Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Rugsėjis
    2021     
 

Baigti Telšių ješiboto (ješivos) pastato tvarkybos darbai

Telšiuose ilgus amžius gyveno žydų bendruomenė, kurios istoriją mena išlikę kultūros paveldo objektai. Vienas jų – jaunų rabinų iniciatyva įkurta Telšių ješiva (ješibotas), kurios veikimo metu Telšiai buvo žinomi kaip žydų dvasinis centras.
 
Telšių rajono savivaldybei įgyvendinant projektą „Telšių ješiboto pastato išsaugojimas, pritaikant edukacinėms ir kitoms veikloms“ atlikti vertingo Lietuvos nekilnojamojo kultūros paveldo objekto tvarkybos darbai, todėl skubame pranešti džiugią žinią – Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos Ministerijos patvirtino deklaraciją apie statinio statybos darbų užbaigimą. Tai reiškia, kad pastatas pripažintas tinkamu naudoti.Išsaugant ir atskleidžiant Telšių ješiboto vertingąsias savybes, atliekant pastato tvarkybos darbus atkurtas senojo pastato istorinis mūras, šlaitinis stogas, frontonai. Atstatyta pastato istorinė planinė struktūra: pagal kompleksinių tyrimų duomenis atkurti lietvamzdžiai, fasadai, jų architektūros tūrinės detalės-piliastrai, langų apvadai, frizai, karnizai, palangių traukos, įdubos po langais, frontono bokšteliai, dekoratyviniai plytų mūro ir tinko elementai, naudojant tokias pat arba artimas pirminėms (autentiškoms) statybines medžiagas, gaminius ir konstrukcijas bei taikant panašią atlikimo techniką.

Pastato autentišką vaizdą darkantys pokariniai silikatinių plytų priestatai ir antstatai – demontuoti.

Priestate nuo Iždinės g. pusės įrengtas pagrindinis įėjimas, vestibiulis, kabinetinės, techninės patalpos, lankytojų sanitariniai mazgai. Į konferencijoms pritaikytą salę patekimas įrengtas ir iš kiemo – autentiško pagrindinio įėjimo. Joje pastatytos dekoratyvios kolonos, techniniai balkonai su medinių skydų turėklais. Salės lubos suformuotos puslankiu, siekiant sudaryti cilindrinio skliauto įspūdį.
 
Įrengta trinkelių danga, nauji laiptai su degto granito apdaila patekimui į pastatą, nuo Iždinės g. pusės dekoratyvi ažūrinė metalinė tvora su kaltinio metalo elementais bei to paties piešinio dvivėriai įvažiavimo vartai su atskirais varteliais pėstiesiems.

Dabartinei edukacinei, visuomeninei ir kultūrinei paskirčiai pritaikytas pastatas atvers duris visuomenei ir lankytojams artimiausiu metu.
 

 

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra