Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
 

Telšių rajono savivaldybės administracijos vadovai – apie kelių ir gatvių priežiūrą Telšių rajone žiemą

Po didžiųjų metų švenčių gausiai iškritęs sniegas teikia ne tik džiaugsmo, bet ir rūpesčių dėl apsnigtų bei slidžių gatvių ir kelių. Siekdami visapusiško visuomenės informavimo, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas ir jo pavaduotojas Kęstutis Anglickas primena gyventojams kelių ir gatvių valymo tvarką.

„Telšių rajone yra šimtai kilometrų gatvių ir kelių, tad suprantama, jog vienu metu nuvalyti ir (arba) pabarstyti juos visus nėra galimybių. Vis dar sulaukiame gyventojų klausimų, kodėl vieni keliai valomi prieš darbo valandas, kiti – joms jau prasidėjus, tad primename, jog darbai skirstomi į priežiūros lygius pagal kelių svarbą“, - informuoja Telšių rajono savivaldybės administracijos vadovas S. Urbonas.

Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas. 

Rajoninių kelių pirmasis priežiūros lygis

Rajoniniais keliais transporto priemonių eismo intensyvumas yra skirtingas, pirmiausia valomi ir (arba) barstomi tie keliai, kuriuose – didžiausias judėjimas.

 „Rajoniniai keliai skirstomi į tris priežiūros lygius: pirmą, antrą bei trečią. Tie keliai, kuriuose eismo intensyvumas yra didesnis kaip 1 000 automobilių per parą, prižiūrimi pagal pirmąjį rajoninių kelių priežiūros lygį. Kelių priežiūros tarnybos šiuose keliuose budi, sniegą valo bei slidumą mažinančias medžiagas barsto nuo 6 iki 19 val.“, – informuoja Administracijos direktoriaus pavaduotojas K. Anglickas.

Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 5 val. baigus snigti. Sningant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 10 cm. Ryte, esant slidžiai kelio dangai, pirmą kartą šiuo kelius būtina pabarstyti iki 9 val.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Anglickas. 

Rajoninių kelių antrasis priežiūros lygis

„Tik po stiprių lijundrų ar plikledžio, ir tik baigus barstyti magistralinius, krašto ir rajoninių pirmo priežiūros lygio kelius, pradedami barstyti antrojo priežiūros lygio rajoniniai keliai. Tai – rajoninių kelių pavojingi ruožai (staigios įkalnės, staigūs posūkiai) bei kiti didesnės svarbos rajoninių kelių ruožai,“ – teigia S. Urbonas.  

Šie keliai, kuriuose dirbama nuo 9 iki 18 val., turi būti pabarstyti per 5 darbo valandas baigus darbus aukštesnio priežiūros lygio keliuose.

Rajoninių kelių trečiasis priežiūros lygis

Pagal trečiąjį priežiūros lygį prižiūrima didžioji dalis valstybinės reikšmės rajoninių kelių. Čia dirbama nuo 9 iki 18 val., keliai nebarstomi, o valomi tik baigus tvarkyti magistralinius, krašto ir rajoninius kelius, prižiūrimus pagal pirmą rajoninių kelių priežiūros lygį.

Leistinas puraus sniego storis, esant normalioms oro sąlygoms, neturi būti didesnis kaip 10 cm. Sningant ir/arba pustant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 20 cm.

Reikalavimų išimtys

Nustatyti kokybės priežiūros reikalavimai priežiūros lygiams netaikomi esant ypač sudėtingoms sąlygoms: kai ilgiau kaip 6 val. sninga ir (arba pusto); ilgiau kaip 24 val. su pertraukomis sninga ir (arba) pusto; įšalęs kelias po lietaus apledėja, yra lijundra; per parą kelias apledėja daugiau kaip 2 kartus; oro temperatūra dieną nepakyla aukščiau 8 laipsnių šalčio.

Siaučiant pūgai ar pustant ir esant slidžiai kelio dangai, barstyti privaloma tik sudėtingais atvejais, siekiant užtikrinti transporto priemonių judėjimo galimybę.

Į aukštesnį lygį perkelti keliai

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir kelius prižiūrinčios valstybės įmonės atsako tik už valstybinės reikšmės kelių būklę užmiesčiuose, rajonų centruose bei mažesniuose miestuose ir miesteliuose. Už kitų gatvių priežiūrą minėtose gyvenamosiose vietovėse atsako savivaldybės.

VĮ „Telšių regiono keliai“ savo apskaitoje turi ir prižiūri 1209,765 km valstybinių  automobilių kelių. Iš jų magistraliniai keliai sudaro 67,271 km, krašto keliai - 344,621 km ir rajoniniai keliai - 897,421

„Nuo šių metų dalis Telšių VĮ „Telšių regiono keliai“ prižiūrimų kelių iš trečiojo priežiūros lygio perkeliami į antrąjį“, - gerą naujieną praneša S. Urbonas.

Tai – kelias Rietavas-Tverai-Varniai; Žarėnai-Varniai; Telšiai-Alsėdžiai-Barstyčiai-Skuodas; Viešvėnai-Luokė-Upyna-Dirvonėnai; Nevarėnai-Juozapavas; Janapolė-Pavandenė-Žiogė; Žarėnai-Kuršai; Tryškiai-Kiršiai; Eigirdžiai-Mitkaičiai-Pievėnai-Tirkšliai; Žarėnai-Lieplaukė-Alsėdžiai; Virmėnai-Nerimdaičiai-Bugeniai; privažiuojamasis kelias prie Ubiškės nuo kelio Šiauliai-Palanga bei privažiuojamasis kelias prie Vembūtų nuo kelio Telšiai-Varniai-Laukuva.

Miesto gatvių priežiūra

Telšių rajono savivaldybės administracija sutartį dėl kelių (gatvių) priežiūros žiemos sezono metu Telšių mieste ir rajone pasirašė su  UAB „Telšių keliai“. Bendrovė Telšių miesto gatves valo ir nuo sniego barsto taip pat pagal tris lygius.

„Į pirmą grupę patenka intensyvaus eismo gatvės, kurių - 26 860 km. Šios gatvės turi būti nuvalomos ir pabarstomos iki 7.00 val.“, - informuoja S. Urbonas.  

Pirmiausia Telšių mieste nuvalomos ir pabarstomos šios gatvės: Alyvų g. ir Alyvų sk., Birutės g., Dariaus ir Girėno g., Degaičių g., Geležinkelio g. (nuo Pasvaigės g. iki Lakštingalų g.); Iždinės g.; J. Janonio g.; Kalno g.; Kauno g.; Laisvės g.; Laivų g.; Masčio g.; Mažeikių g.; Minijos g.; Miško g.; P. Genio g.; Paežerės g. ir Paežerės skg.; Palangos g.; Parko g. (iki Malūno g.); Pasvaigės g.; Pirties g.; Pramonės g.; privažiavimas prie naujųjų kapinių nuo Plungės g.; Respublikos; S. Daukanto g. nuo K. Mindaugo iki Pasvaigės g.; S. Neries g.; Sedos g. nuo K. Mindaugo iki Kęstučio g.; Sinagogos g.; Stoties ir Kęstučio g.; Šatrijos g.;, Šviesos g,; Taikos g.; Telšės g. ir Naujoji g.; Tryškių g.; Turgaus a.; Vilniaus g.; Žemaitės g. (nuo Džiugo g. iki Ežero g.).

Antrasis miesto gatvių priežiūros lygis

Nuvalius  ir pabarsčius minėtas gatves, pradedama kitų Telšių miesto gatvių priežiūra. „Tai – 34 977 km gatvių, kuriose įrengta asfalto danga. Žemiau išvardintos gatvės valomos ir pabarstomos iki 11.00 val.“, - informuoja Administracijos direktoriaus pavaduotojas K. Anglickas.  

Į antrąjį miesto gatvių priežiūros lygį įtrauktos šios gatvės: A. Basanavičiaus g. nuo Plungės g.; A. Basanavičiaus skg.; Aguonų g.; Ąžuolyno g.; Baltijos g.; Beržų g. ir Virvytės g.; Butkų Juzės g.; D. Poškos g.; Draugystės a.; Durbino g.; Džiugo g. (nuo Gedimino g. iki Ligoninės g.); Ežero g.; Gandrų g.; Gėlių g.; J. Biliūno g.; K. Čiurlionio g.; K. Donelaičio g.; K. Mindaugo g. nuo S. Daukanto g. iki miesto ribos; K. Mindaugo g. nuo Žemaitės g. iki Varduvos g.; Karaliaučiaus g.; Kaštonų g.; Kepyklos g. ir Kepyklos skg.; Klaipėdos g.; Klevų g.; Kretingos g.; Kudirkos g.; L. Giros g.; Lakštingalų g.; Lazdynų Pelėdos g.; Lelijų g.; Ligoninės g.; Lygumų g.; M. Valančiaus g.; Maironio g.; Malūno g.; Mažeikių g.; Mažoji Kalno g.; Mažvydo g.; Medvėgalio g.; Melioratorių g.; Muziejaus skg.; Nemuno g.; P. Cvirkos g.; Parko g.; Pasvaigės g.; Ragainės g.; Rambyno g.; Ramunių g. ir Ramunių skg.; Rožių g.; Rūtų g.; Saulės g.; Saulėtekio g.; Sodo g.; Sporto g.; Statybininkų g.; Šermukšnių g.; Šešupės g.; Šiaurinės g.; Tilžės g.; Tulpių g. ir Tulpių skg.; Uosių g.; V. Montvilos g.; Varduvos g.; Varnių g.; Ventos g.; Vydūno g.; Vyšnių g.; Vytauto g.; Žalgirio g.; Žalioji g., Aukštoji g., Pašto g.; Žarėnų g. bei Žilvino g.

Trečiasis miesto gatvių priežiūros lygis

Į šį lygį patenka 15, 751 km žvyruotų gatvių, kurios valomos ir pabarstomos iki 14 val.

Tai: A. Baranausko g.; A. Kulviečio g.; Algirdo g.; Anulėnų g.; Aušros g.; Basanavičiaus g. ir Basanavičiaus skg.; Dailininkų g.; Daukšos g.; Degaičių skg.; Dimaičių g.; Dirkstelių g.; Elektrinės g.; Geležinkelio g. (nuo Lakštingalų g. iki miesto ribos); Geležinkelio g. (nuo Pramonės g. iki miesto ribos); Germanto g. ir Germanto skg.; Gluosnių g.; Gražinos g.; Gulbių g.; K. Donelaičio g.; K. Praniauskaitės g.; Kalnėnų g.; Karaliaučiaus g.; Klemento g.; Kuršėnų g.; Liepų g.; Mastupio g.; Medžiotojų g.; Neringos g.; Pakalnės g.; Plinkšių g.; Putinų g.; S. Stanevičiaus g.; Siraičių g.; Sirvydo g.; Sukilėlių g.; Taikos skg.; Tausalo g.; Varduvos g.; Vykinto g.; Vytenio g. ir Vytenio skg.; Žibučių g.; Žuvėdrų g. bei Žvejų g.

Priežiūra kaimiškose seniūnijose

„Kaimiškose seniūnijose valoma ir smėlio-druskos mišiniu barstoma 1 735 km kelių. Čia priežiūros tvarka kitokia - seniūnijų keliai valomi ir barstomi pagal seniūnų ar atsakingų seniūnijų darbuotojų nurodymus“, - primena S. Urbonas. Pagal seniūnijų nurodymus taip pat valoma 39, 821 km sodų bendrijų kelių.

Telšių mieste pagal Telšių miesto seniūnijos nurodymą nuo sniego taip pat valomos ir barstomos automobilių stovėjimo aikštelės (21 900 kv. m.).

Svarbu - atsargumas

„Savivaldybės administracijos darbuotojai tikrina, ar žiemą kelius prižiūrinti bendrovė laikosi sutarties nuostatų, nuolat bendraujame ir su rajono seniūnijų seniūnais, kurie atsakingi už gatvių ir kelių priežiūrą seniūnijose. Siekdami kuo kokybiškesnio paslaugų teikimo, prašome ir gyventojų bendradarbiauti su mumis bei pranešti apie galimus pažeidimus,“ – pastebi Administracijos direktorius S. Urbonas. Jo pavaduotojas K. Anglickas informuoja, jog informaciją apie kelių būklę ir eismo sąlygas vietinės reikšmės keliuose galima sužinoti internetinėje svetainėje www.eismoinfo.lt, o paskambinę į visą parą dirbantį Eismo informacijos centrą trumpuoju numeriu 1871, vairuotojai gali gauti ir perduoti informaciją apie eismo sąlygas.  

Taip pat primename, jog pasnigus ar sningant, esant slidžiai gatvės dangai, būtina atsargiai vairuoti ir laikytis saugaus greičio – taip sumažėja nelaimingų atvejų tikimybė.

 

Telšių rajono savivaldybės administracijos informacija

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra