Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Lapkritis
    2020     
 

Vyriausybei pratęsus karantiną iki gegužės 31 dienos, numatyti nauji jo švelninimai

Trečiadienio Vyriausybės posėdyje priimti nauji su karantinu susiję sprendimai. Karantinas Lietuvoje pratęstas iki gegužės 31 dienos. Nuo kitos savaitės lietuviai be suvaržymų galės keliauti į Latviją ir Estiją.

Nuo gegužės 7 dienos:

• Veido apsaugos priemonių nereikia dėvėti maudantis vandens telkiniuose arba pramogaujant ant vandens.
• Leidžiama sportiniais, pramoginiais ar kitokiais laivais bei vandens transporto priemonėmis gabenti daugiau nei 2 žmones, užtikrinant ne mažesnį kaip 1 metro atstumą tarp jų.

Nuo gegužės 11 dienos:

• Leidžiama vykdyti visų transporto priemonių valdymo įgūdžių ir gebėjimų teorinius mokymus bei egzaminus, jei naudojamos apsaugos priemonės ir laikomasi saugumo reikalavimų.
• Leidžiama vykdyti užsienio kalbos mokėjimo vertinimo egzaminus, jei asmuo stoja į užsienio aukštąsias mokyklas. Egzamine negali dalyvauti daugiau kaip 10 asmenų, vienam žmogui tenka 10 kvadratinių metrų plotas, o atstumas tarp žmonių ne mažesnis nei 2 metrai.

Nuo gegužės 18 dienos:

• Leisti atsidaryti vaikų darželiams – atnaujinamas ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas.
• Odontologijos kabinetai galės atnaujinti paslaugų teikimą. Tačiau iki tol jie privalės parengti planą, kaip saugiai etapais bus atnaujinamas paslaugų teikimas ir jį pateikti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui.
• Leisti teikti visas grožio paslaugas, bet ribojant klientų srautą, kad vienam klientui tektų ne mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų plotas.
• Darbuotojai galės pamažu grįžti į biurus. Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės įmonėse darbą organizuoti ir klientus aptarnauti užtikrinant higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmens apsaugos priemonėmis sąlygas arba nuotoliniu būdu. Anksčiau reikalauta dirbti iš namų, nebent nėra kitos išeities.
• Nutarta leisti atsidaryti sporto klubams. Ankstesnių draudimų nutarta nebetaikyti individualioms sporto veikloms, fizinio aktyvumo pratyboms, kai jas veda treneris, ir kai jose dalyvauja ne daugiau kaip 6 asmenys, išskyrus artimus giminaičius. Vienam žmogui turi būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų plotas, o tarp žmonių privalo būti ne mažesnis kaip 10 metrų atstumas.
• Atnaujinamas ligonių lankymas, bet tik – su gydytojo leidimu.
• Leisti renginius po atviru dangumi, jei juose dalyvauja ne daugiau kaip 30 žmonių. Vienam asmeniui turi būti užtikrinamas 10 kvadratinių metrų plotas, turi būti išlaikytas 2 metrų atstumas tarp asmenų.
• Leidžiama veikla vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose. Naikinamas įpareigojimas savivaldybėms užtikrinti vaikų, senukų ir neįgaliųjų priežiūrą.

Nuo gegužės 30 dienos:

• Leisti renginius ir uždarose erdvėse, kai renginyje dalyvauja ne daugiau nei 30 dalyvių. Vienam asmeniui turi būti užtikrinamas 10 kvadratinių metrų plotas, turi būti išlaikytas 2 metrų atstumas tarp asmenų.

Plačiau apie priimtus naujausius karantino švelninimo sprendimus: https://bit.ly/2SFQSTu

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra