Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Lapkritis
    2020     
 

Pokalbis su Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotoja Edita Kuliešiene apie 2019 metais pateiktų projektų paraiškas

Prieš keliolika metų Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, paramą įsisavinę rajonai tapo patrauklesni vietos gyventojams ir svečiams iš užsienio. Vienu iš labiausiai linksniuojamų Lietuvoje tapo mūsų rajonas: Telšių rajono savivaldybė iš Europos Sąjungos ir kitų fondų lėšų tvarko miesto ir rajono viešąsias erdves, pastatus, įgyvendina įvairius žmonių gyvenimo kokybę gerinančius projektus.

2019-aisiais Telšių rajono savivaldybės administracija įgyvendino šešis ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamus projektus, pateikė keturių ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamų projektų paraiškas. Taip pat parengti trys investiciniai projektai.

Apie pernai pateiktų projektų paraiškas kalbame su Telšių rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotoja, atliekančia vedėjo funkcijas, Edita Kuliešiene.  

2019 metais Telšių rajono savivaldybės administracija pateikė 4 projektų, finansuojamų ES struktūrinių fondų lėšomis, paraiškas. Kokie tai projektai?

Pirmoji paraiška – „Dalies Žarėnų „Minijos“ pagrindinės mokyklos ūkinio pastato rekonstrukcija, įrengiant priešgaisrinės tarnybos patalpas taip pritaikant bendruomenės poreikiams“.

Antroji paraiška, kuri šiuo metu dar vertinama – „Institucinės globos pertvarka Telšių rajone“.

Kitas, šiuo metu dar vertinamas projektinis pasiūlymas – „Teritorijos tarp Karaliaus Mindaugo gatvės ir geležinkelio Šiauliai - Klaipėda, Telšių mieste, pramoninės ir komercinės zonos modernizavimas, kuriant naujus ir papildomus ekonominės veiklos centrus“.

Taip pat Telšių rajono savivaldybės administracija pateikė projektinį pasiūlymą „Švietimo paslaugų kokybės gerinimas Telšių rajono savivaldybėje“.

Papasakokite apie pirmąją Jūsų paminėtą paraišką. Kokie svarbiausi darbai bus atlikti įgyvendinant projektą Žarėnų „Minijos“ pagrindinėje mokykloje?

Projektas šiuo metu jau įgyvendinamas, pasirašyta finansavimo sutartis. Projekto įgyvendinimo metu planuojama rekonstruoti dalį šalia Žarėnų „Minijos“ pagrindinės mokyklos esančio ūkinio pastato: prie jo bus pastatytas ir priešgaisrinės tarnybos veiklai pritaikytas priestatas.

Vykdant rekonstrukciją, bus įrengti gręžtiniai pamatai, karkasinės sienos su apšiltinimu, vėjo, garso izoliacija bei metalinių fasado plokščių aptaisymu.

Taip pat bus įrengtas stogas, sustatyti langai ir durys, įstatyti vartai su plieninėmis staktomis, atlikti vidaus apdailos darbai, įrengtos šildymo bei vėdinimo sistemos, vandentiekis, kanalizacija, sanitariniai mazgai, atlikti elektros montavimo darbai. Projektas bus įgyvendintas iki 2022 metų.

Šiuo metu vertinama dar viena Telšių rajono savivaldybės administracijos pateikta paraiška, artimiausiu metu bus pasirašoma finansavimo sutartis dėl projekto „Institucinės globos pertvarka Telšių rajone“. Kas bus atliekama įgyvendinant šį projektą?

Šiuo projektu siekiama padidinti bendruomenėje teikiamų socialinių paslaugų dalį, pereinant nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų, išplėtojant bendruomeninių vaikų globos namų tinklą (toliau - BVGN) ir sudaryti sąlygas padidinti Varnių vaikų dienos centro "Valančiaus pastogėje" nuolatinių lankytojų skaičių.

Įgyvendinant projektą, planuojama atlikti Varnių vaikų dienos centro „Valančiaus pastogėje" patalpų remontą, aprūpinant patalpas reikalingais baldais bei įranga. Taip pat numatyta įsigyti ir įsigyti du nekilnojamo turto objektus BVGN veiklai vykdyti – Telšiuose ar priemiestinėse apylinkėse bei Varnių mieste.

Taip pat projekto lėšomis planuojamas įsigytų patalpų remontas, baldų įsigijimas bei vieno objekto pritaikymas neįgaliesiems. Numatoma, kad į įsigytus objektus bus įkelta po 8 vaikus, o suremontuotame Varnių vaikų dienos centre vaikų skaičius padidėtų iki 40.

Šiuo metu taip pat vertinamas dar vienas projektinis pasiūlymas – „Teritorijos tarp Karaliaus Mindaugo gatvės ir geležinkelio Šiauliai - Klaipėda, Telšių mieste, pramoninės ir komercinės zonos modernizavimas, kuriant naujus ir papildomus ekonominės veiklos centrus“. Papasakokite apie šį projektą.

Minėtos teritorijos plote yra įregistruoti šie žemės sklypai: Žemaitės g. 63 (plotas –1,1871 ha, valstybinės žemės plotas komercinės paskirties objektų teritorija); Jono Semaškos g. 1 (plotas – 1,8233 ha, valstybinės žemės plotas komercinės paskirties objektų teritorija; Žemaitės g. 36 (plotas – 1,2911 ha, valstybinės žemės plotas pramonės ir sandėliavimo objektų teritorija; Žemaitės g. 67 (plotas – 3,3747 ha, valstybinės žemės plotas pramonės ir sandėliavimo objektų teritorija.

Komercinės paskirties teritorijose bus vykdomos komercinės veiklos, o pramoninės ir sandėliavimo teritorijose – pramoninės veiklos. Į teritorijas bus pritrauktos privačios investicijos.

Įgyvendinus projektą, teritorijoje būtų įrengti nauji inžineriniai tinklai (vandentiekio, buitinių nuotekų, dujotiekio tinklai), pagerinta teritorijos infrastruktūra tenkintų bendrus investuotojų poreikius ir tai prisidėtų prie naujų darbo vietų sukūrimo.

Švietimas – prioritetinė valstybės sritis, kurioje pokyčių reikalauja besikeičiantys visuomenės poreikiai, pakitusios nuostatos politikoje, ekonomikoje, socialinėje, kultūrinėje srityse. Ateities švietimas arba švietimo ateitis priklauso nuo mūsų valstybės krypties, nuo savivaldybės indėlio. Telšių rajono savivaldybės administracija yra pateikusi projektinį pasiūlymą „Švietimo paslaugų kokybės gerinimas Telšių rajono savivaldybėje“. Kokios veiklos numatytos šiame projekte?

Siekiant didinti vaikų priėmimo į švietimo įstaigas proceso efektyvumą bei supaprastinant prašymų teikimą ir informacijos gavimą gyventojams, projekto metu numatoma atlikti priėmimo į švietimo įstaigas proceso analizę ir parengtas patobulintų procesų modelį.

Taip pat numatyta sukurti ir įdiegti centralizuotą vaikų priėmimo į švietimo įstaigas informacinę sistemą. Įdiegus šią sistemą ir sukūrus numatytas integracijas su valstybės registrais ir sistemomis, Savivaldybė ir jai pavaldžios švietimo įstaigos galės pačios atlikti dalį darbų, kuriuos šiuo metu turi atlikti gyventojai (pvz.: pasiekti/gauti duomenis, dokumentus ar pažymas tiesiogiai iš šios informacijos, dokumentų ar duomenų turėtojų).

Taip pat būtų sudaryta galimybė prie centralizuotos vaikų priėmimo į švietimo įstaigas informacinės sistemos jungtis 26 švietimo įstaigų darbuotojams, taip užtikrinant efektyvų apsikeitimą dokumentais, galimybę registruoti prašymus, sudaryti eiles ir generuoti ataskaitoms.

Įgyvendinant šį projektą, taip pat būtų sukurta integracinė sąsaja su šiais valstybės registrais ir sistemomis: mokinių registru, gyventojų registru; adresų registru; neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba, valstybės informacinių išteklių sąveikumo platforma.

Nurodytų integracijų sukūrimas sudarys sąlygas Savivaldybės švietimo įstaigoms gauti informaciją apie šeimos sudėties, gyvenamos vietos ir kitus pasikeitimus, galinčius įtakoti mokymosi proceso organizavimą. Dėl integracinių sąsajų su valstybės registrais ir sistemomis, reikiama informacija iš nacionalinių registrų būtų gaunama tiesiogiai, todėl pagerėtų asmenų aptarnavimas, teikiama paslauga piliečiams taptų patogesnė.

2019 metais Telšių rajono savivaldybės administracija pasirašė finansavimo sutartį dėl Telšių ješiboto rekonstrukcijos. Kokie darbai numatyti tvarkant Telšių ješiboto pastatą, kuriame veikė visame pasaulyje garsi rabinų ir žemesnių žydų dvasininkų mokykla, kurioje tobulinosi praktikuojantys rabinai iš Anglijos, JAV, Urugvajaus, Pietų Afrikos, Vengrijos ir kitų šalių?

Telšių ješibote šiuo metu jau vyksta darbai, vidaus patalpos bus įrengtos ir pritaikytos edukacinei, kultūrinei ir visuomeninei veiklai, išsaugant vertingąsias savybes. Bus klojama trinkelių danga, įrengiami nauji laiptai su degto granito apdaila. Rangovas vykdo tvarkybos ir tvarkomuosius darbus: numatyta atkurti senojo pastato istorinį mūrą, šlaitinį stogą, atstatyti pastato istorinę planinę struktūrą, t.y. reglamentuota nauja statyba pagal kompleksinių tyrimų duomenis, tiksliai atstatant buvusius statinio elementus – stogą, lietvamzdžius, fasadus, jų architektūros tūrines detales-piliastrus langų apvadus, frizus, karnizus, palangių traukas, įdubas po langais, frontono bokštelius ir kitus dekoratyvinius plytų mūro ir tinko elementus. Atliekant darbus, bus naudojamos tokios pačios arba artimos autentikai statybinės medžiagos, gaminiai ir konstrukcijos, taip pat bus taikoma panaši atlikimo technika. Pastato autentišką vaizdą darkantys pokariniai silikatinių plytų priestatai, antstatai bus demontuojami.

Šiuo projektu siekiame išsaugoti ir atskleisti Telšių ješiboto vertingąsias savybes, siekiant pritaikyti kultūros paveldo objektą kultūrinėms bei kitoms reikmėms, užtikrinti objekto prieinamumą visuomenei ir lankytojams. Turėsime dar vieną traukos vietą mūsų rajone.

Dėkojame už pokalbį.

Strateginio planavimo ir investicijų skyrius yra vienas iš Telšių rajono savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių, kurio paskirtis – inicijuoja ir koordinuoja investicinių projektų, Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir kitų šaltinių lėšomis finansuojamų projektų paraiškų rengimą, dalyvauja kuriant, atnaujinat ir įgyvendinat regioninius, nacionalinius plėtros planus, strategijas, atlieka kitas funkcijas.

SKAISTĖ SADONYTĖ

El. p. skaiste.sadonyte@telsiai.lt      
Tel.: (8 444) 22365

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra