Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Rugsėjis
    2019     
 

LR Seimo narys

Valentinas Bukauskas

Telšiškė Rūta Norkutė – vėl Nacionalinio diktanto finale

2014 m. raštingiausią lietuvę Rūtą Norkutę sveikina Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Po ilgokos pertraukos Nacionalinio diktanto finale vėl dalyvaus telšiškė ir vėl – Rūta Norkutė, informacinių technologijų specialistė, šiuo metu dirbanti  Vilniuje, amerikiečių įmonėje „Bentley Systems“ programuotoja. Diktanto rašytojų tai nestebintų, juk ji 2014 m. net laimėjo Nacionalinio diktanto finale – tapo raštingiausia lietuve. Tada  specialiai grįžo į Telšius rašyti diktanto.  Bet ... šiemet Rūtos I turo metu Telšių rajono savivaldybės administracijos salėje nė vienas nematė. Didelio čia daikto, kad darbo dieną Rūta negalėjo parlėkti iš Vilniaus  į Telšius rašyti diktanto, kaip buvo įprasta daug metų, kai Nacionalinis diktantas būdavo rašomas šeštadieniais. Diktantą galima rašyti bet kur. Rūta jį rašė Vilniuje, tačiau užsiregistravo kaip telšiškė. Taip ji prisistato visur, kur bedalyvautų: ir Nacionalinio diktanto konkurse, ir „Auksiniame prote“, ir Konstitucijos egzamine, ir esė konkursuose... Juk ir gyvenant Vilniuje galima likti telšiške. Ir gėdos Telšiams tikrai nepadaro: Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su pergale ją sveikino dusyk: po jau minėtos pergalės 2014 m. Nacionalinio diktanto finale ir 2016 m., kai Konstitucijos egzamine laimėjo II vietą. Prieš dvejus metus Rūta puikiai pasirodė ir LRT laidoje „Auksinis protas“, tapusi pirmų dviejų etapų nugalėtoja. Telšiškė informacinių technologijų specialistė ne tik rašo diktantus, bet ir pati kuria tekstus.  2015 m. jos esė „Žibančios akys“ (perskaityti galite čia: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2016-09-17-zibancios-akys/148933, esė „Laipteliai“ čia: http://8diena.lt/2017/03/05/ruta-norkute-laipteliai/) laimėjo I vietą Gendručio Morkūno vardo pirmosios esė konkurse.

            Rūta Nacionalinio diktanto dalyviams ir visiems telšiškiams siunčia linkėjimų:

„Kai diktantas vykdavo šeštadieniais, visuomet grįždavau jo rašyti į Telšius, o dabar jau antrus metus rašiau Vilniaus miesto savivaldybėje. Ant diktanto lapo Telšius užrašiau nė nesusimąsčiusi, nes tiesiog negali būti kitaip – buvau, esu ir būsiu telšiškė. Visiems aplinkiniams kartoju: Telšiai yra pats gražiausias miestas, kuriame gyvena patys nuostabiausi žmonės! Kaskart sugrįžus žemaičių kalba glosto širdį, gera, kad galiu žemaitiškai kalbėti tiek šeimoje, tiek gatvėje, parduotuvėje ar banke. Tikiu, kad vieną dieną grįšiu gyventi į Telšius.

Nacionalinis diktantas, kaip kasmet kartoja organizatoriai, nėra egzaminas. Tai – lietuvių kalbos šventė, savo žinių pasitikrinimas. Man jis padeda išlaikyti raštingumą šiame technologijų amžiuje. Bijoti klaidų nereikia – kiekviena klaida išmoko ko nors naujo. Galbūt kitąmet susitiksime Nacionalinio diktanto renginyje Telšiuose – aš pažadu sugrįžti.“

O mes, telšiškiai, linkime Rūtai sėkmės ne tik šiųmečio Nacionalinio diktanto finale, bet ir visur, kur bedalyvautų. Ačiū Tau, Rūta, kad buvai, esi ir pasižadi likti telšiškė.

 

Kalbos tvarkytoja  Birutė Žulkutė

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra