbai buvo vykdomi 2014, 2015, 2016 metais. Asfaltavimas atkarpomis prastos būklės gatvėje ne visiškai pasiteisino, nes vairuotojams, važiuojant asfaltuota dalimi, sunku buvo persiorientuoti į duobėtą dalį, o automobiliams stabdant, neremontuotoje dalyje išmušamos dar didesnės duobės. Be to, sunku tinkamai sujungti asfaltuojamas gatvės dalis. Įvertinant tai, 2017 m. buvo priimtas sprendimas pagal turimas lėšas atlikti ištisinį dalies gatvės asfaltavimą – pasirinkta gatvės atkarpa nuo Ubiškės mstl. link Dūseikių. Šioje atkarpoje sąlyginai buvo  mažiau duobių, negu nuo Dūseikių pusės, tačiau šioje atkarpoje yra gyvenamųjų sodybų, mokykla ir veikiantis paukštynas, o atkarpoje nuo Dūseikių pusės nėra nei vienos sodybos.

Vertinama Levenčių gatvės būklė. 

Duobes tvarkys šiemet

Šiandien Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas su Tryškių seniūnijos seniūnu Antanu Jokubauskiu bei Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėju Gintautu Lukausku dar kartą apžiūrėjo ir įvertino Ubiškės miestelio Levenčių gatvės būklę. Dalis gatvės šiuo metu yra sutvarkyta, kitoje dalyje – apstu gilių duobių. Atsižvelgdamas į prastą gatvės dalies būklę, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas inicijavo, kad būtų skiriama lėšų Levenčių gatvėje esančioms duobėms tvarkyti. Tam šiandien pritarė Telšių rajono savivaldybės taryba.

Darbai bus atlikti šiemet iš lėšų, kurių liko Lietuvos automobilių kelių direkcijai atsisakius finansuoti  Eismo organizavimo modeliavimo Telšių mieste paslaugų parengimą.

Sutvarkyta Levenčių gatvės dalis. 

Rajone atliekami įvairūs darbai

Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, Telšių rajono savivaldybė tvarkė ar tebetvarko įvairias Telšių miesto bei likusių dešimties seniūnijų gatves: Telšių miesto Tryškių ir Sukilėlių gatvės, Luokėje – Žemaitės g., Buožėnuose – Mokyklos g. ir kt.

Pagal Telšių rajono savivaldybės 2019 metų vietinės reikšmės kelių (gatvių) priežiūros ir plėtros objektų sąrašą, šiemet rajone atlikta daugybė kitų darbų: Gaudikaičiuose rengiamas apšvietimas, Telšių miesto Birutės g. įrengti du mirksintys šviesoforai prie perėjų, Telšių miesto Tilžės g. bus tiesiamas pėsčiųjų takas,  Rambyno ir Tulpių g. įrengtos lietaus nuotekos, sutvarkyta dalis kelio, vedančio į Šatrijos kalną ir t.t.

Tvarkoma Telšių miesto Tryškių gatvė. 

Ne mažiau darbų, atsižvelgdama į finansines galimybes, Telšių rajono savivaldybė planuoja ir kitiems metams.

„Problemos dėl kelių būklės mums yra žinomos, lankomės Telšių rajono gyvenvietėse, apžiūrime ir vertiname kelių būklę, apie poreikį tvarkyti kelius informuoja ir seniūnai. Kokybiška susisiekimo infrastruktūra ypač svarbi gyventojams, tačiau kelių tvarkymas kainuoja didžiulius pinigus: Lietuvos automobilių kelių direkcija kasmet Telšių rajono keliams tvarkyti skiria apie 2,1-2,4 mln. eurų. Gatvėms remontuoti naudojame ir valstybės, ir savivaldybės biudžėtų lėšas bei ES paramą. Gaunamos lėšos skiriamos visoms vienuolikai seniūnijų, tad poreikis tvarkyti kelius išlieka daug didesniu, nei finansinės galimybės. Dėl šios priežasties rajone vis dar yra remonto ar asfalto laukiančių gatvių. Nepažadu, kad visas gatves sutvarkysime per vienerius metus, tačiau bendru savivaldybės administracijos ir Tarybos darbu pasistengsime, kad būtų kuo daugiau tvarkingų ir saugių kelių,“ – teigia Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas.

 

SKAISTĖ SADONYTĖ

El. p. skaiste.sadonyte@telsiai.lt      
Tel.: (8 444) 22365

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas: