Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Rugsėjis
    2020     
 

VIEŠOSIOS TVARKOS UŽTIKRINIMO SKYRIUS PADEDA UŽTIKRINTI GYVENTOJŲ SAUGUMĄ

Saviizoliacija, išvengiant kontakto su kitais žmonėmis, yra pati svarbiausia priemonė, leidžianti apsisaugoti nuo viruso plitimo grėsmės. Iš užsienio valstybių grįžę asmenys ar turėję sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso atveju privalo dvi savaites likti namuose, vengti socialinių kontaktų ir stebėti savo sveikatą. Telšių rajono savivaldybė kiekvieną dieną sulaukia pranešimų apie saviizoliacijos nesilaikančius asmenis: pilietiški Telšių rajono gyventojai praneša apie iš užsienio grįžusį ir viešose erdvėse besilankantį kaimyną, bendradarbį ar jo šeimos asmenis. Į pranešimus reaguoja Viešosios tvarkos užtikrinimo skyriaus darbuotojai.Su galimais pažeidėjais pirmiausia bendraujama nuotoliniu būdu – telefonu. Nepavykus susisiekti ar asmeniui nepaisant įspėjimų, Viešosios tvarkos užtikrinimo skyriaus darbuotojai vyksta drausminti asmenų į jų gyvenamąsias teritorijas.

Vienas iš pavyzdžių: pranešimas apie Dūseikių kaimo gyventoją bei du Rainių kaimo gyventojus grįžusius iš Vokietijos ir nesilaikančius saviizoliacijos. Viešosios tvarkos užtikrinimo skyriaus specialistai nuvyko į asmenų gyvenamąsias vietas ir įspėjo apie gresiančią atsakomybę: asmenys, nesilaikantys saviizoliacijos reikalavimų, atsisakantys tirtis, gali būti baudžiami pagal Administracinių nusižengimų kodekso 45 str. (skiriama bauda nuo 300 iki 560 eurų).

Atsakomybė už saviizoliacijos pažeidimus

Už pažeidimus, sukeliančius pasekmes kitų asmenų sveikatai, numatyta baudžiamoji atsakomybė  pagal Baudžiamojo kodekso 277 straipsnį: asmuo gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Viešosios tvarkos užtikrinimo skyriaus specialistai, bendradarbiaudami su seniūnijų darbuotojais, šią savaitę įspėjo ir apie galimas pasekmes priminė 34 asmenims. Dauguma saviizoliacijos nesilaikančių Telšių rajono gyventojų įspėti  telefonu – jie geranoriškai reagavo į pastabas ir pažadėjo nebepažeisti karantino sąlygų.

Dėl trijų asmenų, kurie piktybiškai pažeidinėjo saviizoliacijos sąlygas ir po pakartotinio įspėjimo, informacija buvo perduota Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams.

Saviizoliacijai – 14 dienų

Primename gyventojams, kad 14-os dienų laikotarpis nustatytas atsižvelgus, jog per tokį laiką nuo infekcinės ligos sukėlėjo patekimo į organizmą pradžios pasireiškia arba nepasireiškia simptomai, būdingi koronavirusinei infekcijai, t. y. karščiavimas, dusulys, kvėpavimo sutrikimai, kosulys ir kita. Svarbu, kad per šias 14-lika dienų asmenys liktų namuose, nesilankytų jokiose viešose vietose, nesilankytų masinio susibūrimo vietose ir kita. Be to, visas dvi savaites primygtinai rekomenduojama nepriimti svečių namuose, o su drauge gyvenančiais artimaisiais stengtis išlaikyti saugų atstumą (bent iki 2 metrų).

Grįžusiam iš užsienio ar turėjusiajam sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu ligos atveju kasdien būtina matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą. Jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą. 

Tikrintos prekybos vietos

Viešosios tvarkos užtikrinimo skyriaus darbuotojai šią savaitę taip pat tikrino, kaip prekybininkai laikosi draudimų: šiuo metu draudžiama parduotuvių, prekybos ir (arba) pramogų centrų, išskyrus maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimą, veikla, taip pat turgaviečių, išskyrus maisto, veikla. Šis draudimas netaikomas internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose, laikantis higienos reikalavimų.

Pirmąją karantino dieną nustatytos 5 prekybos vietos, kurių atstovai nežinojo apie įvestą draudimą prekiauti. Po įspėjimo veikla buvo sustabdyta.

Tikrinti vairuotojai

 Viešosios tvarkos užtikrinimo skyriaus specialistai patikrino, kaip saugumo reikalavimų laikosi taksi vairuotojai bei pavėžėjimo paslaugas teikiantys asmenys (9 automobiliuose). Visi patikrinti asmenys turėjo dezinfekcinio skysčio bei kitų saugumo priemonių, buvo susipažinę su karantino reikalavimais. Patikrinimai taip pat buvo atlikti autobusuose, pažeidimų nenustatyta.

Vienas iš gyvenimo kokybės rodiklių – saugumas, kuriuo rūpinasi ir Telšių rajono savivaldybės administracija.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra