nu_i_id=1134'; ?>nu_i_id=1134'; ?>nu_i_id=1134'; ?>nu_i_id=1134'; ?> Telšių rajono savivaldybė - straipsniai : Telšių rajono savivaldybės veiklos rezultatų apžvalga

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
 

Telšių rajono savivaldybės veiklos rezultatų apžvalga

Praėjusiais metais Telšių rajono savivaldybė atliko daugybę visuomenei naudingų darbų. Išties turima kuo pasidžiaugti: pradedant gatvių duobių remontu ir baigiant milijoninės vertės projektų rengimu ir įgyvendinimu.

Kviečiame susipažinti su maža dalimi pernai atliktų darbų. 

Prieš keliolika metų Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, paramą įsisavinę rajonai tapo patrauklesni vietos gyventojams ir svečiams iš užsienio. Vienu iš labiausiai linksniuojamų Lietuvoje tapo mūsų rajonas: Telšių rajono savivaldybė iš Europos Sąjungos ir kitų fondų lėšų tvarko miesto ir rajono viešąsias erdves, pastatus, įgyvendina įvairius žmonių gyvenimo kokybę gerinančius projektus.

Rekonstruota Pramonės gatvė

Telšių rajone yra 1 941 kilometras vietinės reikšmės kelių. Juos prižiūrinti Telšių rajono savivaldybė atlieka vieną iš sudėtingiausių užduočių Lietuvoje, nes šis ilgis kilometrais yra trumpesnis tik už Vilniaus rajono savivaldybės. Daugybę metų ieškota galimybės sutvarkyti Telšių miesto Pramonės gatvę: fiziškai susidėvėjusi, nelygi gatvės danga buvo tvarkoma reguliariai, tačiau palaipsniui padėtis tapo tokia, kad problemą galėjo išspręsti tik kapitalinis gatvės remontas.

2019 metais gatvė jau baigta rekonstruoti.

Šioje gatvėje veiklą vykdo įvairūs verslo subjektai: gamyklos, siuvyklos, statybos įmonės ir kt.,  vyksta pakankamai intensyvus transporto priemonių, pėsčiųjų ir dviratininkų eismas.

Projekto įgyvendinimo metu rekonstruota Pramonės gatvės atkarpa nuo Sedos gatvės iki Geležinkelio gatvės, įdiegtos eismo saugumą gerinančios priemonės, įrengti lietaus nuotekų tinklai, automobilių stovėjimo aikštelė, atlikti teritorijos sutvarkymo, apželdinimo darbai.

Rekonstrukcijos metu Pramonės gatvėje taip pat įrengti pėsčiųjų ir dviratininkų takai bei apšvietimas, autobusų apsisukimo aikštelė su keleivių laukimo paviljonu.

Pernai taip pat sutvarkytos įvairios kitos gatvės mieste ir rajone.

Kokybiška susisiekimo infrastruktūra ypač svarbi gyventojams, tačiau kelių tvarkymas kainuoja didžiulius pinigus: Lietuvos automobilių kelių direkcija kasmet Telšių rajono keliams tvarkyti skiria apie 2,1-2,4 mln. eurų. Gatvėms remontuoti naudojame ir valstybės, ir savivaldybės biudžėtų lėšas bei ES paramą. Visgi poreikis tvarkyti kelius išlieka daug didesniu, nei finansinės galimybės, nes gaunamos lėšos skiriamos visoms vienuolikai seniūnijų. Dėl šios priežasties rajone vis dar yra remonto ar asfalto laukiančių gatvių.

Asfaltuotas sodų kelias

Pernai išspręsta daug metų besitęsusi problema dėl „Ąžuolo“ sodų kelio – 2019 metais jis buvo asfaltuotas.

Pradėta ješiboto rekonstrukcija

2019 metais pradėtas rekonstruotas pastatas (Iždinės gatvėje Nr. 11, Telšiai), kuriame veikė visame pasaulyje rabinų ir žemesnių žydų dvasininkų mokykla – ješibotas. Mokykla veikė iki 1940 m. – Lietuvą okupavus, ji buvo likviduota, pastatas nacionalizuotas.

Pastato vidaus patalpos bus įrengtos ir pritaikytos edukacinei, kultūrinei ir visuomeninei veiklai, išsaugant vertingąsias savybes. Bus klojama trinkelių danga, įrengiami nauji laiptai su degto granito apdaila. Numatyta atkurti senojo pastato istorinį mūrą, šlaitinį stogą, atstatyti pastato istorinę planinę struktūrą, t.y. reglamentuota nauja statyba pagal kompleksinių tyrimų duomenis, tiksliai atstatant buvusius statinio elementus – stogą, lietvamzdžius, fasadus, jų architektūros tūrines detales-piliastrus langų apvadus, frizus, karnizus, palangių traukas, įdubas po langais, frontono bokštelius ir kitus dekoratyvinius plytų mūro ir tinko elementus. Atliekant darbus, bus naudojamos tokios pačios arba artimos autentikai statybinės medžiagos, gaminiai ir konstrukcijos, taip pat bus taikoma panaši atlikimo technika.

Priestate nuo Iždinės gatvės projektuojamas pagrindinis įėjimas, vestibiulis, lankytojų sanmazgai bei techninės patalpos (elektros skydinė ir šilumos punktas su vandens apskaitos mazgu). Į salę bus galima patekti ir iš kiemo – autentiško pagrindinio įėjimo. Salėje numatyta vieta pastatomai scenos pakylai, lieto metalo dekoratyvios kolonos, techniniai balkonai su medinių skydų turėklais ir kt. Salės pakabinamos lubos formuojamos puslankiu, siekiant sudaryti cilindrinio skliauto įspūdį. Iš kiemo įėjimo, pirmame aukšte, planuojamas vestibiulis, antrame pastato aukšte projektuojamas darbuotojų ofisas, vestibiulis.

Įrengtos elektromobilių pakrovimo aikštelės

Telšiuose įrengtos dvi elektromobilių prieigų stotelės: Respublikos g. 30 ir Naujojoje g. 5D. Kiekvienoje elektromobilių įkrovimo prieigoje įrengta po dvi elektromobilio įkrovimo vietas ir dvi automobilių stovėjimo vietas, taip pat įrengtas apšvietimas ir stebėjimo kameros. Projektu siekiama skatinti elektromobilių naudojimą ir taip mažinti neigiamą transporto poveikį aplinkai Telšių mieste.

2019-aisiais Telšių rajono savivaldybė įgyvendino šešis ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamus projektus, pateikė keturių ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamų projektų paraiškas. Taip pat parengti trys investiciniai projektai.

2019 metais Telšių rajono savivaldybė pateikė 5 projektų, finansuojamų ES struktūrinių fondų lėšomis, paraiškas.

Pirmoji paraiška – „Dalies Žarėnų „Minijos“ pagrindinės mokyklos ūkinio pastato rekonstrukcija, įrengiant priešgaisrinės tarnybos patalpas taip pritaikant bendruomenės poreikiams“. Projektas šiuo metu jau įgyvendinamas, pasirašyta finansavimo sutartis. Projekto įgyvendinimo metu planuojama rekonstruoti dalį šalia Žarėnų „Minijos“ pagrindinės mokyklos esančio ūkinio pastato: prie jo bus pastatytas ir priešgaisrinės tarnybos veiklai pritaikytas priestatas.

Vykdant rekonstrukciją, bus įrengti gręžtiniai pamatai, karkasinės sienos su apšiltinimu, vėjo, garso izoliacija bei metalinių fasado plokščių aptaisymu.

Taip pat bus įrengtas stogas, sustatyti langai ir durys, įstatyti vartai su plieninėmis staktomis, atlikti vidaus apdailos darbai, įrengtos šildymo bei vėdinimo sistemos, vandentiekis, kanalizacija, sanitariniai mazgai, atlikti elektros montavimo darbai. Projektas bus įgyvendintas iki 2022 metų.

Antroji paraiška, kuri šiuo metu dar vertinama – „Institucinės globos pertvarka Telšių rajone“. Šiuo projektu siekiama padidinti bendruomenėje teikiamų socialinių paslaugų dalį, pereinant nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų, išplėtojant bendruomeninių vaikų globos namų tinklą (toliau - BVGN) ir sudaryti sąlygas padidinti Varnių vaikų dienos centro "Valančiaus pastogėje" nuolatinių lankytojų skaičių.

Įgyvendinant projektą, planuojama atlikti Varnių vaikų dienos centro „Valančiaus pastogėje" patalpų remontą, aprūpinant patalpas reikalingais baldais bei įranga. Taip pat numatyta įsigyti ir įsigyti du nekilnojamo turto objektus BVGN veiklai vykdyti – Telšiuose ar priemiestinėse apylinkėse bei Varnių mieste.

Taip pat projekto lėšomis planuojamas įsigytų patalpų remontas, baldų įsigijimas bei vieno objekto pritaikymas neįgaliesiems. Numatoma, kad į įsigytus objektus bus įkelta po 8 vaikus, o suremontuotame Varnių vaikų dienos centre vaikų skaičius padidėtų iki 40.

Kitas, šiuo metu dar vertinamas projektinis pasiūlymas – „Teritorijos tarp Karaliaus Mindaugo gatvės ir geležinkelio Šiauliai - Klaipėda, Telšių mieste, pramoninės ir komercinės zonos modernizavimas, kuriant naujus ir papildomus ekonominės veiklos centrus“. Minėtos teritorijos plote yra įregistruoti šie žemės sklypai: Žemaitės g. 63 (plotas –1,1871 ha, valstybinės žemės plotas komercinės paskirties objektų teritorija); Jono Semaškos g. 1 (plotas – 1,8233 ha, valstybinės žemės plotas komercinės paskirties objektų teritorija; Žemaitės g. 36 (plotas – 1,2911 ha, valstybinės žemės plotas pramonės ir sandėliavimo objektų teritorija; Žemaitės g. 67 (plotas – 3,3747 ha, valstybinės žemės plotas pramonės ir sandėliavimo objektų teritorija.

Komercinės paskirties teritorijose bus vykdomos komercinės veiklos, o pramoninės ir sandėliavimo teritorijose – pramoninės veiklos. Į teritorijas bus pritrauktos privačios investicijos.

Įgyvendinus projektą, teritorijoje būtų įrengti nauji inžineriniai tinklai (vandentiekio, buitinių nuotekų, dujotiekio tinklai), pagerinta teritorijos infrastruktūra tenkintų bendrus investuotojų poreikius ir tai prisidėtų prie naujų darbo vietų sukūrimo.

Taip pat Telšių rajono savivaldybė pateikė projektinį pasiūlymą „Švietimo paslaugų kokybės gerinimas Telšių rajono savivaldybėje“. Švietimas – prioritetinė valstybės sritis, kurioje pokyčių reikalauja besikeičiantys visuomenės poreikiai, pakitusios nuostatos politikoje, ekonomikoje, socialinėje, kultūrinėje srityse. Ateities švietimas arba švietimo ateitis priklauso nuo mūsų valstybės krypties, nuo savivaldybės indėlio. Siekiant didinti vaikų priėmimo į švietimo įstaigas proceso efektyvumą bei supaprastinant prašymų teikimą ir informacijos gavimą gyventojams, projekto metu numatoma atlikti priėmimo į švietimo įstaigas proceso analizę ir parengtas patobulintų procesų modelį.

Taip pat numatyta sukurti ir įdiegti centralizuotą vaikų priėmimo į švietimo įstaigas informacinę sistemą. Įdiegus šią sistemą ir sukūrus numatytas integracijas su valstybės registrais ir sistemomis, Savivaldybė ir jai pavaldžios švietimo įstaigos galės pačios atlikti dalį darbų, kuriuos šiuo metu turi atlikti gyventojai (pvz.: pasiekti/gauti duomenis, dokumentus ar pažymas tiesiogiai iš šios informacijos, dokumentų ar duomenų turėtojų).

Taip pat būtų sudaryta galimybė prie centralizuotos vaikų priėmimo į švietimo įstaigas informacinės sistemos jungtis 26 švietimo įstaigų darbuotojams, taip užtikrinant efektyvų apsikeitimą dokumentais, galimybę registruoti prašymus, sudaryti eiles ir generuoti ataskaitoms.

Įgyvendinant šį projektą, taip pat būtų sukurta integracinė sąsaja su šiais valstybės registrais ir sistemomis: mokinių registru, gyventojų registru; adresų registru; neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba, valstybės informacinių išteklių sąveikumo platforma.

Nurodytų integracijų sukūrimas sudarys sąlygas savivaldybės švietimo įstaigoms gauti informaciją apie šeimos sudėties, gyvenamos vietos ir kitus pasikeitimus, galinčius įtakoti mokymosi proceso organizavimą. Dėl integracinių sąsajų su valstybės registrais ir sistemomis, reikiama informacija iš nacionalinių registrų būtų gaunama tiesiogiai, todėl pagerėtų asmenų aptarnavimas, teikiama paslauga piliečiams taptų patogesnė.

Per 2019 m. įgyvendinti 6 projektai, kurie buvo finansuojami ES struktūrinių fondų lėšomis:

Telšių regiono savivaldybes jungiančių turizmo trasų informacinės infrastruktūros plėtra

Projekto metu įrengti 428 ženklinimo infrastruktūros objektai, iš jų: 251 kelio ženklas 7 didieji informaciniai stendai, 112 mažesnių informacinių stendų ir 58 kryptinės rodyklės. Projekto tikslas - padidinti Telšių regiono kultūros ir gamtos paveldo aktualumą, lankomumą ir žinomumą. Projekto įgyvendinimo metu planuojama prisidėti prie Telšių regiono lankytinose vietose besilankančių turistų ir lankytojų informuotumo apie lankytinas vietas ir objektus didinimo, gerinant turizmo informacijos kokybę, aprėptį ir apimtį. 

Varnių miesto viešųjų erdvių atnaujinimas“.

Investicijos kreipiamos ne tik į Telšių miesto centrą, bet ir miestelius. 2019 metais baigtas rekonstruoti didžiausios Telšių rajono seniūnijos – Varnių, miesto centras.

Varnių viešųjų erdvių tvarkymo projektas vykdytas trimis etapais. Pirmasis – Medininkų aikštės atnaujinimas. Čia įrengta asfalto danga, automobilių stovėjimo vietos ir pėsčiųjų–dviračių takai, suoliukai, šiukšliadėžės, šviestuvai. Atnaujinant Medininkų aikštę, įrengta veja, suformuoti želdiniai, įrengta vieta kalėdinei eglei.

Ne mažiau darbų atlikta įgyvendinant antrąjį ir trečiąjį etapus, kurie atlikti Varnelės upės pakrantėse. Čia, kaip ir Medininkų aikštėje, įrengti pėsčiųjų-dviračių takai su apšvietimu, teritorijoje – suoliukai, šiukšliadėžės, šviestuvai, gėlynai. Pietinėje Varnelės upės pakrantėje įrengta lauko scena renginiams, kad varniškiai ir miesto svečiai turėtų naują, vaizdžią vietą susibūrimams.

Atnaujinant Varnių miesto viešąsias erdves, įrengta žaidimo aikštelė šiaurinėje Varnelės upės pakrantėje. Kol vaikai žaidžia, tėvai tuo metu gali sportuoti: šiaurinėje pakrantėje pastatyti  sporto įrenginiai. 

Ryškėnų administracinio pastato dalies, pritaikytos bendruomenės veiklai, kapitalinis remontas bei viešosios infrastruktūros sutvarkymas

Projekto įgyvendinimo metu kapitaliai suremontuota dalis administracinės paskirties pastato. Taip pat suremontuota Liepų g. atkarpa.

Luokės miestelio viešosios infrastruktūros sutvarkymas, pritaikant bendruomenės poreikiams

Projekto metu buvo atliktas Luokės miestelio Telšių g. šaligatvio įrengimas nuo Mokyklos gatvės link miestelio pradžios (nuo Telšių miesto pusės), šaligatvis įrengtas šalia Luokės pirminio sveikatos priežiūros centro. Taip pat įrengtas apšvietimas (Telšių g. nuo Šviesos g. link miestelio pradžios), turgelis su paviljonais ir apšvietimu.

 „Atsinaujinančių energijos išteklių pritaikymas Telšių rajono savivaldybės administraciniame pastate, siekiant sumažinti CO2 dujų susidarymą

Įgyvendinant projektą panaudotos klimato kaitos specialiosios programos lėšos (100 proc.). Projekto metu ant Telšių rajono savivaldybės administracijos pastato stogo sumontuoti 65 vnt. fotovoltinių modulių, kurie gamins iki 16,9 kW elektros energijos ir padengs apie 16,75 proc. pastate suvartojamos elektros energijos poreikio.

„Pažangaus miesto planas“ („A roadmap for smart city”).

Pagrindinis projekto tikslas buvo sukurti nuolatines struktūras, skirtas keistis žiniomis ir patirtimi tarp Turkijos vietos valdžios institucijų ir ES valstybių narių siekiant pagerinti miesto gyvenimą integruotais sprendimais, stiprinant Turkijos stojimo į ES procesą vietos lygmeniu.

Projekto įgyvendinimo metu vyko susitikimai, mokymai, konferencijos. Buvo apmokyti Čorum savivaldybės (Turkija), Sarvaš savivaldybės (Vengrija) ir Telšių rajono savivaldybės (Lietuva) administracijos darbuotojai apie pažangią/išmanią miesto infrastruktūrą, apie galimybę plėtoti pažangaus miesto planavimo strateginę programą.

 

Skaitykite mūsų naujienas, kituose pranešimuose informuosime apie kitus 2019-ųjų metų Telšių rajono savivaldybės administracijos atliktus darbus.

SKAISTĖ SADONYTĖ

El. p. skaiste.sadonyte@telsiai.lt      
Tel.: (8 444) 22365

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra