Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Lapkritis
    2019     
 

LR Seimo narys

Valentinas Bukauskas

Vasario 16-ąją prasideda Lietuvių kalbos dienos

Antri metai iš eilės laikotarpis tarp dviejų labai svarbių mūsų valstybinių švenčių – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos vasario 16-ąją ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos kovo 11-ąją – paskelbtas Lietuvių kalbos dienomis. Jų tikslas – didinti kalbos prestižą, stiprinti jos mokymosi motyvaciją.

Valstybinė kalbos inspekcija, prisidėdama prie iniciatyvos, siūlo savivaldybių bibliotekoms, muziejams, kultūros, švietimo ir kitoms įstaigoms minėtu laikotarpiu organizuoti renginius, skirtus lietuvių kalbai ir jos sklaidai, lietuvių kalbą ir kultūrą puoselėjusioms asmenybėms pristatyti, archyvinei medžiagai, susijusiai su minėtomis temomis, publikuoti. Pernai Telšių rajonas buvo vienas aktyviausių šių dienų dalyvių Lietuvoje. Šiemet dar daugiau mūsų rajono įstaigų panoro dalyvauti savotiškame kalbos dienų maratone. Ypač daug renginių vyks Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje ir 26 jos filialuose: visose bibliotekose parodos, skirtos Šatrijos Raganos 140-osioms gimimo metinėms, Bernardo Brazdžionio 110-osioms gimimo metinėms, daugybė kitų renginių. Šių metų Lietuvių kalbos dienas Telšių rajone galima būtų pavadinti ir skirtomis Šatrijos Raganos jubiliejui: be bibliotekose vyksiančių renginių, Telšių rajono savivaldybės administracija kovo 8 d. organizuoja rašytojos kūrybai skiriamą skaitymo maratoną. Tą pačią – rašytojos gimtadienio dieną, kovo 8-ąją, simboliškai tarsi susijungs du rajonai, kurių istorijoje, kultūroje rašytoja paliko ryškų pėdsaką: Židikų M. Pečkauskaitės gimnazijoje vyks Telšių Žemaitės dramos teatro diena – Vaikų ir jaunimo studija „Savi“ parodys teatrinę miniatiūrą „Veidas, atkreiptas į saulę“, skirtą Šatrijos Raganos jubiliejui (režisierė Laimutė Pocevičienė).  Kaip ir reikėjo tikėtis, Lietuvių kalbos dienose labai aktyviai dalyvaus mokyklos ir net ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Ypač daug renginių vyks Telšių „Ateities“ progimnazijoje, Luokės Vytauto Kleivos gimnazijoje, Nevarėnų, Kaunatavos, Eigirdžių pagrindinėse mokyklose,  Rainių mokykloje-darželyje, lopšelyje-darželyje „Saulutė“. Tikėtasi aktyvesnio kultūros centrų dalyvavimo, tikriausiai beveik visuose ir vyks valstybei bei kalbai skirti renginiai, tačiau apie juos informaciją pateikė tik Nevarėnų ir Varnių kultūros centrai. Džiugu, kad sulaukta ir netikėtų iniciatyvų: Vokiečių kalbos ir kultūros draugų klubas kartu su Vincento Borisevičiaus gimnazija vykdys projektą, kuriame netiesiogiai dalyvaus ir Austrijos Zalcburgo žemės katechetinis centras.

Lietuvių kalbos dienos bus organizuojamos kasmet, tad verta jau dabar pradėti sukti galvas, kaip jose dalyvausime kitąmet, kokius Lietuvos ir ypač mūsų krašto šviesuolius prisiminsime. Tikimės, kad neabejingos valstybinei kalbai bus ir privačios įmonės bei organizacijos, gal bent viena jų savo viešojoje reklamoje atsisakys visai nereikalingų žodžių ne valstybine kalba. Juk, kaip pernai Lietuvių kalbos dienų baigiamajame renginyje sakė Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė, „verslus žmogus suvokia, kad jei Lapė bus apsukri, jai visai nebūtina virsti Foxu“.

Daugiau informacijos apie Lietuvių kalbos dienas Lietuvoje galite rasti http://www.vlkk.lt/veikla/lietuviu-kalbos-dienos. Telšių rajono savivaldybės Lietuvių kalbos dienų planas skelbiamas tinklalapyje www.telsiai.lt  čia.

   

Kalbos tvarkytoja Birutė Žulkutė

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra