Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     

 

Telšių rajono savivaldybė ruošiasi pritraukti daugiau užsienio turistų

Telšių rajono savivaldybės administracija gauna finansavimą dar vienam projektui – „Baltijos paveldo maršrutai. Paveldo turizmo infrastruktūros plėtra Pietų Baltijos teritorijoje“. Šis projektas bus įgyvendinamas su vokiečiais, švedais, lenkais bei Kretingos ir Plungės savivaldybėmis.

„Pastaraisiais metais Telšiai tapo tikru turizmo perlu. Lietuvos ir užsienio šalių turistus žavi unikalus senamiestis, miesto centre tyvuliuojantis Masčio ežeras, vienintelis Lietuvoje amfiteatras ir daugybė kitų objektų.  Kiekvienais metais mūsų rajoną aplanko keliasdešimt tūkstančių turistų. Siekdami pritraukti jų dar daugiau, kartu su partneriais įgyvendinsime turizmo plėtrą skatinantį projektą“, – informuoja Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas.

Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos Priežiūros ir valdymo komitetas atrinko ir patvirtino finansavimą dvylikai projektų, tarp kurių – ir Telšių rajono savivaldybės administracijos projektas partnerio teisėmis.

Telšių rajono savivaldybė kartu su 10 partnerių iš 4 šalių: Vokietijos, Švedijos, Lenkijos bei Lietuvos paveldo turizmo infrastruktūrą.

„Bendradarbiaudami su verslo subjektais, suformuosime paveldo turizmo maršrutus. Tarkime, Telšių rajonas pasiūlo paveldo objektus, kuriuos rekomenduoja aplankyti turistams (Telšių Šv. Antano Paduviečio katedros Bernardinų vienuolynas, dvarai, piliakalniai ir t.t.). Paveldo objektų rajone turime bemaž 600! Kiti projekto partneriai taip pat pasiūlo savo lankytinus objektus ir taip padaromi bendri maršrutai. Žinoma, nepakaks tų maršrutų tik parengti ir palikti juos rinkti dulkių stalčiuose – didžiausias darbas slypi siekiant pritraukti turistus jais keliauti“, – teigia Saulius Urbonas.

Parengti maršrutai bus viešinami tiek socialiniuose tinkluose, tiek kitomis įmanomomis viešinimo priemonėmis – tik tada potencialūs turistai pamatys, sužinos, susidomės ir atvyks į mūsų rajoną.

Pasak Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Urbono, įgyvendinant šį projektą, bus bendradarbiaujama su verslo subjektais, kad jie teiktų reikiamas prekes ir paslaugas turistams. Tarkime, jei į maršrutą bus įtrauktas objektas kuriame nors mūsų rajono miestelyje, svarbu, kad ten būtų teikiama maitinimo paslauga, galima įsigyti suvenyrų ir pan. Tai – finansinė nauda rajono verslininkams.

Be kita ko, projekto metu prie Žemaitijos turizmo informacijos centro bus įrengtas informacinis stendas, kuriuo turistai galės gauti reikiamą informaciją ir po minėto centro darbo valandų – bet kuriuo paros metu.

Pagrindinis šio projekto partneris – Gdansk universitetas.

Telšių rajono savivaldybės administracijos inf.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra