Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Liepa
    2020     
 

TREČIADIENĮ PATVIRTINTI NAUJI KARANTINO ŠVELININIMO ETAPAI

Trečiadienį Vyriausybė priėmė naujus sprendimus dėl Lietuvoje naujai įvedamų  karantino švelninimo priemonių. Sprendimai įsigalios per tris etapus: vieni nuo gegužės 14 dienos, sekantys – nuo gegužės 18 dienos, bei gegužės 30dienos. Pateikiame išsamią informaciją apie visus būsimus švelninimus.

Nuo gegužės 14 d.

Parkuose ar kitose viešose vietose leidžiama būriuotis iki 5 asmenų grupėmis. Anksčiau buvo leidžiama būriuotis iki 2 asmenų grupėms.

Kaukes ar kitas veido apsaugos priemones reikės dėvėti turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, renginiuose, ekskursijose, viešojo transporto įlaipinimo vietose, visose viešose uždarose erdvėse.

Kitais atvejais dėvėti kaukes viešose vietose bus tik rekomenduojama.

Leidžiama organizuoti ekskursijas.

Nuo gegužės 18 d.

Vykdant individualias sporto veiklas bei fizinio aktyvumo pratybas, turės būti užtikrintas ne mažesnis kaip 5 kvadratinių metrų plotas vienam asmeniui. Anksčiau reikalauta vienam žmogui suteikti ne mažesnį kaip 10 kvadratinių metrų plotą.

Švelninami reikalavimai ir laisvalaikio užsiėmimams atviroje erdvėje. Jų metu turėtų būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 5 kv. m plotas, tenkantis vienam asmeniui vietoje buvusių 10 kvadratinių metrų, ir ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp asmenų vietoje buvusių 10 metrų.

Leidžiama veikti restoranams, kavinėms, naktiniams klubams bei kitoms pasilinksminimo vietoms viduje. Tačiau jie galės dirbti tik nuo 8 iki 22 valandos.

Leidžiama kazino ir lošimo automatų salonų veikla, ribojant jų darbo laiką nuo 8 iki 22 valandos.

Leidžiama vykdyti visuomenės sveikatos stiprinimo, lėtinių neinfekcinių ligų prevencijos priemones, visuomenės sveikatos saugos kontrolės planinius patikrinimus ir kitas visuomenės sveikatos priemones.

Leidžiama vykdyti ne tik ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, bet ir neformalųjį vaikų švietimą.

Nuo gegužės 30 d.

Sušvelninti reikalavimai renginiams bei susibūrimams nustatant, kad vienam žiūrovui turi tekti 5 kvadratinių metrų plotas. Jau anksčiau nustatyta, kad renginiai atvirose erdvėse leidžiami nuo gegužės 18 dienos, o uždarose – nuo 30 dienos. Tokiuose renginiuose leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 30 žmonių (organizatoriai į šį skaičių nepatenka).

Leidžiama rengti sporto varžybas, nedalyvaujant žiūrovams.

Leidžiama rengti asmenines šventes viešose atvirose ir uždarose erdvėse, jei jose dalyvauja ne daugiau kaip 30 žmonių.

Leidžiama veikti sveikatinimo paslaugų centrams, teikiantiems poilsio paslaugas.

 

 

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra