Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282901
Vasaris
    2020     
 

S. Urbonas ir R. Šalaševičiūtė susitiko su Šiaulių valstybinės kolegijos administracija. Telšiuose aukštosios mokyklos padalinys tęs veiklą

Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas kartu su LR Seimo nare Rimante Šalaševičiūte susitiko su Šiaulių valstybinės kolegijos administracija  – minėta aukštoji mokykla perima likviduojamos Žemaitijos kolegijos studentus. Susitikimo metu diskutuota dėl būtinybės išsaugoti aukštosios mokyklos padalinį Žemaitijos sostinėje.

N. Šedžiuvienė, R. Šalaševičiūtė, S. Urbonas, L. Tamutienė, D. Valentienė Šiaulių valstybinėje kolegijoje.

Žemaitijos kolegijos fakultetai veikia Telšiuose, Rietave ir Mažeikiuose. Gilias tradicijas turinčios aukštosios mokyklos neakreditavo Studijų kokybės vertinimo centras.

Žemaitijos kolegijos Rietavo fakultetas prijungiamas prie Klaipėdos valstybinės kolegijos. Telšių ir Mažeikių fakultetų studentus perima Šiaulių valstybinė kolegija.

„Man, kaip vykdomosios valdžios atstovui, rūpi Žemaitijos kolegijoje studijuojančios bendruomenės likimas: gi dalis studentų nėra baigę studijų, žinau, kad nerimas kamuoja ir dėstytojus. Tad į Šiaulių valstybinę kolegiją vykau siekdamas sužinoti atsakymus į kylančius klausimus“, - teigia Saulius Urbonas, Žemaitijos kolegijos Telšių fakultete dėstytoju dirbęs penkerius metus (2006-2011 m.).

Kartu su Sauliumi Urbonu į Šiaulių valstybinę kolegiją vyko ir kraštietė Seimo narė, Sveikatos apsaugos ministrės pareigas užėmusi Rimantė Šalaševičiūtė, besidominti Sveikatos priežiūros fakulteto veikla.

Steigiamas Telšių mokymo centras

Susitikta su Šiaulių valstybinės kolegijos direktore dr. Natalija Šedžiuviene ir jos pavaduotojomis strateginei plėtrai Lina Tamutiene ir akademinei veiklai Danute Valentiene. Tartasi dėl Telšiuose ir Mažeikiuose studijuojančiųjų studijų tęstinumo ir plėtros galimybių.

„Žinios – geros: Telšiuose aukštosios mokyklos padalinys bus išsaugotas, Muziejaus g. esančiose Žemaitijos kolegijoje veiks Šiaulių valstybinės kolegijos Telšių mokymo centras. Dabartiniai Žemaitijos kolegijos studentai nuo kitų mokslo metų taps Šiaulių valstybinės kolegijos studentais ir pabaigs pradėtas studijas. Be to, priėmimas bus vykdomas ne tik į tas studijų programas, kurias vykdė Žemaitijos kolegija, bet ir į kelias, vykdomas Šiaulių valstybinės kolegijos”, – po susitikimo informavo Administracijos direktorius Saulius Urbonas.  

Telšiuose Šiaulių valstybinė kolegija planuoja priimti studentus į šias studijų programas: Finansų, Socialinio darbo, Verslo ekonomikos, Informacinių sistemų technologijų.

Priėmimas į kitas Žemaitijos kolegijos šiuo metu vykdomas studijų programas 2016 m. nebus vykdomas – išanalizavus poreikį, priėmimas gali būti pradedamas tik nuo 2017 m.

Išsaugomos darbo vietos

„Šiaulių valstybinės kolegijos direktorė N. Šedžiuvienė mus informavo, jog šiuo metu studijuojantiems Žemaitijos kolegijos Telšių fakultete, studijas bus galima pabaigti Telšiuose – važinėti į Šiaulius nereikės. Taip pat gera žinia, jog Žemaitijos kolegijos Telšių fakulteto dėstytojai ar dalis jų po kvalifikacijos patikrinimo išsaugos darbo vietas Telšiuose: Šiaulių valstybinė kolegija nežada savo dėstytojų komandiruoti į Telšius vesti paskaitų”, - informuoja Saulius Urbonas.

Šiaulių valstybinė kolegija taip pat žada palikti šias administracinio darbo vietas: vadovo, mokymo paslaugų specialisto, administratoriaus, ūkvedžio–vairuotojo, valytojo.

Bendradarbiavimo svarba

„Telšiuose išsaugomas aukštosios mokyklos padalinys ir tai mums, vykdomajai valdžiai, yra labai svarbu, nes už kiekvienos darbo ir kiekvienos studijų vietos slypi žmogaus ateitis. Pažymėtina ir tai, kad dėl naujų studijų programų, kurias planuojama vykdyti Telšiuose, galime sulaukti daugiau atvykstančiųjų studijuoti į mūsų rajoną”, - sako Administracijos direktorius Saulius Urbonas. Jo teigimu, Šiaulių valstybinės kolegijos administracija maloniai nuteikė savo iniciatyva ir idėjomis: „LR Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė su Šiaulių valstybinės kolegijos administracija tarėsi dėl galimybės pradėti vykdyti gerontologijos studijų programą Telšiuose, taip pat dėl kitų plėtros galimybių. Tikiu, kad su šia aukštąja mokykla ir toliau bendradarbiausime dėl Telšių ir kitų Lietuvos rajonų gyventojų gerovės”.

 

Šiaulių valstybinėje kolegijoje studijuoja per 2 300 studentų, dirba 170 dėstytojų Daugiau apie Šiaulių valstybinės kolegijos vykdomas studijų programas galite sužinoti interneto svetainėje www.svako.lt. Dėl stojimo galite kreiptis į studentų priėmimo specialistą tel. 8 41 52 37 69, el. p. priemimas@svako.lt. Informaciją apie studijų tęstinumą bei galimybę studijuoti Telšiuose, suteikia Žemaitijos kolegijos Telšių fakulteto darbuotojai (Muziejaus g. 29, Telšiai).


Juridinio, personalo ir dokumentų valdymo skyriaus
vyriausioji specialistė Skaistė Sadonytė

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra