Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Žemaitės g.14, LT-87133 Telšiai, tel.(8 444)54761,(8 444)22366,el.p.info@telsiai.lt, juridinių asmenų registras, kodas180878299
Renginių kalendorius |
Karantino metu „Tėvų linija“ veikia įprastai – darbo dienomis 11–13 val. ir 17–21 val.
Bandant prisitaikyti prie pasikeitusios kasdienybės, tėvams kyla daugiau įtampos, nerimo ir klausimų nei įprastai. „Tėvų linijoje“ Paramos vaikams centro psichologai teiks nemokamas ir anonimines konsultacijas telefonu kaip įprasta – darbo dienomis 11–13 val. ir 17–21 val.
Paskambinus nemokamu numeriu 8 800 900 12, su profesionaliais psichologais galima pasitarti, kaip kalbėtis su vaikais apie šiandieninę situaciją, kaip paaiškinti, kodėl būtinas karantinas ir svarbu laikytis prevencinių priemonių.
„Rekomenduosime, kaip susitarti dėl naujų taisyklių šeimoje ir brėžti ribas. Atsakysime į klausimus, kylančius dėl vaikų savijautos ir elgesio (nerimo, baimių). Labai kviečiame tėvus paskambinti, jeigu jie patys jaučia nerimą, sunku nusiraminti, kyla didelis pyktis, kuris išliejamas ant vaikų ir kitų šeimos narių. Beje, kaip anksčiau, konsultuojame ir visais vaikų auklėjimo klausimais”, – sako Paramos vaikams centro psichologė, „Tėvų linijos“ vadovė Jūratė Baltuškienė.
„Tėvų linijos“ nemokamas numeris – 8 800 900 12.
Darbo laikas – darbo dienomis 11–13 val. ir 17–21 val.
Konsultuoja Paramos vaikams centro psichologai.
Apie Paramos vaikams centrą
Tai nevyriausybinė organizacija, nuo 1995 m. teikianti psichologinę, socialinę, teisinę pagalbą šeimoms ir vaikams, išgyvenantiems psichologinius sunkumus. Vykdomos programos: „Big Brothers Big Sisters“, „Antras žingsnis“, „Vaikystė be smurto“, „Pozityvi tėvystė“.
Daugiau informacijos:
Vaida Stoškuvienė
Paramos vaikams centro komunikacijos specialistė
Mob. tel. 8 618 84879
El. p. vaida.stoskuviene@pvc.lt
VAIKŲ APSAUGAI SUKURTA PLATFORMA „S.M.A.R.T. TĖVYSTĖ“
„S.M.A.R.T. tėvystė“ yra pirmasis Lietuvos vaikų apsaugai sukurtas praktinis įrankis, skirtas tiek specialistams, tiek plačiajai visuomenei. Ankstyvosios intervencijos ir prevencijos modelio tikslas – atpažinti rizikas vaiko gerovei ir reaguoti teikiant pagalbą anksčiau nei atsiranda problemos.
Socialiniai darbuotojai, švietimo ir sveikatos apsaugos specialistai, policijos pareigūnai šio įrankio pagalba greitai ir nesudėtingai gali identifikuoti vaiko gerovės rizikas ir nedelsiant imtis pagalbos veiksmų.
„S.M.A.R.T. tėvystė“ platforma atvira ir visiems Lietuvos gyventojams: ji padės šeimoms pamatyti ir identifikuoti galimus sunkumus auginant vaikus.
Anketas galima pildyti jau dabar http://www.smarttevyste.lt.
Įrankis parengtas pagal Lietuvos savivaldybių asociacijos įgyvedintą projektą „Vaiko teisių užtikrinimo ir pagalbos vaikui ir jo šeimai stiprinimas Lietuvos savivaldybėse: Ankstyvosios intervencijos modelis“, finansuojamą pagal Norvegijos finansinio mechanizmo programą LT10. Smarttėvyste.lt svetainę sukūrė socialiai atsakinga organizacija „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“, atsiliepdama į Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą kampaniją „Už saugią Lietuvą“.
KOORDINUOTA PAGALBA VAIKAMS IR TĖVAMS
Telšių rajono vaikams nuo gimimo iki 18 metų ir asmenims iki 21 metų, turintiems didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, bei jų tėvams ar globėjams (rūpintojams) reikalinga pagalba nuo šiol bus teikiama koordinuotai, bendradarbiaujant švietimo, socialinės ir sveikatos priežiūros įstaigoms. Tuo rūpinsis Telšių rajono savivaldybės administracijoje tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatore pradėjusi dirbti Roma Mikalčienė.
Toks sprendimas priimtas nuo spalio 2 dienos savivaldybės administracijoje įsteigti tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus pareigybę įgyvendinant Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo pakeitimo įstatymo nuostatas ir šių metų rugpjūčio 28 dieną Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministrų įsakymu patvirtinto Koordinuotai teikiamų švietimo pagalbos, socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų tvarkos aprašo reikalavimus. Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus pareigybė ir funkcijos savivaldybei yra deleguotos valstybės. Ši nauja pareigybė finansuojama iš valstybės biudžeto lėšų. R. Mikalčienė pareigas užėmė perkėlimo tvarka, nuo 1995 metų iki šiol dirbo Telšių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir rūpybos skyriuje.
Pagrindinė koordinatoriaus veikla – rinkti ir analizuoti informaciją, kokios kompleksinės pagalbos reikia savivaldybės teritorijoje gyvenantiems vaikams, taip pat jų tėvams ar globėjams (rūpintojams). Šis specialistas rūpinsis visais reikiamais dokumentais, patvirtinančiais kompleksinės pagalbos poreikį, organizuos ir koordinuos kompleksinę pagalbą, padės suburti įvairių valstybės ir savivaldybės institucijų ir įstaigų (Vaiko gerovės komisijos, vaiko minimalios priežiūros priemones vykdančių asmenų, vaikų socializacijos centrų, policijos, švietimo, socialinių paslaugų, sveikatos priežiūros įstaigų, probacijos tarnybų, nevyriausybinių organizacijų ir kt.) specialistų komandą, teiksiančią švietimo pagalbos, socialinės paramos ir sveikatos priežiūros paslaugas konkrečiam vaikui ir jo tėvams. Koordinatorius taip pat informuos rajono visuomenę apie galimybes šeimoms gauti kompleksinę pagalbą.
Roma Mikalčienė
Telšių rajono savivaldybės administracijos
Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė
Mob. tel. +370 614 91070
KOORDINUOTA PAGALBA VAIKUI IR JO ŠEIMAI
Koordinuotai teikiamų paslaugų teikimo Vaikui ir jo tėvams (globėjams, rūpintojams) poreikis atsiranda, kai pavienės, atskirai teiktos ar teikiamos švietimo pagalbos, socialinės ar sveikatos priežiūros paslaugos yra neveiksmingos, neefektyvios ir neužtikrina Vaiko gerovės.
Kokioms šeimų grupėms teikiama koordinuota pagalba?
Koordinuotos pagalbos vaikui ir jo šeimai skyrimo kriterijai:
Koordinuotai teikiamų paslaugų skyrimo ir teikimo klausimai svarstomi, kai:
Prašymo forma
Roma Mikalčienė
Telšių rajono savivaldybės administracijos
Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė
Mob. tel. +370 614 91070