Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
 

Telšių rajono savivaldybės Sporto tarybos pirmininkas Tomas Lekavičius kviečia teikti paraiškas sporto finansavimui gauti

Telšių rajono savivaldybės Sporto tarybos pirmininkas Tomas Lekavičius kviečia juridinius asmenis teikti paraiškas Sporto rėmimo fondui pagal paskelbtą 2020 metų kvietimą. Telšiuose š. m. gruodžio 10 dieną, antradienį vyks mokymai norintiems rengti paraiškas ir gauti finansavimą.

„Šiam Švietimo ir sporto ministerijos kvietimui taikomi trys prioritetai. Pirmasis – gyvenamosios vietovės bendruomenės asmenys įtraukiami į sporto projekto veiklas, antrasis – skatinamas vaikų ir jaunimo (iki 29 m. amžiaus) fizinis aktyvumas, trečiasis – asmenys (netaikoma sportininkams) skatinami reguliariai (2–4 kartus per savaitę) dalyvauti fizinio aktyvumo veiklose. Pabrėžtina, kad paraiškas gali teikti tik juridiniai asmenys, kuriems finansavimas bus skiriamas fizinio aktyvumo veikloms, skatinančioms fizinio aktyvumo plėtrą, sporto renginiams organizuoti ir kvalifikacijai tobulinti, taip pat sporto inventoriui ir įrangai įsigyti, sporto bazių plėtrai, priežiūrai ir remontui,“ – informuoja Telšių rajono savivaldybės Sporto tarybos pirmininkas T. Lekavičius.

Finansuojamų veiklų sritys

Šis kvietimas skelbiamas keturioms sporto projektų veiklų sritims finansuoti:

  1. Fizinio aktyvumo veiklos, skatinančios fizinio aktyvumo plėtrą, kai procentiškai didžiausia dalis projekto sąmatoje numatytų išlaidų tiesiogiai susijusios su fizinio aktyvumo veiklomis. Fizinis aktyvumas suprantamas taip, kaip apibrėžta Sporto įstatyme – asmens fizinė veikla, kuria siekiama stiprinti sveikatą, tobulinti fizines ir psichines savybes bei įgūdžius neturint tikslo pasirengti aukšto meistriškumo sporto varžyboms ir (ar) dalyvauti jose, taip pat veikla šviečiant visuomenę sporto, fizinio aktyvumo ir jais pasiekiamo sveikatos stiprinimo klausimais. Pažymėtina, kad asmens fizinės veiklos įgūdžiams ugdytis reikalingas reguliarus veiklų pasikartojimas.
  2. Sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimas, kai procentiškai didžiausia dalis projekto sąmatoje numatytų išlaidų tiesiogiai susijusios su sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimo išlaidomis*. Sporto inventorius ir (arba) įranga įsigyta projekte turi būti panaudojami pasirinktų tikslinių grupių fizinio aktyvumo skatinimui.
  3. Sporto renginių organizavimas, kai procentiškai didžiausia dalis projekto sąmatoje numatytų išlaidų tiesiogiai susijusios su sporto renginio (-ių) organizavimo išlaidomis*. Sporto renginys – viešas renginys, kuriame populiarinamas sportas ir (arba) varžomasi. Projekto dalyviais būtų tie asmenys, kurie varžosi arba populiarina vieną ar kelias sporto šakas (ne renginio žiūrovai).
  4. Kvalifikacijos tobulinimas, kai procentiškai didžiausia dalis projekto sąmatoje numatytų išlaidų tiesiogiai susijusios su kvalifikacijos tobulinimo veiklų išlaidomis*. Kvalifikacijos tobulinimo veiklos suprantamos kaip asmenų, dirbančių ar teikiančių paslaugas sporto srityje, žinių ir įgūdžių gilinimas, naujos sporto specialistų kvalifikacijos įgijimas ar perkvalifikavimas, dvikryptės sportininkų karjeros galimybių plėtra.

Vyriausybei šį rudenį patvirtinus naują Sporto rėmimo fondo tvarką, pasikeitė fondo lėšų paskirstymo proporcijos. Fizinio aktyvumo veikloms, skatinančioms fizinio aktyvumo plėtrą, skiriama 40 proc., sporto inventoriui ir įrangai įsigyti – 20 proc., sporto renginiams organizuoti – 15 proc., kvalifikacijai tobulinti – 5 proc., esamų sporto bazių plėtrai, priežiūrai ir remontui – 20 proc.

10 proc. nuo visų proporcijų dalies skiriama neįgaliųjų sporto plėtrą skatinantiems projektams.  

Atnaujintoje tvarkoje numatoma, kad sporto projektams, apimantiems tęstines sporto veiklas, bus skiriami papildomi balai. Tai aktualu vertinant sporto projektus, apimančius tęstines sporto veiklas, pvz., tokias, kaip „Snaigės žygiai“, jaunučių sporto žaidynės.

Telšių rajono savivaldybės Sporto tarybos pirmininkas T. Lekavičius.

Remiama neįgaliųjų sporto plėtra

Taip pat kvietime detalizuojama, kokie sporto projektai gali pretenduoti į neįgaliųjų sporto plėtrą skatinančius sporto projektus: „Į neįgaliųjų sporto plėtrą skatinančių sporto projektų Fondo lėšų 10 procentų dalį gali pretenduoti projektai, kurių pareiškėjai (ar partneriai) savo organizacijos įstatuose ar kituose steigimo dokumentuose nurodo, kad dirba su šia tiksline grupe arba jų tiesioginė veikla aiškiai susijusi su neįgaliaisiais, t. y. tokia organizacija turi būti arba pareiškėjas arba bent vienas iš partnerių. Taip pat į lėšas gali pretenduoti kvalifikacijos tobulinimo veiklos, susijusios su specialistų, dirbančių su neįgaliaisiais, kvalifikacijos tobulinimu,“ – teigia Telšių rajono savivaldybės Sporto tarybos pirmininkas T. Lekavičius.

Kviečia dalyvauti mokymuose

Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamų keturių sporto krypčių sporto projektams, kuriuos administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, numatoma skirti 13,5 mln. eurų. Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) administruojamai sričiai – esamų sporto bazių plėtra, remontas ir priežiūra – 3,4 mln. eurų. 2020 metais Sporto rėmimo fondo biudžetas yra 4 mln. Eur didesnis nei 2019 metais.

Sporto tarybos pirmininkas Tomas Lekavičius ragina Telšių rajono organizacijas teikti paraiškas ir gauti finansavimą. „Kviečiu visus drauge kurti sporto infrastruktūrą mūsų rajone ir teikti paraiškas tiems, kurie to dar niekada nedarė. Vilniuje, Kaune, Anykščiuose ir būtent pas mus – Telšiuose, vyks mokymai tiems, kurie planuoja teikti paraiškas. Kviečiu visus, norinčius gauti finansavimą, dalyvauti gruodžio 10-ąją mokymuose Telšiuose. Apie renginio vietą užsiregistravę dalyviai bus informuoti el. paštu, užsiregistruoti galite paspaudę šią nuorodą: https://www.smpf.lt/lt/registracija-i-sporto-remimo-fondo-informacini-seminara-telsiuose-gruodzio-10-d/ ,“ – ragina Telšių rajono savivaldybės Sporto tarybos pirmininkas T. Lekavičius.

Paraiškos iki sausio 7 dienos teikiamos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir iki kovo 2 dienos Centrinės projektų valdymo agentūros interneto svetainėse paskelbta tvarka.   

Visa informacija apie seminarus-mokymus, registraciją, konsultantus ir kt. paskelbta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos https://www.smm.lt/web/lt/smm-sportas/sporto-remimo-fondas,

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra