Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Gegužė
    2018     
 

LR Seimo narys

Valentinas Bukauskas

Seimo narys Valentinas Bukauskas: „2018 m. valdžios sektoriaus pajamos pirmą kartą per šį Nepriklausomybės laikotarpį viršija išlaidas“2018 – ieji metai mūsų šaliai ypatingai svarbūs. Minime šimtąsias nepriklausomos Lietuvos atkūrimo metines. Švenčiame modernios Lietuvos gimimą. Su pasididžiavimu priėmę savo senelių, prosenelių ir tėvų perduotą valstybingumo idėją, tradicijas, vėliavą ir Vytį, juos privalome perduoti vaikams ir proanūkiams. Šiandien galime džiaugtis būdami laisvi ir nepriklausomi, saugūs būdami NATO šalių aljanse, Europos Sąjungos bendrystėje“, – akcentuodamas 2018-ųjų svarbą ypač reikšmingą projektą – šalies biudžetą – pristato Seimo narys Valentinas Bukauskas. 

Didės minimali alga

Šiųmetis biudžetas, V. Bukausko nuomone, yra socialiai teisingas, jis skirtas didinti vaikus auginančių ir mažiausiai uždirbančių šeimų bei pensininkų pajamas, pritraukti kuo daugiau investicijų, skatinti verslumą, stiprinti krašto saugumą, sveikatos apsaugą, mažinti socialinę atskirtį, skurdą, didinti savivaldybių finansinį savarankiškumą. „Socialinės atskirties mažinimas 2018 m. biudžeto projekte – tai atspirties taškas, atitinkantis Stabilumo ir augimo pakto keliamus fiskalinius reikalavimus“, – pristatydamas biudžetą kalbėjo Seimo narys.
Pirmą kartą planuojamos valdžios sektoriaus pajamos viršys išlaidas, o Lietuva įvykdys savo įsipareigojimą NATO krašto apsaugai skirti 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). 2018 metais valstybės pajamos turėtų siekti 9,071 mlrd. eurų (įskaitant beveik 2,304 mlrd. eurų Europos Sąjungos ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšų), išlaidos – 9,558 mlrd. eurų (2,101 mlrd. eurų Europos Sąjungos ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšų).
„Šiemet valstybės biudžetas numatomas deficitinis, o socialinio draudimo, sveikatos ir savivaldos biudžetai – pertekliniai. Jei pavyktų įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, šalies viešieji finansai būtų pertekliniai trejus metus iš eilės“, – pastebi parlamentaras.
Nuo sausio mėnesio iki 400 eurų keliama minimali mėnesinė alga, didinamas neapmokestinamas pajamų dydis.

Išmokos vaikams ir pensijų didinimas

„Suplanuotas Vyriausybės biudžetas – skurdo mažinimo siekiamybė Lietuvoje. Atsižvelgiama į mažiausias pajamas gaunančių Lietuvos piliečių atžvilgiu. Ekonomika auga, valstybės iždas vis pildomas gyventojų sumokamais mokesčiais, todėl turime resursų atlyginimams ir išmokoms didinti, pensijoms kelti“, – sako V. Bukauskas.
Biudžetas labiausiai didės socialinės apsaugos, gynybos bei sveikatos apsaugos srityse.
Pradėtos skirti tikslinės išmokos vaikams. Joms administruoti numatyta 231 mln. eurų, iš jų – 195 mln. eurų po 30 eurų išmokai kiekvienam vaikui. Didesnės išmokos skiriamos ir daugiavaikėms šeimoms.
„Išmoka vaikui, kaip ir kitos socialinės išmokos, mokama už praėjusį mėnesį ir grąžinama už 12 praėjusių mėnesių. Tai reiškia, kad, net jeigu tėvai kreiptųsi ir 2018 m. lapkričio mėn., išmoka bus išmokėta nuo 2018 m. sausio 1 d.“, – pažymi Seimo narys.
Pensijų kėlimui 2018 m. skirta daugiau negu 370 mln. eurų, iš jų pensijų indeksavimui – 170 mln. eurų. Reikia pažymėti, kad pensijų indeksavimas įvestas dar vadovaujant 2012 – 2016 m. Seimui, o nuo 2017 m. jis įsigaliojo.

Pajus algų kilimą

„Šiemet sveikatos priežiūrai papildomai skirta 173 mln. eurų. Nuo metų pradžios didinami atlyginimai medikams, slaugytojams, rezidentams. Skiriamos papildomos lėšos sveikatos priežiūros paslaugoms, vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms kompensuoti, medicininei reabilitacijai, sanatoriniam gydymui ir prevencinėms programoms. Privalomo sveikatos draudimo fondo biudžete, lyginant su praėjusiais metais, lėšos didės 7,4 proc. arba 116,9 mln. eurų“, – informuoja V. Bukauskas.
Mokytojams nuo rugsėjo mėnesio įvedamas etatinis apmokėjimas, apie 20 procentų didės dėstytojų atlyginimai, kils ir vidutinis mokytojų darbo užmokestis.
Atlyginimų augimą pajaus ir tarnautojai. Skaičiuojama, kad dėl bazinio dydžio pakėlimo atlyginimais valstybės tarnautojams augs apie 10-12 eurų. Uždarbį nuspręsta didinti ir Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams, o taip pat atlyginimų augimą pajaus ir pasieniečiai, ugniagesiai, aukštesniosios grandies pareigūnai.
Nepaisant kainų kilimo, parlamentaro teigimu, atlyginimų didėjimas viršys kainų augimą 4 proc.
Verslui ir inovacijoms skatinti šiemet skiriama 164 mln. eurų.

Šimtmečio proga – dėmesys kultūrai

Kultūros sričiai valstybės išlaidos didėja 28,8 mln. eurų. Lyginant su praėjusiais metais, tai 22 mln. eurų daugiau ES investicijų lėšų ir 6,2 mln. eurų didesnė valstybės biudžeto dalis. 2018 m. valstybės biudžete numatytas atskiras finansavimas (beveik 3 mln. eurų) valstybės atkūrimo šimtmečio renginiams: Dainų šventei, dalyvavimui Londono knygų mugėje ir kt. Atsiras Kultūros pasas. Ši programa Lietuvos moksleiviams suteiks galimybę nemokamai lankytis teatre, kino filmuose, koncertuose, muziejuose, taip skatinant juos dalyvauti kultūriniame gyvenime ir ugdant aktyvius kultūros vartotojus.
Neformaliojo vaikų švietimo prieinamumas 2017 m. buvo 53,43 proc. Šiemet finansavimas jam didinamas 35 proc., t.y. 2,8 mln. eurų. Aukštojo mokslo pertvarka teigiamai atsilieps ir studentams, pirmiausia finansiškai. Kils socialinės stipendijos dydis, o taip pat planuojama plėsti stipendijų gavėjų ratą. 2018 m. numatoma įgyvendinti nemokamo bakalauro studijas: šiam tikslui skiriama papildomai 1,9 mln. eurų.
Šiais metais didinamas finansavimas savivaldybių savarankiškoms ir joms prilygintoms funkcijoms – 256 mln. eurų. Nuo 2018 m. keičiasi savivaldybių finansavimas – augs biudžetai ir finansinis savarankiškumas. Numatytas savivaldybių finansavimo augimas, pačios savivaldybės spręs, kur tuos pinigus panaudoti.

Investicijos Telšių rajonui

Kalbant apie Valstybės investicijų programą (VIP) ir kitas iš biudžeto skiriamas lėšas – Telšių rajonas šiemet sulaukė dėmesio. „Mano, kaip Seimo nario, ir rajono vadovų pastangų rezultatas – per 3 mln. 227 tūkst. eurų siekiančios investicijos 2018-aisiais. „Mūsų bendras darbas – tai atsakas į kraštiečių poreikius, nuoseklaus planavimo ir diplomatinių derybų su oficialiais pareigūnais rezultatas, skirtas kiekvienam Telšių krašto žmogui. Mano prioritetas – paprastas, nuoširdus bendravimas su rinkėjais ir aktyvus atstovavimas Telšiams valstybės institucijose“, – akcentavo parlamentaras.
2018 metais iš Valstybės investicijų programos lėšų skirta 400 tūkst. eurų Telšių menų mokyklos pastatui modernizuoti, 809 tūkst. eurų – Tryškių Lazdynų Pelėdos vidurinės mokyklos pastatui rekonstruoti, per 836 tūkst. eurų – Telšių „Ateities“ pagrindinės mokyklos pastato kapitaliniam remontui, per 626 tūkst. eurų – Žemaitės dramos teatro, kultūros centro ir Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos pastatui rekonstruoti.
Dėl Valstybės investicijų 2017–2019 metų programoje numatytų 2017 metams kapitalo investicijų paskirstymo pagal vidaus reikalų ministro valdymo sričių asignavimų valdytojus ir investicijų projektus (investicijų projektų įgyvendinimo programas) Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastatui rekonstruoti skirta 556 tūkst. eurų suma.
„Šiemet su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu jau buvome susitikę. Susitikimo metu aptarėme Nepriklausomos Lietuvos atkūrimo šimtmečio programą, per 200 tūkst. eurų trūkstamą lėšų poreikį Regioninės Telšių ligoninės Vidaus ligų skyriaus remontui baigti, būtinybę suremontuoti vyskupų Giedraičių kriptą Varniuose (lėšų poreikis – per 90 tūkst. eurų) pasitinkant Žemaitijos metus 2019-aisiais“, – pozityviai nusiteikęs kalbėjo V. Bukauskas.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook