Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Liepa
    2020     

 

Telšiai – viena populiariausių lankytinų vietų LietuvojeTurizmo perlas - Telšiai kiekvienais metais sulaukia vis didesnio turistų susidomėjimo, ne išimtis ir šiemet. Vasarai įpusėjus, turistų skaičius jau ženkliai viršija praėjusių metų rodiklius.

Vasara – kelionių ir pramogų laikas, kai kiekvienas atostogaujantis turistas ieško poilsio ir atgaivos oazės. Atvykti į Telšių miestą turistus vilioja ne tik atsinaujinusi miesto architektūra ar gausybė simbolių, pasislėpusių miesto prieigose, bet ir didelis susidomėjimas žemaičių kalba, išskirtine maisto kultūra bei Žemaitijos šviesuolių istorija.

Tikra garbė Telšių miestui turėti paties Vydūno sodintus kaštonus, didžiuotis  moteriškumo simboliu Žemaite ir ieškoti tautinio įkvėpimo, žvelgiant į Lietuvių tautos vienytojų brolių Stanislovo ir Gabrieliaus Narutavičių istoriją. Šiandien Telšiai  – turtingas miestas tiek architektūrine, tiek dvasine prasme.

Iš miesto svečių nuolat girdimos frazės „puikus miestas“, „graži aplinka“, „nuostabi pakrantė“ leidžia suprasti, kad Telšiuose tikrai gera apsilankyti.  Turistai nori ne tik pamatyti miestą, bet ir sužinoti jo istoriją, todėl vis dažniau reikalingos gido paslaugos. Dažnas svečias sakosi nesuprantantis žemaičių kalbos, tačiau vis vien noriai klausosi ir net gi iš anksto prašo „Žemaitiškų“ ekskursijų. Populiariausios, turistų mėgstamos vietos senamiestis – vienas iš septynių saugomų senamiesčių Lietuvoje, Telšių Šv. Antano Paduviečio katedra, Telšių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapija ir, žinoma, ežero pakrantė, kurioje, kaip patys turistai sako, jaučiasi tarsi kurorte. Norintiems paragauti tikro žemaitiško kastinio, rekomenduojame užsukti į naujai atsidariusią krautuvėlę UAB „Kontėna“. Krautuvėlėje kiekvienas atras ką parvežti lauktuvių iš Žemaitijos.„Iš gana ilgos patirties dirbant Žemaitijos turizmo informacijos centre, galiu drąsiai teigti, kad šiandien Telšiai - tai miestas, tapęs artimu ne tik čia gyvenantiems, bet ir atvykstantiems. Mūsų tvirtybės simbolis – „meška“  primena mums, kokie žemaičiai vieningi, tvirti ir stiprūs.  Šių simbolių gausa mieste įkvepia ir motyvuoja atvykusius turistus pasisemti stiprybės, atrandant visus 46 „meškos“ simbolius. Kiekvieną kartą atvykę rasite ką naujo pamatyti, pas mus visi yra laukiami.“ – teigia Žemaitijos turizmo informacijos centro direktorė Kristina Ligeikienė.

Šiuo metu vykstantis projektas „Surink Lietuvą“ paskatino dar aktyviau keliauti ir pažinti Lietuvos miestus, miestelius. Šio projekto metu turistai turi galimybę kiekvienoje Lietuvos savivaldybėje įsigyti magnetus, ant kurių puikuojasi simboliai, atspindintys kiekvienos vietovės istoriją. Surinkus visus magnetus, sudedama bendra dėlionė Lietuva. Ateities planuose žadame rengti daugiau tokio pobūdžio projektų Telšiuose, kurie motyvuotų turistus apsilankyti ne vieną, o  keletą kartų per metus.Telšiai – tvirtų, užsispyrusių, bet vieningų žmonių kraštas. Turistų ir čia gyvenančių žmonių gerove rūpinasi Telšių rajono savivaldybė, turistus pasitinka ir pozityviai nuteikia Žemaitijos turizmo informacijos centras, turiningą laisvalaikį organizuoja Telšių kultūros centras, jaunimu rūpinasi Atviras jaunimo centras Telšiuose, maloniai sutinka ir visad laukia atvykstančių lankytojų Žemaičių muziejus „Alka“ bei daugybė kitų puikių organizacijų, asociacijų ir bendruomenių,  esančių Telšiuose, kurios kuria bendrą, pozityvią aplinką.

Telšiai – mažasis Lietuvos kurortas, kuriame kiekvienas atras savo poilsio oazę.

Laura Gedvilaitė
Žemaitijos turizmo informacijos centro vadybininkė

Nuotraukos: P. Balčiūno ir Žemaitijos TIC.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra