Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
 

Šiandien rinkosi Telšių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija. Renginių organizatoriams rekomenduojama atšaukti uždarose patalpose suplanuotus renginius

Šiandien meras Kęstutis Gusarovas ir administracijos direktorius Imantas Motiejūnas sukvietė Telšių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdį. Jame su kitų įstaigų vadovais ir savivaldybės administracijos atstovais aptartos koronaviruso prevencinės priemonės.

Posėdyje dalyvavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamento, Telšių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Telšių departamento, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato bei Telšių rajono savivaldybės administracijos atstovai. Vienas iš esminių pasitarimo klausimų – viešų renginių organizavimas esant koronaviruso grėsmei.

Kovo 10-ąją ir kovo 11-ąją Telšių mieste bei rajono seniūnijose organizuojami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimo renginiai, teatre ir kitur suplanuoti komerciniai renginiai. Pasitarime diskutuota ir išklausytos įvairios pozicijos dėl galimybės renginių organizatoriams organizuoti šios renginius.  

Dėl koronaviruso Lietuvoje paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija. Šiandien valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė sprendimą, kuriuo renginių organizatoriams, atsižvelgiant į konkretaus renginio riziką, rekomendavo atšaukti arba vėlesniam laikui nukelti masinius, ypač uždarose erdvėse vykstančius, renginius. Sprendimas rekomenduoti riboti renginius priimtas atsižvelgiant į COVID-19 ligos epidemiologinę situaciją, Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro gaires dėl koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos bei įrodymus, kad masinių renginių atšaukimas gali sulėtinti viruso plitimą.

Lietuvoje nustatytas tik vienas užsikrėtimo koronaviruso (COVID-19) atvejis, Telšių rajone sergamumas gripu nėra padidėjęs. Telšių rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos dalyviai nusprendė vadovautis rekomendacijomis ir rekomenduoti renginių organizatoriams atšaukti uždarose patalpose suplanuotus renginius.

Telšių rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijoje taip pat įvertinta, kokiais resursais šiuo metu disponuoja valstybės institucijos ir kur pasiruošimo reikėtų daugiau, aptarti nurodymai, kuriuos iš ministerijų yra gavusios švietimo, socialinės bei kitos įstaigos. Taip pat aptartos prevencinės priemonės bei veiksmai, kurių reikėtų imtis, jei koronavirusas būtų nustatytas Telšių rajone.

Siekiant apsisaugoti tiek nuo COVID-19, tiek nuo kitų sezoninių virusų,  rekomenduojama plauti rankas, vėdinti patalpas, nevykti į nebūtinas keliones, o sergantys žmonės turėtų gydytis namuose ir neiti į darbą.

Visa aktuali su koronavirusu susijusi informacija skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje, nuoroda: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/dazniausiai-uzduodami-klausimai-del-naujojo-koronaviruso-ir-rekomendaciju-gyventojams?fbclid=IwAR3vyNDUTbxJ9NwCwN1I3AAwyVKOAPsKMx_klqK1sOPYF6Vc4eiXwbl1VW0

SKAISTĖ SADONYTĖ

El. p. skaiste.sadonyte@telsiai.lt      
Tel.: (8 444) 22365

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra