RENGINIAI
Suaugusiųjų mokymosi savaitė, edukaciniai užsiėmimai gyventojams „Atrask kompiuterio ir interneto galimybes bibliotekoje“ 2017-11-21 09:00 
Adresas:  Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka, mokymo centras
Literatūrinė paroda „Jos kūrybą skaito viso pasaulio vaikai“. Astridai Lindgren -110 2017-11-21 13:00 
Adresas:  K. Praniauskaitės viešoji biblioteka Kirklių filialas, Telšių r.
Susitikimas su knygos „Skambutis sielai“ autore Adele Daukantaite 2017-11-22 14:00 
Adresas:  K. Praniauskaitės viešoji biblioteka Kaunatavos filialas, Telšių r.

Telšių miestas Spausdinimo versija

 

TELŠIAI – ŽEMAITIJOS SOSTINĖ

Telšiai - miestas šiaurės vakarų Lietuvoje, Žemaičių aukštumoje, prie Masčio ežero ir Durbinio upelio, 69 km į vakarus nuo Šiaulių. Telšių apskrities ir Telšių rajono savivaldybės centras, Telšių miesto seniūnija. Miesto centrinė dalis yra urbanistikos paminklas.

Telšių miestas driekiasi tarp dviejų pagrindinių kalvų: Vilniaus ir Insulos. Miestio centre tyvuliuoja nuostabus Masčio ežeras.

Telšiai greičiausiai kūrėsi prie pat Telšės upelio, davusio gyvenvietei vardą. Upelio vardo kilmė visiškai nėra aiški. Atkreiptinas dėmesys, kad gyvenvietei pavadinimą davė upelis, o ne ežeras, tai irgi, nors ir ne itin tvirtas argumentas teigti, kad Telšių ištakos buvusios prie Telšės upelio.

Ežero Mastis vardo kilmė siejama su daiktavardžiu mastas, reiškiančiu vieną tinklo užvilkimą, tysį, valksmą. Taip ežerą galėjo pavadinti prie jo gyvenę žvejai.

Gyvenvietė prie Telšės upelio plėtėsi, susiformavo pailga Turgaus aikštė. Abi gyvenvietes jungė Alsėdžių-Luokės kelias. Tikriausiai šis svarbus kelias turėjo nemažos reikšmės Telšių raidai, kaip ir kitas kelias, dabartine Ežero gatve vedęs į Žarėnus. Abu keliai davė pradžią pirmosioms Telšių gatvėms: Plungės, Luokės, Ežero.

Telšių senamiestis – vienas iš 7 saugomų senamiesčių Lietuvoje. Jo viduryje įsikūrusi Turgaus aikštė nuo seno buvo ir tebėra mieto gyventojų ir jo svečių traukos vieta. Čia prasideda pagrindinė pažintis su miesto istorija.

Dėl savo unikalumo Telšių miesto senamiestis yra vienas iš septynių saugomų Lietuvos senamiesčių. Kviečiame atvykti!

Plačiau >>

Europos komisijos ir Valstybinio turizmo departamento organizuotame konkurse „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2013“ Telšiai pripažinti nugalėtoju ir simboliškai vvadinami naujuoju Lietuvos turizmo perlu. Kviečiame pasižiūrėti vaizdo įrašą:

Beveik 30 000 gyventojų turinčiame Telšių mieste veikia trijų aukštųjų mokyklų padaliniai, Telšių vyskupijos centras, Žemaičių kultūros draugija, teatras, du muziejai, miestas gali pasigirti nuostabia senamiesčio architektūra ir į ją įsimaišiusiais šiuolaikiniais architektūriniais sprendimais. 

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TURIZMO PLĖTROS STRATEGIJA


 

Telšių rajono savivaldybės MERAS

PETRAS KUIZINAS

 
Savaitės klausimas
 
 

Dienos klausimas

Ar Džiugo piliakalnio teritorijoje reikalingas naujas meno kūrinys?
Taip, reikalingas be jokių abejonių.
Būtų prasminga, bet lėšas geriau panaudoti kitoms reikmėms.
Reikalingas priklausomai, kiek naujo meno kūrinio pastatymas pareikalautų lėšų.
Nereikalingas – piliakalnis gražiai atrodo ir be meno kūrinių.
Neturiu nuomonės.
Balsų: 275 žmonių
peržiūrėti rezultatus
komentuoti
Pasiūlykite savo klausimą
 

LR Seimo narys

Valentinas Bukauskas