Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Gruodis
    2020     
 

Įgyvendinamas projektas „Paslaugų ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Telšių rajono savivaldybėje“

 

Tarp Europos socialinio fondo agentūros ir Telšių rajono savivaldybės administracijos pasirašyta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto Nr. 10.1.3-ESFA-R-920-81-0004 „Paslaugų ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Telšių rajono savivaldybėje“ sutartis.

Poreikis gerinti aptarnavimo kokybę

Telšių rajone, kaip ir visoje šalyje, vienomis iš aktualiausių tapo socialinės problemos, kurias sprendžia ir gyventojams socialines paslaugas rajone teikia ne tik Socialinės paramos ir rūpybos skyrius su jam pavaldžiomis socialinių paslaugų įstaigomis bei jų struktūriniais padaliniais/skyriais, bet ir seniūnijos.

Šiuo metu gyventojai dėl paslaugų, dokumentų tvarkymo ar informacijos gavimo daugeliu atveju kreipiasi į savo gyvenamosios vietos seniūnijas. Tačiau tolimesnės paslaugos organizuojamos necentralizuotai, dėl to pareiškėjams tenka ilgiau laukti rezultato.

Daugėjant aptarnaujamų asmenų skaičiui, siekiant išspręsti šias ir kitas problemas, kilo poreikis tobulinti ir teikiamų paslaugų kokybę. Norint padidinti gyventojų pasitenkinimą Telšių rajono savivaldybės administracijos teikiamomis administracinėmis ir viešosiomis socialinėmis paslaugomis bei asmenų aptarnavimu, įgyvendinamos paslaugų teikimo ir asmenų aptarnavimo kokybei gerinti skirtos priemonės.

Paslaugos seniūnijose – „vieno langelio“ principu

Viena iš priemonių gerinti asmenų aptarnavimo kokybę – įrengti rajono seniūnijų patalpose „vieno langelio“ principu teikiamų paslaugų aptarnavimo vietą.

Pagal projektą „Paslaugų ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Telšių rajono savivaldybėje“, kabinetai aptarnauti klientus „vieno langelio“ principu steigiami visose rajono seniūnijose.

Seniūnijų gyventojams nebereikės vykti į Telšių rajono savivaldybę, visos reikiamos paslaugos bus suteikiamos vienoje vietoje – seniūnijos patalpose: seniūnijos perims teikti tam tikras paslaugas ir paslaugų paketus, kuriuos iki šiol buvo galima susitvarkyti tik Telšių rajono savivaldybėje.

Naujai įrengtuose kabinetuose gyventojų patogumui bus įrengtos vietos užpildyti reikiamas dokumentų formas (tiek popierines, tiek elektronines). Įrengtoje aptarnavimo vietoje seniūnijos darbuotojas visą reikiamą informaciją valdys ir pildys su įdiegta dokumentų valdymo sistema „Kontora“. Naudojant šią programą, informacija ir dokumentai bus pasiekiami Telšių rajono savivaldybės administracijos skyriams, į kuriuos gyventojai turėdavo vykti patys. Be to, informaciją, reikalingą paslaugai suteikti, surinks pati seniūnija, nereikalaudama atnešti vienos ar kitos pažymos iš kitos institucijos.

Diegiamas kokybės vadybos metodas

Įgyvendinant projektą „Paslaugų ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Telšių rajono savivaldybėje“, be „vieno langelio“ aptarnavimo sistemos įvedimo seniūnijose, atliekamos ir kitos veiklos: įdiegiamas ISO kokybės vadybos metodas, rengiami paslaugų teikimo bei asmenų aptarnavimo standartai.

Sertifikavus bei įdiegus savivaldybės Socialinės paramos ir rūpybos skyriui kokybės vadybos sistemą, visos 10 kaimiškųjų seniūnijų ir 4 jai pavaldžios įstaigos kartu su įstaigų 5 struktūriniais padaliniais būtų įpareigotos laikytis bei paslaugas teikti vadovaujantis įdiegtu standartu. Bendras ir visoms vienodai taikomas vadybos pagrindas leis efektyviau planuoti procesus, organizuoti valdymą bei vykdyti kontrolę. Įdiegtas kokybės vadybos standartas konkrečiai apibrėš, kokios paslaugos teikiamos, kokie privalomi žingsniai, kas už tai atsakingas ir koks galutinis rezultatas turi būti pasiektas.

Pagal minėtą projektą taip pat bus rengiama Piliečių chartija, ruošiama ataskaita su teisinio reglamentavimo dokumentacijos analize bei pateiktais siūlymais dėl reglamentavimo korekcijų ir (ar) pakeitimų, stiprinamos teikiamų paslaugų ir aptarnavimo kokybės gerinimui reikalingos darbuotojų kompetencijos.

Bendra projekto „Paslaugų ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Telšių rajono savivaldybėje“ vertė – 238430,03 Eur, iš kurių Europos Sąjungos fondų lėšos sudaro 202665,52 Eur, Telšių rajono savivaldybės biudžeto lėšos – 35764,51 Eur. Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų.

Telšių rajono savivaldybės administracijos informacija

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra