Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Spalis
    2020     
 

Telšių miesto seniūnija – arčiau Jūsų

Žemaitijos sostinės vardas vis dažniau skamba kaip vieno gražiausių ir perspektyviausių miestų šalyje. Pasinaudojus įvairių fondų parama, Telšių rajone sėkmingai įgyvendinta daugybė projektų, rezultatu grožisi ne tik vietos turistai, bet ir užsieniečiai. Prieš kelerius metus Telšiuose besilankiusieji turbūt nebepažintų naujam gyvenimui prikeltų Masčio ežero prieigų: gyventojai ir turistai naudojasi išvystyta dviračių ir pėsčiųjų takų infrastruktūra, saulę palydi ir pasitinka rotondose, ilsisi pliaže ar pramogauja vandenyje.

Daug darbų atlikta, ne mažiau – suplanuota. Tačiau tik džiaugtis tuo, kas sukurta, nepakanka – viešosioms erdvėms reikalinga priežiūra. Tuo rūpinasi darbuotojų skaičiumi nedidelis, bet darbštus ir atsakingas Telšių miesto seniūnijos darbuotojų kolektyvas.

Telšių mieste dažnas atkreipiame dėmesį į ryškiomis liemenėmis dėvinčius darbuotojus: jie pjauna žolę, valo sniegą, šluoja gatves kepinant didžiausiems karščiams ar spaudžiant žvarbiausiems šalčiams. Vieni su žoliapjovėmis, kiti su kastuvais, šluotomis ar laistytuvais kasdien skuba rūpintis mūsų gimtinės tvarka ir grožiu.

Šių darbuotojų darbo diena prasideda nuo pasitarimo Telšių miesto seniūnijoje. Čia pasiskirstoma darbais ir išskubama į įvairias miesto gatves. Darbai priklauso nuo sezoniškumo: žiemą vienokie rūpesčiai, vasarą – kitokie. Šaltuoju metų laiku svarbu nuvalyti purvą ar sniegą, pabarstyti smėliu, kad žmogus nepaslystų, prižiūrėti kelio ženklus ir t.t. Atšilus, daug darbo prireikia norint nušienauti teritorijas, visame mieste pasodinti, ravėti, palaistyti gėles, tvarkyti autobusų laukimo stoteles, valyti fontanus, takus, atlikti smulkų medžių genėjimą, suteikti pagalbą renginių organizatoriams ir kt. Būtent Telšių miesto seniūnijos darbuotojai palaiko švarą bei tvarką ir Telšių miesto kapinėse.  

Išvardinti visų būtiniausių darbų sąrašą truktume ilgai. Tuo tarpu pačių dirbančiųjų sąrašas nėra ilgas: keturi valytojai, vienas dažytojas, šeši žolės pjovėjai, dvi gėlininkės, trys kapinių prižiūrėtojai, ir kiti darbininkai. Dalis iš šių keliolikos žmonių dirba pilnu etatu, dalis – nepilnu, nuo to priklauso ir darbo užmokestis, kuris neviršija minimalios mėnesinės algos.

Kiekvienas seniūnijos darbuotojas svarbus ir reikšmingas, vertas pagarbos ir padėkos žodžių už savo pastangas ir rezultatus prižiūrint miestą. Visi mes norime matyti švarius, tvarkingus, išpuoselėtus Telšius, dalis pasidžiaugia, o dalis ir piktą žodį skiria, pamatęs prie savo namo nenušienautą lopinėlį ar numestą šiukšlę. „Telšių miesto tvarka ir grožis priklauso nuo kiekvieno iš mūsų požiūrio ir pastangų išsaugoti tai, kas sukurta. Ne seniūnija kalta, kad į Durbino upelį įmestas šaldytuvas, išpaišytos rotondos, prigliaudyta saulėgrąžų lukštų, nuspardytos pastatų sienos ir t.t. Tai – pačių gyventojų nemeilės savo miestui rezultatas, mes nesame pajėgus prie kiekvieno niekadėjo pastatyti po asmens sargybinį. Svarbu nuo mažens ugdyti vaikuose pagarbą savo kraštui, o pamačius nederamai besielgiantį asmenį – sudrausminti“, – teigia Telšių miesto seniūnas Kazys Lečkauskas.

Kazys Lečkauskas, Telšių miesto seniūnas:

Mes, telšiškiai, esame nuoširdūs. Mūsų iniciatyvas galima aprašyti žodžiais, o štai krūtinėje plakančio jausmo savo kraštui – ne.  Telšiškiai myli savo šalį. Myli taip, kad alsuoja jos augimu ir pergalėmis, džiaugiasi pasiekimais ir gelbsti siekiant ateities tikslų.

Nuoširdi padėka visiems už šimtmečio Telšius, už šimtmečio Lietuvą. Visi darbai ir kilnūs poelgiai prasideda būtent nuo meilės savo šaliai, nuo istorijos, dabarties ir ateities, kurią patys kuriame.

Tariu nuoširdų AČIŪ tiems, kurie savo darbu ar dvasiniu palaikymu prisideda prie mūsų miesto augimo.

Vasarą turistų srautai Telšiuose dideli, per dieną priimame po keletą turistinių autobusų, svečiai noriai leidžiasi į ekskursijas po Telšius ir jų apylinkes. Puoselėjome siekį tapti turizmo traukos miestu, juo ir tapome, tad dabar, bendromis pastangomis, turime išlaikyti ir atitinkamą miesto veidą.

Džiaugtis įprasta, o padėkos – rečiau sutinkamas svečias. Pasinaudodamas proga, reiškiu pagarbą ir padėką seniūnijos darbuotojams, kurie bet kokiu oru stengiasi, kad Telšiuose būtų jauku ir švaru gyventi, studijuoti ar turistauti. Taip pat noriu padėkoti tiems telšiškiams, kurie rūpinasi viešosiomis erdvėmis prie savo daugiabučių namų: sodina gėlynus, šienauja, šluoja. Susivienyti galime ir didesniems darbams. Tad kviečiu visus Telšių rajono gyventojus ir toliau bendrauti ir bendradarbiauti su Telšių rajono savivaldybe savo pasiūlymais, pastabomis ir bendru darbu.

Telšių miesto seniūnija

Turgaus a. 7, Telšiai, Lietuva: (8-444) 53598,

Seniūno K. Lečkausko mob. nr. 8687 81048, el. p. kazys.leckauskas@telsiai.lt

Kviečiame bendrauti ir bendradarbiauti, drąsiai kreiptis visais klausimais!


SKAISTĖ SADONYTĖ

El. p. skaiste.sadonyte@telsiai.lt      
Tel.: (8 444) 22365

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra