Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
 

Tryškių seniūnijai – rekordinio dydžio investicija ir finansinė parama bendruomenės poreikiams

Privatus investuotojas – UAB „L-VĖJAS“ Tryškių seniūnijoje planuoja investuoti daugiau nei 70 milijonų eurų. Tai butų didžiausia visų laikų investicija Tryškiuose ir viena iš didžiausių visame Telšių rajone.

Bendrovės plėtros naudą tiesiogiai pajus  Tryškių seniūnijos gyventojai: šiandien tarp UAB „L-VĖJAS“ ir Telšių rajono savivaldybės administracijos pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas ir paramos sutartis – bendrovė vien šiais metais įsipareigoja suteikti 19 500 eurų paramą Tryškių seniūnijos bendruomenei.  

Investuotojas teikia finansinę paramą seniūnijos gyventojams

Šiandien Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, administracijos direktorius Imantas Motiejūnas ir Tryškių seniūnijos seniūnas Antanas Jokubauskis posėdžiavo su UAB „L-VĖJAS“ direktoriumi Aleksu Jautakiu ir UAB „E energija“ administracijos direktore Raminta Barauskiene.

Planuojama, kad Tryškių seniūnijoje veiks didžiausias Lietuvoje vėjo jėgainių parkas – į jį planuojama investuoti 70 milijonų eurų. Pažymėtina, kad ši investicija suteiks pridėtinę vertę visiems Tryškių seniūnijos gyventojams – pasitarime pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas ir finansavimo sutartis, kuria UAB „L-VĖJAS“ įsipareigojo finansiškai remti Tryškių seniūnijos bendruomenę.

Bendradarbiavimo memorandume numatyta, kad Telšių rajono savivaldybės administracija ir UAB „L-VĖJAS“ bendradarbiaus siekiant išvystyti ir eksploatuoti 70MW vėjo elektrinių parką Tryškių apylinkėse, o vėjo elektrinių parko vystytojas teiks finansinę paramą Tryškių seniūnijos bendruomenės poreikiams. Tarp minėtos bendrovės ir Telšių rajono savivaldybės administracijos kiekvienais metais bus pasirašoma finansinės paramos sutartis, kurioje bus sutartas metinis finansinės paramos biudžetas. Parama kiekvienais metais bus teikiama Tryškių seniūnijos bendruomenės švietimo ir kultūros poreikiams tenkinti bei vietos infrastruktūrai gerinti.

Šiandien pasirašytoje pirmojoje paramos sutartyje numatyta, kad UAB „L-VĖJAS“ 2020 metams suteiks 19 500 eurų paramą Tryškių seniūnijai. Šios seniūnijos seniūno Antano Jokubauskio teigimu, lėšos paskirstytos atsakingai ir atsižvelgiant į bendruomenės gyventojų poreikius. Dalis šių lėšų bus panaudota Tryškių kapinių tvorai remontuoti ir automobilių stovėjimo aikštelei prie kapinių įrengti: dabartinė tvora statyta prieš dešimtmečius, tad planuojama teritoriją aptverti nauja segmentine tvora, o aikštelę, kurioje trūksta vietos transporto priemonėms pastatyti, seniūnija planuoja didinti ir sutvarkyti jos dangą. Iš investuotojo skiriamų paramos lėšų Tryškių seniūnija gyventojų poreikiams taip pat pirks mikroautobusą – dėl garbaus amžiaus ar negalios dalis bendruomenės narių nėra pajėgus nuvykti į renginius ar kitur, nuomotis autobusą yra neracionalu dėl nuomos kainų, tad įsigytas autobusas taps puikiu pagalbininku seniūnijos gyventojams.

Nedidelė skiriamo finansavimo dalis suplanuota ir bendruomenės Advento renginiui organizuoti.

Kitais metais parama bus suplanuojama kitoms reikmėms.

Nuotraukoje - Tryškių kapinių tvora, kurią planuojama keisti. 

Organizuoti susitikimai su gyventojais

Šiandien vykusiame pasitarime taip pat diskutuota apie energetinės nepriklausomybės plėtrą Lietuvoje ir užsienyje, Telšių rajono ekonominę situaciją, nedarbo lygį, visuomenės poreikius ir problemas. UAB „L-VĖJAS“ planuoja Tryškių seniūnijoje stiprinti tų žvyrkelių, kuriais būtų vežamos jėgainės, dangas, pastačius vėjo jėgainių parką, jis būtų apšviečiamas per šv. Kalėdas. Pabrėžta, kad vėjo jėgainių parkas būtų statomas griežtai laikantis įvairių reikalavimų, teikiant išsamią informaciją visuomenei. Tryškių seniūnijoje, kaip ir kitose, kuriose planuojama rengti vėjo jėgainių parkus, įvyko susitikimai su gyventojais: detaliai pristatyta vėjo jėgainių plėtra, atsakyta į gyventojų klausimus. Bendravimas ir bendradarbiavimas su visuomene vyks ir toliau.  

Lietuvoje pirmoji vėjo jėgainė buvo pastatyta 1991-aisiais Prienų rajone. Šiuo metu vėjo elektrinių parkai veikia dalyje Lietuvos savivaldybių; Mažeikiuose, Pagėgiuose, Šilutėje ir kitur. Mūsų šalyje bendros investicijos į vėjo jėgainių parkus viršija milijardą eurų.

Pažymėtina ir tai, kad tų seniūnijų, kuriose pradeda veikti vėjo jėgainių parkai, gyventojai gali būti įdarbinami prižiūrėti parką.

Investuotojams privaloma sukurti palankią investicijų aplinką

Kiekvienais metais Lietuvoje ir pasaulyje didėja energijos poreikis – energija yra žmonijos ekonominės plėtros pagrindas. Naudojant tradicinius energijos šaltinius, sukuriama ekonominė priklausomybė nuo energijos išteklių tiekėjų – juos eksportuojančių šalių. Todėl ypatingą reikšmę įgauna energetinė nepriklausomybė ir alternatyvieji energijos šaltiniai: saulės, vėjo energija ir kt.

Lietuvoje ir visame pasaulyje atsiranda puikių galimybių vystyti atsinaujinančią energetiką. Paprasčiausia iš jų – saulės energija, bet mūsų šalyje tai yra tik sezoninis būdas. Ženkliai geresnius rezultatus demonstruoja vėjo energetika, todėl Lietuvoje sparčiai plėtojami vėjo jėgainių parkai.

LR Seimas yra patvirtinęs Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategiją. Joje nurodyta, kad didžiausias dėmesys turi būti skiriamas energiją gaminančių vartotojų, biokuro ir vėjo energetikos plėtrai. Vertinant technologijų vystymosi tendencijas prognozuojama, kad iš vėjo pagaminama elektros energija taps pagrindine atsinaujinančių energijos išteklių energija. Gaminant elektros energiją iš atsinaujinančių energijos išteklių, iš vėjo energijos galėtų būti gaminama ne mažiau kaip pusė reikalingos elektros energijos.

Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijoje pažymima, kad investicijos į saulės, vėjo, biomasės, biokuro ir kitų atsinaujinančių išteklių energijos gamybos technologinę plėtrą privalo būti skatinamos ir netgi – mokestinėmis priemonėmis. Siekiant šioje strategijoje numatytų tikslų, svarbu sukurti tam palankią investicijų aplinką. Atsižvelgdama į tai, Telšių rajono savivaldybės taryba savo sprendimais yra suteikusi teisę rengti vėjo elektrinių išdėstymo Telšių rajone planus. Didžiausias vėjo jėgainių parkas planuojamas Tryškių seniūnijoje.

Bus tvarkomos Tryškių viešosios erdvės

2020-ieji Tryškių seniūnijai – pokyčių metai ne tik dėl privačių investicijų. Šiemet Telšių rajono savivaldybė planuoja pradėti tvarkyti Tryškių viešąsias erdves.  Darbus planuojama vykdyti keliais etapais. Pirmasis – bus tvarkoma miestelio centre esanti Turgaus aikštės teritorija. Vairuotojų, dviratininkų ir pėsčiųjų patogumui bei saugumui užtikrinti bus rekonstruojama Šviesos gatvė. Šioje gatvėje, už Tryškių seniūnijos pastato, bus rengiama turgavietė su prekybinėmis vietomis, taip pat įrengtas viešasis tualetas. Sėkmingas tokios turgavietės įrengimo pavyzdys – Luokės miestelis, gyventojai noriai naudojasi galimybe vykdyti prekybą tam skirtoje vietoje. Įgyvendinant projektą, taip pat bus tvarkomos viešosios erdvės prie Virvyčios upės: siekiant pagerinti kultūrinės veiklos kokybę, čia bus įrengta lauko estrada, poilsiautojai saugiai ir patogiai galės pramogauti prieplaukoje, paplūdimyje bei pavėsinėse. Gyventojams bus suteikta galimybė sportuoti gryname ore – prie upės planuojama įrengti treniruoklių bei sporto aikšteles.

Be to, šių metų Telšių rajono savivaldybės biudžete numatyta lėšų pastatui, kuriame įsikūrusi Tryškių seniūnija, remontuoti.

 

SKAISTĖ SADONYTĖ

El. p. skaiste.sadonyte@telsiai.lt      
Tel.: (8 444) 22365

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas: