Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Gruodis
    2020     
 

Pasitinkant rugsėjį – pokalbis su rajono meru P. Kuizinu apie Savivaldybės dėmesį švietimui

Šių metų Telšių rajono savivaldybės biudžete švietimui, kaip ir kasmet, skirtas didžiulis dėmesys: be ugdymo proceso kokybės gerinimo, kiekvienais metais atliekami įvairūs darbai, gerinantys technines ugdymo ir ugdymosi sąlygas.

Apie rajono švietimo įstaigų remontą, žaidimo aikštelių įrengimą bei kitas aktualijas kalbame su ilgamečiu pedagogu, Telšių rajono savivaldybės meru Petru Kuizinu.

Įsteigta nauja grupė Kaunatavoje

Telšių rajono savivaldybė, atsižvelgdama į ikimokyklinio ugdymo vietų poreikį ir tėvų prašymus, kiekvienais metais skiria lėšų naujų ikimokyklinių grupių plėtrai. Pernai Telšių rajone buvo įsteigtos net šešios naujos grupės: „Žemaituke“, „Saulutėje“  bei Žarėnų „Minijos“ pagrindinėje mokykloje. Nuo 2017 metų rugsėjo pirmosios dar buvo atidarytos trys naujos grupės ankstyvojo amžiaus vaikams, taip pat 3 naujai įrengtos priešmokyklinės grupės: dvi – Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijoje ir viena – Buožėnų mokykloje-darželyje. Šiemet atidaroma viena nauja grupė.

„Telšių rajono savivaldybė kuria vis geresnes sąlygas auginti vaikus Telšių rajone – steigiame naujas grupes ir šį procesą organizuojame taip, kad problemų dėl vietų stygiaus nekiltų tiek mieste, tiek kaime ir tėvams nereikėtų kelerius metus laukti eilėje, kol vaikas pateks į darželį.“ – teigia P. Kuizinas, - „Šiuo metu vyksta pasiruošiamieji darbai ir rugsėjį Kaunatavos mokykloje pradės veikti vaikų lopšelio-darželio grupė, kurią lankys keturiolika vaikų. Šioje grupėje mažiesiems mūsų gyventojams ir pedagogams bus sukurtos ne prastesnės nei mieste ugdymo ir ugdymosi sąlygos, be to, skyrėme lėšų mažiesiems piliečiams įrengti žaidimų aikštelę“.

                                                                                                                                    

Lėšos naujiems žaidimų įrenginiams

Lėšų naujai lauko žaidimų įrangai skirta siekiant suteikti vaikams geresnes sąlygas žaisti ir paisant higienos normų. Lopšeliui-darželiui „Berželis“ skirta 6 271 euras, „Eglutei“ – 6 101 euras, „Masčiui“ – 6 200 eurų, „Nykštukui“ – 6 410 eurų, „Saulutei“ – 6 200 eurų, „Žemaitukui“ – 6 310 eurų, „Saulėtėkiui“ – 6 198 eurų. Naujomis žaidimų aikštelėmis džiaugsis ir kaimo vaikai:  Ubiškės mokyklai-darželiui skirta 6 276 eurai, Upynos – 6 185 eurai, Buožėnų – 6 200 eurų, Varnių lopšeliui-darželiui „Raudonkepuraitė“ – 6 200 eurų, Kaunatavos pagrindinei mokyklai – 6 000 eurų ir kt. Kokią žaidimų įrangą pirkti, savarankiškai nusprendė kiekviena švietimo įstaiga, įranga privalėjo atitikti standartus ir būti  įrengta vadovaujantis įvairių normų reikalavimais.

„Vaikus reikia mokyti kurti, bendrauti, padėti vienas kitam, išsakyti savo nuomonę ar diskutuoti. Žaidimai – viena iš formų to pasiekti, tad tikimės, kad naujoji įranga suteiks mažiesiems žemaičiams džiaugsmo ir puikių nerūpestingos vaikystės akimirkų,“ – viliasi rajono meras P. Kuizinas.

 

Švietimo įstaigų remontas

Telšių rajono savivaldybė kiekvienais metais pagal galimybes skiria lėšų ir švietimo įstaigų remontui. Šiemet jau atlikti ar bus vykdomi šie darbai: „Saulėtėkio“ pradinės mokyklos dviejų korpusų pietinių fasadų šiltinimas; „Eglutės“ dalies fasado apšiltinimas; Nevarėnų pagrindinės mokyklos sporto salės grindų remontas, „Džiugo“ gimnazijos stogo dangos remontas ir vidaus apdailos darbai; Luokės V. Kleivos gimnazijos patalpų remontas; Buožėnų mokyklos-darželio langų ir durų keitimas; Eigirdžių pagrindinės mokyklos sporto salės langams bei durims; Dailės mokyklos langams keisti ir kt.

Pasak Telšių rajono savivaldybės mero, švietimo įstaigų misija yra kur kas daugiau, nei žinios: „Darželiai ir mokyklos turi būti antraisiais vaikų ir pedagogų namais, kuriuose kiekvienas bendruomenės narys jaustųsi saugus ir suprastas. Jaukumas būtinas ne tik namuose, tad pagal galimybes kiekvienais metais remontuojame švietimo įstaigas, kad nekiltų diskomforto tiek mokytis, tiek ugdyti. Dėl finansinių galimybių poreikis remontuoti tikrai nėra patenkintas, tik dalis Telšių rajono švietimo įstaigų yra renovuotos, o į kitas dar turime investuoti nemažas lėšas. Tačiau palaipsniui modernizuosime visas rajono švietimo įstaigas.“

Vaikų apsauga keliuose

Kartu su mokslo metų pradžia prasideda ir sudėtingesnis eismas keliuose. „Moksleiviais privalome rūpintis ne tik namuose bei švietimo įstaigose, bet ir gatvėse. Didžiulį darbą atlieka policija, bet vairuodami, vis vien privalome numatyti keletą akimirkų į priekį, nes išsiblaškęs, pavargęs vaikas gali bet kada išeiti į važiuojamąją kelio juostą. Su visa pagarba, nuoširdžiai kreipiuosi į visus prašydamas būti budriems, pilietiškiems vairuotojams“, - į skaitytojus kreipiasi meras P. Kuizinas, informuojantis, kad rugsėjis visoje Lietuvoje skelbiamas saugaus eismo mėnesiu.

Akcijos „Apsaugok mane“ metu šalies vairuotojai skatinami kelyje būti itin atidžiais kelyje ir skirti ypatingą dėmesį jauniausiems eismo dalyviams. „Apsaugok mane“ iniciatorė - bendrovė „Lietuvos draudimas“ dovanoja draudimą visiems moksleiviams – nemokamai apdraudžia asmens draudimu už 5 tūkst. eurų. Moksleivių draudimas nuo nelaimingų atsitikimų keliuose įsigalioja automatiškai visiems Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviams nuo 2018 metų rugsėjo 1 d. 00 val. ir galioja iki 2018 m. rugsėjo mėn. 30 d. 24 val. Telšių rajono savivaldybė, prisidėdama prie šios akcijos, įvairiose vietose esančias pėsčiųjų perėjas pažymėjo ženklu „Apsaugok mane“.

 Gauti nauji autobusai

Artėjantys mokslo metai ypatingi ir tuo, kad Švietimo ir mokslo ministerija Telšių rajonui skyrė net tris naujus mokyklinius autobusus (19 vietų). Didesniam saugumui užtikrinti, autobusuose įrengti ES standartus atitinkantys užvedimą blokuojantys alkotesteriai. Autobusai skiriami Eigirdžių ir Kaunatavos pagrindinėms mokykloms bei „Ateities“ progimnazijai.  Eigirdiškių autobusas jau įteiktas mokyklai, kaunataviškiams bus įteiktas apytiksliai spalio pirmąją, „Ateities“ progimnazijai – lapkričio 28-ąją.

Petras KUIZINAS, Telšių rajono savivaldybės meras, dvi dešimtis metų dirbęs pedagogu:

 

- Mokytojo darbas yra be galo prasmingas ir prestižinis, nors pastebiu, kad patys pedagogai dėl nedidelių atlyginimų nuvertina savo darbo reikšmę. Galėtume ilgai diskutuoti apie šią problemą, tačiau viliuosi, kad jau netrukus sunkus pedagogų darbas bus tinkamai įvertintas ir finansine prasme.

Švietimo ir mokslo ministerija informavo, jog įvedant etatinį mokytojų darbo apmokėjimo modelį, nuo rugsėjo mokytojų atlyginimų fondas pasipildys 17,4 mln. eurų, iki 2020 m. – 95 mln. eurų. Telšių rajono savivaldybė mokytojų atlyginimų fondui turėtų gauti apie 20 proc. daugiau lėšų, kurios mokyklas pasieks spalio mėnesį. Valstybės dotacijos savivaldybėms bus tikslinamos rugsėjo mėnesį, užfiksavus oficialius mokinių registro duomenis, tiksliau paaiškės gaunamų lėšų suma.

Naujais mokslo metais linkiu išsaugoti abipuse pagarba grįsto mokytojo ir mokinio bendravimo. Telydi švietimo bendruomenę tikslai, idėjos ir tikėjimas šviesesne ateitimi.

 

Naujais mokslo metais ugdymo įstaigas lankys 6168 mokiniai/vaikai. Iš jų ikimokyklinio ugdymo įstaigas ir grupes – 1182 vaikai, priešmokyklines grupes – 400 vaikai, 1-12 klases – 4568 mokiniai.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra